• Informacje, teksty

    • Strefa muzyki

     Informacje, teksty

     Próby chóru:          W roku szkolnym 2018/2019  

                                               Wtorki 16:25 - 17:55

                                    Środy 16:25 - 17:55

                                       Sala 131. Zajęcia są dla uczniów bezpłatne.

      

     Chór "Warszawskie Grzmoty" uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych "Akademia Chóralna. Śpiewająca Polska".

     Prowadzenie: mgr Małgorzata Czajka


     Teksty do pobrania:

     Whisper.docx

     I_will_follow_Him.docx

     PRZaSNICZKI.docx

     GDY_GASNIE_DZIEN.docx

     Piesn_wieczorna.docx

     Chór Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 w Warszawie powstał w 2003 roku. Członkami chóru są uczniowie z klas 1-8, dla których śpiewanie to wielka radość. Od początku działalności chóru w zajęciach bierze udział bardzo duża liczba dzieci i młodzieży.

     Dyrygentem i założycielem chóru jest Małgorzata Czajka – absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wielokrotna laureatka Nagrody Dyrektora, Nagrody Burmistrza i Nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia na rzecz oświaty warszawskiej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Muzyki 2017” oraz nominowana w 2018 roku przez rodziców uczniów do tytułu „Nauczyciel na Medal”.

     Chór SP 344 szczególnie dobrze czuje się w repertuarze rozrywkowym, często aranżowanym i opracowywanym przez dyrygentkę na głosy równe. Wykonuje wiele pieśni patriotycznych ze względu na imię szkoły: Powstania Warszawskiego, które było również inspiracją do nadania zespołowi nazwy „Warszawskie Grzmoty”.

     Od 2014 roku chór bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     Chór ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych. Występuje na profesjonalnych scenach, m.in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia.


     Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Małgorzata Czajka zostałaLaureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Nauczycel Muzyki 2017"!!!

     26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie podczas Gali Finałowej nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka odebrała

     Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego oraz Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata.

     Gratulujemy !!!

       


     Pragniemy poinformować, że 14 października 2017 roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Pani Małgorzata Czajka - nauczyciel muzyki SP 344 i dyrygent chóru szkolnego "Warszawskie Grzmoty", otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej na rzecz oświaty warszawskiej.