Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Rok szkolny 2018/2019

,,Dzień Dobrego Jedzenia"

13 listopada w klasach 1-3  odbyły się pogadanki na temat właściwego odżywiania i znaczenia picia wody w ramach akcji ,,Dzień Dobrego Jedzenia". Dzieci wykonały pożywne i zdrowe kanapki, które następnie spożywały na drugie śniadanie.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Rekord dla Niepodległej"

W piątek 9 listopada dokładnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, tym samym pobili  "Rekord dla Niepodległej". Prawie 25 tys. polskich szkół w kraju i za granicą świętowało w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. Akcja została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wyniki konkursów ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko" dla klas 0-3

Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko" dla klas  0-3

 

Zerówki : konkurs plastyczny

I miejsce Aleksandra Niezbecka  0 b

II miejsce  Oliwia Orlik 0a

III miejsce Maja Zajc 0b

wyróżnienia: Lena Grzyb 0b, Aleksandra Krasoń 0a, Wiktoria Wojtan 0a

 

Klasy pierwsze: konkurs plastyczny

I miejsce Wiktoria Zwolińska 1a

II miejsce Lilianna Goławska 1a

III miejsce Lena Nogalska 1e

wyróżnienia: Julia Mastalerz 1e, Helena Fabisiak 1c

 

Klasy drugie: konkurs literacko – plastyczny

I miejsce Dominika Szaudel klasa 2 c    

II miejsce Alicja Krzykowska klasa 2 c      

III miejsce Anda  Gdawiec klasa 2 f        

wyróżnienia:  Adam Kwiatek klasa 2c , Wiktor Melonik 2a ,Julia Niemirowska 2 f   

 

Klasy trzecie : konkurs wiedzy

I miejsce Iga Dombrowska  3a i Natalia Miechowska  3b

II miejsce  Olga Szczepkowska  3b  i Piotr Ciecierski       3c

III miejsce   Wiktor Sosin  3a i Helena Sałaszewska  3b

 wyróżnienia:  Nikola Żmijewska 3b, Szymon Certa 3a, Julia Niedzielska 3a

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

 

 

Spotkanie autorskie z Panią Anną Ziarkowską w klasach 0-3

5 i 6 listopada odbyły się spotkania autorskie z Panią Anną Ziarkowską autorką książki ,,Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939". Spotkania te były jednym z elementów projektu ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko". To były wspaniałe lekcje historii dla najmłodszych. Wszystkie dzieci otrzymały książki pt.,,Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939".

Więcej zdjęć w Galerii

Koncert muzyczny

17 i19 października uczniowie z naszej szkoły  uczestniczyli w drugiej odsłonie comiesięcznych koncertów z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej "Na żołnierską nutę ".

Więcej zdjęć w Galerii.

Ślubowanie klas pierwszych

12 października odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki związane z rozpoczęciem nauki w szkole. Pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała na ucznia każde dziecko. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy.

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

11 października w naszej szkole odbyły się wybory do  Rady Samorządu Uczniowskiego w klasach 6,7 i 8.

16 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w klasach 4 i 5.

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja ,,BohaterOn w Twojej szkole''

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć o Powstańcach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs plastyczny ,,Warszawska Syrenka"

Pod koniec września  uczniowie klas 0-III  brali udział w konkursie plastycznym ,,Warszawska Syrenka". Rozdanie nagród odbyło się 2 października na apelu z okazji Święta Szkoły. Wyróżnione prace można oglądać na holu I piętro.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły w klasach 0-3

2 października obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu odbyły się apele dla klas 0-III. Na spotkaniach dzieci mogły posłuchać informacji o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie klasy 2a pięknie śpiewali piosenki powstańcze, a pozostali uczniowie włączyli się aktywnie w śpiew. Spotkania te były przygotowane przez panie Katarzynę Dobrosz, Katarzynę Wojtasiak-Daniuk, Hannę Kordalską, Annę Nowicką i Dorotę Walkiewicz.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły

2 października nasza szkoła obchodziła swoje święto, związane z dumnym imieniem, które nosi. W uroczystości wzięli udział kombatanci biorący udział w Powstaniu Warszawskiem, dyrektorzy białołęckich szkół oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przypadł nam w udziale fakt,

iż nasza szkoła nosi imię szczytnych wydarzeń tamtych lat".

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

26 i 26 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uczestnictwo w kolejnej odsłonie cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej. Uczniowie  wysłuchali koncertu pt. „W kregu Szekspira”

Więcej zdjęć w Galerii.

"Varsavianistyczna szkoła"

 

   W czerwcu tego roku 15 uczniów naszej szkoły zdobyło odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy   oraz 57 uczniów zdobyło odznaki Małego Przyjaciela Warszawy. W tym roku szkolnym uczniowie będą     zdobywali kolejne odznaki Młodego i Małego Przyjaciela Warszawy. Nasza szkoła będzie kontynuowała zdobywanie   certyfikatu "Varsavianistyczej szkoły" przyznawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Zachęcamy wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w nasze działania. Szczegóły na stronie www.tpw.org.pl.

Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu"

1.10.2018 o godz. 10:30 ponad 700 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i zaśpiewali tutti, a cappella  z pamięci trzy pieśni hymniczne pod okiem profesorskiego JURY.

Więcej zdjęć w Galerii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli  w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019. Wszystkim życzymy samych sukcesów.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl