Nawigacja

Z życia biblioteki Kronika wydarzeń

Witamy w naszej bibliotece

Godziny pracy i regulamin biblioteki

Biblioteka szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.30

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

Regulamin wypożyczania podręczników

Poniżej zamieszczamy regulamin wypożycznia darmowych podręczników dla uczniów klas I-VIII

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

ROK SZKOLNY 2018/19

Uczennica Alicja Sitarska została półfinalistką XIII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia lektur" objętego honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarzy weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyżeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

 

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1

"PRZEDSTAWIAM WAM MOJEGO ULUBIONEGO BAJKOWEGO BOHATERA"

I  MIEJSCE   Wiktoria Witkowska

II MIEJSCE   Marta Mruk

III  MIEJSCE   Amelia Głowacka, Franciszek Wroński

WYRÓŻNIENIA   Natalia Szerszeń, Iga Głowacka

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości to najważniejsze święto narodowe. W 1918 roku po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. Biblioteka przygotowała wystawę książek nawiązującą do odzyskania wolności. Na korytarzu można obejrzeć wystawkę                pt. " 100 LAT NIEPODLEGŁEJ", a w czytelni prezentację multimedialną poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i odzyskaniu niepodległości.

 

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna po raz kolejny postanowiła przyłączyć się do tego święta przenosząc uczniów klas pierwszych w świat baśni i bajek. Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Dzieci znały bajki i świetnie radziły sobie                    z zadaniami, m. in. rozwiązywały zagadki i test, bawiły się w skojarzenia, rozpoznawały po rekwizycie postać z bajki oraz tytuł po przeczytanym fragmencie książki.            Były zabawy ruchowe oraz ozdabianie zakładek książkowych według własnego pomysłu. Na koniec Czerwony Kapturek poczęstował wszystkich słodką niespodzianką. 

 

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego                  (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to przyszłość”.

Na godzinach wychowawczych, uczniowie bawili się w skojarzenia i kończyli zdanie „Biblioteka jest …..”. Efekty pracy uczniów można było obejrzeć na wystawce przed biblioteką. W bibliotece została udostępniona tablica do wpisów „Zaproponuj tytuł książki, którą chciałabyś/chciałbyś znaleźć na półce w bibliotece szkolnej”. Biblioteka dla wypożyczających przygotowała zagadki o lekturach i ich bohaterach. Uczniowie chętnie sięgali po losy, a za dobrą odpowiedź otrzymywali słodki upominek. W bibliotece można było obejrzeć wystawkę najciekawszych książek oraz poczytać w czytelni polecane książki przez uczniów klas I-VIII.

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl