• Biblioteka

     • Cyfrowa biblioteka zaprasza

      Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych audiobooków udostępnionych przez Bibliotekę Narodową. Audiobooki z lekturami szkolnymi dostępne są w bibliotece cyfrowej polona.plWystarczy wejść na stronę biblioteki cyfrowej, wybrać interesujący nas audiobook i kliknąć „Pobierz” (bez konieczności logowania i zakładania konta). Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Po pobraniu można korzystać z nich bez konieczności dostępu do Internetu.
      Wśród propozycji znajdują się klasyki literatury polskiej, dziecięcej, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy. W bibliotece cyfrowej można znaleźć między innymi takie tytuły jak: „Mały Książę”, „20 000 mil podmorskiej żeglugi”, „Quo vadis”, „Nasza mama czarodziejka”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Syzyfowe prace”.
      Udostępnienie audiobooków było możliwe dzięki realizacji Priorytetu 4 Narodowego. Programu Rozwoju Czytelnictwa „Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów”.
      Zachęcamy do pobierania i słuchania audiobooków jednocześnie przypominamy o możliwości korzystania z zasobów biblioteki szkolnej :) 

      Więcej informacji w pliku CYFROWA_BIBLIOTEKA.pdf

       

       

     • Henryk Jerzy Chmielewski, czyli słynny Papcio Chmiel jest autorem historii o dwójce przyjaciół z harcerstwa - Romku i A'Tomku i małpie - Tytusie de Zoo. Bohaterowie w każdym tomie komiksu podróżują do innych miejsc, a scenki humorystyczne z ich udziałem przemycają wiedzę z zakres geografii, historii czy przyrody. Zdrowy śmiech i dobra zabawa, to określenia, którymi najkrócej można opisać dzieło Papcia Chmiela!

      Pierwsze wydanie z historią głównych bohaterów, które ukazało się 60 lat temu to "W kosmosie". Seria komiksowa ukazuje się do dziś, co czyni ją rekordzistką na polskim rynku wydawniczym.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

     • W ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK 

      W lutym uczniowie klas pierwszych odwiedzili ponownie szkolną bibliotekę. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci rozwiązywały zagadki i zadania o baśniach i ich bohaterach.    W nagrodę otrzymały słodką niespodziankę smiley Spotkania nie mogły odbyć się bez wypożyczenia przez pierwszaków kolejnej książeczki oraz głośnego czytania lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

     • KONKURS "BAJKOWE SZYCIE"

      I MIEJSCE - KATARZYNA BALCERZAK 1 D

      II MIEJSCE - MARIA MATUSIAK 3 E ORAZ ALEKSANDER BIAŁECKI 3 D

      III MIEJSCE - DAWID CHMIELEWSKI 1 D ORAZ JAN SIEDLECKI 3 E

      GRATULUJEMY !!!

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

     • "My, uczniowie pierwszej klasy

      Tobie Książko przyrzekamy,

      że szanować Cię będziemy, 

      krzywdy zrobić Ci nie damy"

      W dniach 3 - 5 listopada w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika dla klas 1. Dzieci poznały bibliotekę i jej księgozbiór oraz zasady wypożyczania. Wysłuchały próśb książki, złożyły jej przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelnika.                  W prezencie otrzymały książeczkę "Pierwsze abecadło", kreatywny alfabet, zakładkę do samodzielnego ozdobienia oraz słodką niespodziankę. 

      PIERWSZOKLASISTOM ŻYCZYMY MIŁEJ LEKTURYsmiley

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

     • PAŹDZIERNIK 

      MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

      Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. i ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

      Z okazji tego święta biblioteka zorganizowała dla uczniów różne atrakcje, które miały przypomnieć o tym, że książka jest naszym cudownym przyjacielem.

      Na długich przerwach uczniowie klas starszych czytali przez radiowęzeł swoim koleżankom i kolegom książki: "Mikołajek i inne chłopaki" oraz "Mikołajek ma kłopoty". 

      Raz w tygodniu można było wziąć udział w błyskawicznym konkursie czytelniczym "Odgadnij cytat z lektury". Kto pierwszy odgadł tytuł i autora, ten wygrywał słodką nagrodę.

      Dla dzieci z klas I - III została zorganizowana akcja "Wciel się w swojego ulubionego bohatera bajkowego". Szkoła stała się bajkową krainą, gdzie można było spotkać Harrego Pottera, Myszkę Miki, Bazyliszka, Pirata, Księżniczki, Czerwonego Kapturka, Minionka, Karolcię, Detektywa Pozytywkę, Dziewczynkę z zapałkami, Szewczyka Dratewkę, Śpiącą Królewnę, Elfa, Jednorożca i wiele innych postaci bajkowych. Wszyscy mali bohaterowie bajek otrzymali słodką niespodziankę.

      Zostały również ogłoszone dwa konkursy:

      - multimedialny "Książka o naszej klasie" dla klas I - VIII,

      - "Bajkowe szycie" dla klas I - III.

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH !

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

       

     •  

      KĄCIK CZYTELNIKA

      "PRZECZYTANE - POLECANE" 

       

      W GALERII znajdują się zdjęcia książek polecanych przez naszych uczniówsmiley

       

      http://sp344.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=768 

       

       

      ZDJĘCIA POLECANYCH KSIĄŻEK PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES:

      biblioteka@sp344.edu.pl

       

       

    •                                        BIBLIOTEKA POLECA

    •  

     Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki. Polecamy audycję „Klub Książkomaniaka”. Poprzednie odcinki można posłuchać na stronie www.polskieradio.pl w zakładce DZIECI. Można tam znaleźć wiele ciekawych archiwalnych audycji na różne tematy.

     www.czasdzieci.pl  - czytanki dla dzieci, recenzje książek, nowości książkowe, porady ekspertów, inspiracje plastyczne, konkursy, serwis książek dla dzieci i rodziców oraz wiele innych ciekawostek.

     www.miastodzieci.pl  - gry, zabawy i mnóstwo ciekawych pomysłów na spędzenie czasu  np. „Wirtualne Podróże z Teatrem Lalek Guliwer” czy „Złap Groteskę w sieci".
      

     •  

      AUDIO-BAJKI MP3

      DLA MAŁYCH I STARSZYCH DZIECI

       

      audio-bajki.pl to strona internetowa, na której znajdują się 

      darmowe audio-bajki mp3 dla małych i starszych dzieci, 

      m.in.: Bajki edukacyjne, Bajki klasyczne, Bajki z całego świata.

       

       

       

    •  

     OTWARTE ZASOBY BIBLIOTEKI

     CYFROWA BIBLIOTEKA NARODOWA POLONA  udostępnia swoje zasoby.

     Link do biblioteki: www.otwartezasoby.pl


      

   • Drodzy uczniowie !

    na stronie biblioteki cyfrowej:  www.wolnelektury.pl

    znajdziecie 5571 darmowych utworów i ponad 600 audiobooków.

    Lektury można pobierać w kilku formatach - plikach PDF, MOBI, EPUB oraz MP3, więc czytać możecie na ekranie komputera, na czytnikach oraz słuchać na telefonach komórkowych.

     

     •               POCZYTAJ MI KOLEŻANKO, KOLEGO

       

        Filmiki uczniów można obejrzeć "klikając" na tytuł.

       

      PIOTR HALL

      "HARRY POTTER"