• WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

   WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

   07.02.2020 08:17
   W kramiku przed biblioteką można było wypożyczyć na ferie zimowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
    
   Życzymy miłej lektury i bezpiecznych ferii :-)
   Więcej zdjęć w Galerii.
  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   05.02.2020 08:26

   Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników.

   Pierwszoklasiści zostali  zapoznani z  poszczególnymi działami oraz regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki oraz krzyżówkę  i zostały zapoznane z  Prośbami Książki.

   Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.
    

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Ściana Twórczości

   Ściana Twórczości

   05.02.2020 08:18

   W styczniu w naszej szkole pojawiła się Ściana Twórczości. Jest to niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoją inwencję twórczą. Uczniowie w czasie przerw odwiedzają to miejsce i  spędzają tam aktywnie i twórczo czas. Ściana dostarcza uczniom wiele zabawy i radości.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Teatry w Warszawie

   Teatry w Warszawie

   05.02.2020 08:10

   Klasa 5e w tym roku szkolnym pogłębia swoją wiedzę o naszej pięknej stolicy . Uczniowie wykonali plakaty pt.: Teatry w Warszawie. Można je oglądać na tablicach przy sali 237.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • SZKOLNY KONKURS TECHNICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII

   SZKOLNY KONKURS TECHNICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII

   22.01.2020 08:32

   Z okazji 25-lecia szkoły zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie technicznym:

   „Moja szkoła ”

   Zadaniem uczniów jest wykonanie makiety przestrzennej, budynku naszej szkoły. 

   Pracę można wykonać indywidualnie, w parach lub z rodzicami będącymi absolwentami naszej szkoły.

   Makieta powinna być wykonana dowolną techniką z wykorzystaniem dostępnych uczniowi materiałów. Kształt i wielkość makiety jest dowolna.

   Ocenie będzie podlegał:

   • twórczy charakter pracy,
   • samodzielność,
   • ogólna estetyka pracy
   • zgodność z tematem.

    

    Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VIII, praca z rodzicem.  Prace zostaną wystawione w holu szatni.  Oceny dokonają rodzice, uczniowie oraz nauczyciele poprzez głosowanie.

   Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z czytelnie napisanym imieniem, nazwiskiem, klasą oraz w przypadku makiety wykonanej z rodzicem – imię i nazwisko rodzica i jego wychowawcy.

   Prace składamy do 13 marca 2020r. do sali nr 215, 232 lub pokoju nauczycielskiego.

                Organizatorzy: Magda Milewska, Katarzyna Rzepińska, Urszula Roze

  • Klasa 6a w Centrum Edukacji MANDARYN

   Klasa 6a w Centrum Edukacji MANDARYN

   19.01.2020 15:49

   15 stycznia uczniowie  z klasy 6a wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji MANDARYN. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. ,,Państwo Środka - tradycje i kultura Chin” oraz „Chiński Nowy Rok". Podczas zajęć nauczyli się liczyć do 10 oraz pisać i mówić kilka słów w języku chińskim. W czasie zajęć dzieci miały okazję spróbować chińskich smakołyków. Na drugich zajęciach poznali tradycje związane z obchodem Chińskiego Nowego Roku.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Spotkanie z dietetykiem

   Spotkanie z dietetykiem

   13.01.2020 17:12

   10 stycznia klasa 3ai spotkała się z Panią dietetyk. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat zdrowego trybu odżywiania. Ponadto  przygotowały i degustowały smaczne, naturalne soki.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Warsztaty chemiczne w Muzeum Marii Skłodowskiej Curie

   Warsztaty chemiczne w Muzeum Marii Skłodowskiej Curie

   09.01.2020 09:59

   Klasa 3fs wybrała się na warsztaty chemiczne do Muzeum Marii Skłodowskiej Curie. Przed warsztatami  zwiedziła muzeum i poznała najważniejsze fakty z życia noblistki. Wycieczka odbyła się w ramach miejskiego programu "Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą".

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Wigilia w klasie 6a

   Wigilia w klasie 6a

   09.01.2020 09:21

   19 grudnia uczniowie z klasy 6 a spotkali się przy wigilijnym stole. Złożyli sobie świąteczne życzenia i wspólnie zaśpiewali kolędę.   

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Bożonarodzeniowe przedstawienie

   Bożonarodzeniowe przedstawienie

   08.02.2020 09:09

   19 i 20 grudnia p. Beata Szumowska ze szkolnym kołem teatralnym zaprosiła uczniów na świąteczne przedstawienie przybliżające historię narodzonego w szopie Jezusa.  

   Więcej zdjęć w Galerii    

  • Klasa 6a w Zamku Królewskim

   Klasa 6a w Zamku Królewskim

   09.01.2020 09:22

   11 grudnia uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji historii na Zamku Królewskim pt. „Kiedy Warszawa stała się stolicą?”. Podczas zajęć  uczniowie poznali najstarsze dzieje Warszawy, sylwetki władców mieszkających w mieście oraz okoliczności nadania Warszawie rangi stolicy.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • PRZEDSTAWIAM WAM MOJEGO ULUBIONEGO BOHATERA BAJKOWEGO

   PRZEDSTAWIAM WAM MOJEGO ULUBIONEGO BOHATERA BAJKOWEGO

   08.02.2020 09:12

   W listopadzie w szkolnej bibliotece odbył się konkurs plastyczny pt. „Przedstawiam wam mojego ulubionego bohatera bajkowego.” Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką ilustracji ulubionego bohatera bajkowego.

   Więcej zdjęć w Galerii    

  • Świąteczny Kiermasz

   Świąteczny Kiermasz

   22.12.2019 22:02

   9 i 10 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz z ozdobami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez naszych uczniów. Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji. W czasie kiermaszu odbyły się warsztaty w trakcie, których było można wykonać świąteczne ozdoby.

  • Klasa 2 e w Muzeum Powstania Warszawskiego

   Klasa 2 e w Muzeum Powstania Warszawskiego

   16.12.2019 11:37

   6 grudnia uczniowie z klasy 2e byli w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zajęciach poznali podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań poszukali odpowiedzi na pytania: Kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać? Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanawiali się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznali elementy codziennego życia żołnierzy. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomogły im specjalne zadania.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Dzień Pluszowego Misia w klasie 2e

   Dzień Pluszowego Misia w klasie 2e

   16.12.2019 11:46

   Uczniowie z klasy 2e obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swoje misie, które towarzyszyły im w czasie zajęć. Bawiły się w różne zabawy i wykonały misie miniaturki z plasteliny.

   Więcej zdjęć w Galerii.