• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia #zostańwdomu i świeć na niebiesko W Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu bądźmy razemz osobami z ASD i ich rodzinami!

      Jak przyłączyć się do akcji?

      Załóż coś niebieskiego. Na pewno znajdziesz w swojej szafie niebieski t-shirt czy bluzę. Niebieskie dodatki również są mile widziane 

      Jeśli chcesz zrób „niebieskie” zdjęcie (możesz dodać komentarz) i prześlij je na adres: jowita.komorowska@sp344.net.pl (po wyrażeniu zgody przez Twoich Rodziców zdjęcie zostanie zamieszczone na stronie szkoły/fb)

      Organizowana na całym świecie akcja. "Zaświeć się na niebiesko" - "Light it up blue" została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. Polega na niebieskiej iluminacji obiektów architektonicznych na znak solidarności z osobami z autyzmem.

      Pomimo tegorocznych problemów, dzięki zaangażowaniu branży nieruchomości 2 kwietnia niebieskie barwy przyjmie kilkadziesiąt budynków w całym kraju! 

      #świecimynaniebiesko #Naniebieskodlaautyzmu

       

     • Przerwa świąteczna

     • Szanowni Państwo,

       

      uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

       

      Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

       

      Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

       

      Podstawy prawne:
      1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
      2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
      3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

       

      Kuratorium Oświaty w Warszawie
      Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

     • Mazowiecka Policja Apeluje!

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

      Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

      Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

      Wyłączeni z tego obowiązku będą:

      - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

      - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

       

      Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

       

      Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

      Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

      Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

      Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

       

       

      Drodzy uczniowie! Mazowiecka Policja apeluje:

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

      Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

      Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

      Unikajcie miejsc publicznych!

      Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

    • Rekrutacja została wydłużona
     • Rekrutacja została wydłużona

     • Szanowni Państwo, informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.

      Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

      Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona w poniedziałek 30 marca br. o godz. 13.00.

      Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.
       

      Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

      Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.  

      Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce 

     • LIBRUS - LOGOWANIE DO KONTA

     • Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie,

      W przypadku braku możliwości logowania się na konto w librusie proszę o przesyłanie informacji na e-mail:

      1.  karolina.nojek@sp344.onmicrosoft.com

      2.  arkadiusz.kot@sp344.onmicrosoft.com

      Dane dostępowe do konta zostaną zaktualizowane w możliwie krótkim czasie.

                                                                                                                                          Arkadiusz Kot

    • Zapisy na dyżur wakacyjny
     • Zapisy na dyżur wakacyjny

     • Szanowni Państwo, zgodnie z harmonogramem, od dziś  tj. od 25 marca br., od godz. 9.00 do 7 kwietnia br. do godz. 24:00, pod adresem: https://warszawa-dyzury.pzo.edu.pl,,zostaje włączona dla rodziców możliwość wprowadzania  wniosków na dyżur wakacyjny. Jeszcze raz podkreślamy, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. Dyrektorzy przedszkoli i szkół są zobowiązani przekazać rodzicom hasła dostępu.

      Hasła zostaną przekazane rodzicom/prawnym opiekunom wszystkich dzieci, które będą kontynuować pobyt w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021.

      Natomiast rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji – jest to hasło wspólne dla wszystkich rekrutacji.

      Rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

     • 30 DAY LEGO CHALENGE

     • Drogie Dzieciaki, mamy dla Was ciekawą propozycję zabawy. Jeśli uczycie się angielskiego i macie klocki lego jest to zabawa dla Was. Zadanie polega na budowaniu z klocków LEGO. Każdego dnia musicie zbudować coś innego, zgodnie z instrukcją w okienkach.  Musicie odczytać polecenie z danego dnia, zrozumieć je (tutaj może być Wam potrzebna mała pomoc rodziców albo rodzeństwa, a może wystarczy Wam tylko słownik - spróbujcie). 
      Możecie sfotografować Waszą budowlę i wysłać do nas na adres: swietlica@sp344.edu.pl

     • Zmiana godzin funkcjonowania sekretariatu

     • Od 18 marca 2020 r. do odwołania

      sekretariat czynny w godzinach 8:00 - 16:00

     • Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych. Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru. Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

    • UWAGA!!!
     • UWAGA!!!

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 344 informuje, że decyzją Premiera RP w dniach 12 i 13 marca 2020 r. w szkole zorganizowane zostaną tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

      Od 16 do 25 marca 2020 r. szkoła będzie zamknięta - jak wszystkie szkoły w Polsce ze względu na zagrożenie koronawirusem. Celem zamkniecia szkół jest ograniczenie kontaktów, wobec tego prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci przebywały w domach i nie spotykały sie z rówieśnikami.

      Szczegółowe informacje na ten temat zostały przekazane Państwu w dzienniku elektronicznym.

          W terminie 12.03 – 03.04.2020 sekretariat będzie czynny w godzinach 7:00 – 16:30

      Prosimy również o zapoznanie się z listem Burmistrza Dzielnicy Białołęki

      List Burmistrza Dzielnicy w związku z koronawirusem.pdf

     • [*] Krystyna Kowalczyk

     • „Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi,

      Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez

      I są takie osoby, na myśl o których zasypie nas lawina wspomnień…”

       

      Krysia- nauczyciel z powołania, doskonały pedagog, prawdziwy przyjaciel dzieci, życzliwa i serdeczna koleżanka…Człowiek o wielkim sercu pełnym bezinteresownej miłości do ludzi i całego świata. Zawsze uśmiechnięta i chętna do niesienia pomocy.  Potrafiła z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nigdy się nie poddawała przeciwnościom losu, pokazując nam, z jaką godnością można walczyć z ciężką chorobą, która przyszła tak niespodziewanie. Krysiu, czujemy dziś ogromny smutek i żal, ale również ogromną dumę i wdzięczność, że dane nam było pracować z Tobą. Zawsze będziesz w naszych sercach i pamięci. Nie mówimy „żegnaj”, lecz „do zobaczenia” …

                                                          Pogrążeni w głębokim smutku

                                                                        Dyrekcja Szkoły         

                                                                oraz Koleżanki i Koledzy   

     • Prezentacja dla rodziców i uczniów klas VIII

     • Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją zamieszczoną w linku poniżej.