• Aktualności

      • 1f w MuliCentrum

      • 28 września uczniowie z klasy 1f wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę. Odwiedzili pobliskie MuliCentrum, gdzie uczestniczyli w zajęciach, podczas których budowali z klocków K`Nex oraz mieli możliwość zrobić swój własny film animowany. Droga na zajęcia i powrotna do szkoły stałą się znakomitą okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

      • Projekt 3e

      • Klasa 3e bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie  o ładnie brzmiącej nazwie "Z darami natury świat nie jest ponury" i wykonuje zadania z listy projektowej, pierwsze zadania mamy już zaliczone, to: jesienne wydzieranki oraz nauczanie outdoorowe-zajęcia przyrodnicze w terenie :) Polecamy jesienne edukacyjne i relaksacyjne spacery wszystkim kochającym naturę  :) 

      • 1a w MultiCentrum

      • Klasa 1a wybrała się w piękny, wrześniowy dzień na spacer do MultiCentrum. Dzieci miały okazję w aktywny sposób uczestniczyć w zajęciach konstrukcyjnych i komputerowych. Zabawy i radości było co nie miara 😉

      • Aktywny Powrót do Szkoły

      • We wrześniu chętne klasy 1-3 biorą udział w akcji Aktywny Powrót do Szkoły. Hasło przewodnie akcji :,, Bądźmy dla siebie dobrzy". Celem jest miły powrót dzieci do szkoły, promowanie zdrowia, aktywności fizycznej, dbałości i życzliwości dla siebie i innych. Dzieci codziennie wykonują zadania i zaznaczają w swoim kalendarzu. Zrealizowane zadania będą mogły wymienić na nagrody w postaci vouchera niespodzianki, który ułatwi im codzienne obowiązki szkolne i sprawi wiele radości.

      • Nowy sezon nadciąga ;)

      • Żyrafy znowu wyszły z szafy

       Wracamy z nową energią, w powiększonym składzie (bo empatią się można zarazić:) i z nowym intro do naszych bajek. Pamiętacie jeszcze? W naszej szkole nieustająco krzewimy ideę Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. W skrócie NVC. Chcemy, żeby nasi uczniowie umieli zaspokajać swoje potrzeby, dostrzegać potrzeby innych, bez strachu mówić o swoich emocjach i wlasciwie przeżywać każdą z nich. To tak samo ważne dla rozwoju człowieka, jak picie wody i jedzenie.

       W najmłodszych klasach prowadzimy warsztaty "Z żyrafą przez świat", robimy happeningi w szkole i poza nią, nagrywamy bajki na nasz szkolny vlog i kanał YouTube Zyrafy_wychodza_z_szafy Dzięki temu, nasza społeczność może w pełni korzystać z treści, które chcemy przekazać dzieciom. Zapraszamy do oglądania, do wspierania nas w tych działaniach, do rozmów z dziećmi o tym co czują i czego potrzebują. To nasza misja i przesłanie na nowy rok szkolny.

       Pozdrawiamy. Żyrafy i Szakal

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • 15 września w naszej szkole świętowaliśmy,,Międzynarodowy Dzień Kropki''! Nasi uczniowie tworzyli swoje kropki, a także wszystko co z nich powstać może, grali w kropkowy wyścigi,a także wysłuchali książki o Vashti i jej kropce... Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…” Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, i Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. Kropka stała się symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł…

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych

      • 23 czerwca 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B uroczyście zakończyły rok szkolny 2021/2022  i wystąpiły dla swoich rodziców ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym. Wspólnie zatańczyły „Poloneza” do muzyki Wojciecha Kilara, wykorzystując pełen wachlarz instrumentów perkusyjnych z instrumentarium Orffa, pod batutą nauczycielki muzyki zagrały w rytm utworów „Gawot” F.Gosseca i „Marsz Turecki”  W.A.Mozarta.

       Całość okrasiły radosnym wykonaniem piosenek , natomiast na finał wyśpiewały bardzo ważne przesłanie  „…..wszystkie chcemy być kochane”

      • Program Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny Wychowawcze ze Światem"

      •  

       Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W minionym roku szkolnym klasa IVd brała udział w programie Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny ze Światem". Celem lekcji wychowawczych było poznanie globalnych współzależności i wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzkość oraz kształtowanie postaw mających uczynić świat bardziej sprawiedliwym. Program polegał na przeprowadzeniu działań na podstawie materiałów edukacyjnych PAH. Dzięki naszemu zaangażowaniu szkoła otrzymała dyplom poświadczający nasze regularne działania z zakresu edukacji globalnej.

      • 3a w Osadzie Przygoda

      •  15 czerwca klasa 3a

       Osada Przygoda i nasza ostatnia w klasie trzeciej przygoda- gra terenowa, w której ćwiczyliśmy komunikację i współpracę.

      • Z wizytą w Toruniu

      • 10 czerwca klasa 3a

       Miasto Kopernika i pieczenie piernika:)

       Toruń zwiedziliśmy, pierniki upiekliśmy i świetnie się bawiliśmy!

      • Klasa 2a wie co je

      • W klasie 2a zostały prowadzone bezpłatne warsztaty, obejmujące dwa 45-minutowe spotkania na następujące tematy:

       1. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia
       2. Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych)

       Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznają piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiadują się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych. Na warsztatach kulinarnych uczą się jak przygotować proste i smaczne drugie śniadanie.

      • Klasa 2a na wyciecze w Pinokiu

      • 9 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO

       W programie było:

       prezentacja współczesnych urządzeń do obróbki drewna

       pokaz starych technik stolarskich (renowacja mebli)

       pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu

       część praktyczna - proste prace stolarskie.

      • Serce na nakrętki - razem dla Białołęki

      • Serce na nakrętki ma na celu, przy współpracy wszystkich mieszkańców, zebrać jak największą ilość nakrętek plastikowych i przekazać je osobom potrzebującym, w pierwszej kolejności osobom z Białołęki.

       Dysponentem zebranych nakrętek jest jednostka, na której terenie będzie zlokalizowany pojemnik na nakrętki. Projekt będzie uczył recyklingu w naszej dzielnicy. Na każdym sercu informacja: "Nakrętki - razem dla Białołęki".

       Opis projektu

       Serca na nakrętki ustawione będą w następujących lokalizacjach:SZKOŁY PODSTAWOWESP nr 118 ul. Myśliborska 25 (1)SP nr 231 ul. Juranda ze Spychowa 10 (1)SP nr 257 ul. Podróżnicza 11 (1)SP nr 314 ul. Porajów 3 (1)SP nr 112 ul. Zaułek 34 (1)SP nr 344 ul. Erazma z Zakroczymia 15 (1)SP nr 365 ul. Płużnicka 4 (1)SP nr 367 ul. Przytulna 3 (1)SP nr 368 ul. Hemara 15 (1)SP nr 361 ul. Ruskowy Bród 19 (1)RAZEM 10 pojemników na nakrętki.PRZEDSZKOLAPrzedszkole nr 192 ul. Liczydło 3a (1)Przedszkole nr 65 ul. Pancera 3 (1)Przedszkole nr 429 ul. Skarbka z Gór 9A (1)Przedszkole ul. Leszczynowa 5 (1)RAZEM 4 pojemniki na nakrętki.Łączna ilość pojemników (serc) na nakrętki – 14 sztuk.Kosztorys realizacji projektuZakup pojemników - serc na nakrętki 14 x 2000 zł = 28 000 złPersonalizacja (nazwa projektu i logotyp BO) 14 x 200 zł = 2 800 złTransport 14 x 350 zł = 4 900 złMontaż 14 x 450 = 6 300 złŁączny koszt realizacji projektu to 42 000 zł.

        

       Zachęcamy do głosowania https://bo.um.warszawa.pl/projekt/29465

      • 1f wycieczkowo

      • 26 kwietnia uczniowie klasy 1f byli na wycieczce w Centrum Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Dzieci dowiedziały się jak powstają meble, czyli na czym polega praca stolarza, jakich używa narzędzi. Samodzielnie wykonały pracę z drewna, którą zabrały do domu. Obejrzały współczesne urządzenia do obróbki drewna, a także brały udział w pokazie starych technik stolarskich. Wspaniale bawiły się na świeżym powietrzu pod kierunkiem instruktora. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.