• Aktualności


      • Warsztaty online Eko(to)logiczne

      •  

        

        

        

       Podczas zdalnego nauczania uczniowie klas 1a,1d,1e,1f,2a,2b,2c,2e i 3f mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych "Eko(to)logiczne z Małego inżyniera w Poznaniu. Dowiedzieliśmy się na czym polega segregacja odpadów oraz poznaliśmy bohaterów, którzy pomogli nam rozwiązać quiz.

       Kliknijcie i sprawdżcie czy Wy też potraficie segregować odpady: https://scratch.mit.edu/projects/511744478

      • Święto Ziemi 22 kwietnia w 2e i 2g

      •  

       Dzięki zdalnemu połączeniu, grupa licealistek z warszawskiego XI liceum im. Mikołaja Reja pokazały uczniom klasy 2e oraz 2g, że mamy wpływ na naszą planetę. Zachęciły nas do kierowania się filozofią "less waste". Nastolatki pokazały w jaki sposób jedna osoba może zmienić świat na lepsze. To były ciekawe zajęcia ekologiczne 😉

       To już drugi rok uczestniczenia klasy 2e i 2g w ogólnopolskim projekcie "Zaproś mnie na swoją lekcję" w ramach, którego ciekawi goście przybliżają nam interesujące zagadnienia lub zabierają nas w wirtualne wycieczki.

      • Warsztaty przyrodnicze w klasie 1a, 1e i 2e

      • Czym różni się pasikonik od konika polnego? Ile naprawdę nóg ma stonoga? Co w trawie piszczy? Dlaczego Ziemia ma tylko jeden księżyc? Czym są planety karłowate? Czy na Marsie żyją krowy?

        

       Na te i inne fascynujące tematy mogli porozmawiać uczniowie z klasy 1a i 1e oraz 2e. Podczas warsztatów przyrodniczych z edukatorami Wesołego Uniwersytetu mogli zdalnie wziąć udział w dyskusji oraz na własne oczy "zajrzeć" pod lupę i odwiedzić Układ Słoneczny.

      • Zaproszenie dla wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły

      • Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

       W związku z tym, że w naszej szkole już od dłuższego czasu wprowadzamy zasady NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy (nauczyciele są przeszkoleni, dzieciaki od klas pierwszych mają trening z Żyrafą, a starsze klasy warsztaty psychologiczne), to z przyjemnością chciałam zaprosić Państwa na szkolenie on-line z podstaw tego podejścia, abyście wiedzieli Państwo czemu w naszej szkole jest mural z żyrafą i szakalem, czemu szakal i żyrafa, co się dzieje na naszym szkolnym vlogu, co daje zmiana w podejściu do komunikowania się z innymi, dlaczego warto używać komunikatu typu ja i jak komunikować się z myślą o tym, żeby zadbać o relację, a nie wyłącznie o to, żeby mieć rację.

       Poniżej link do jutrzejszego spotkania o 18.00 (wtorek 20 kwietnia). Mam nadzieję, że znajdziecie Państwo chwilę, żeby spotkać się w przestrzeni internetowej i nawiązać interakcję ze mną. A Ci z Państwa z klas 0-3, którzy tydzień temu nie mogli dołączyć, macie Państwo szansę znowu jutro i tez serdecznie zapraszam!

       Podstawy NVC - Szkolenie Dla Rodzicow

        https://liblink.pl/QD6rzuimGt

       Aby dołączyć, naciśnij link albo wklej go w przeglądarce.

       Z pozdrowieniami Justyna Kogowska-Polak Psycholog szkolny

      • Dzień Ziemi „EKO(TO)LOGICZNE”

      • Z okazji Światowego Dnia Ziemi  uczniowie z klas I-III  będę mieli możliwości uczestniczenia w warsztatatch na temat segregacji odpadów „EKO(TO)LOGICZNE” orgaznizowanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

      • Klasa 2a uczy się rozpoznawać złość

      • I jeszcze kilka zdjęć z naszych OKzeszytów klasy 2a  do cyklu zajęć o emocjach. 

       Uczyliśmy się jak rozpoznawać złość i dokańczaliśmy zdanie: "Gdy się złoszczę, jestem jak..."

       Po takich zajęciach lepiej rozumiemy kolegów i koleżanki z klasy, ale i siebie samych😉

      • Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

      • 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

       Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem. Możesz przyłączyć się do kwietniowych obchodów podejmując się następujących działań:

       - przeczytaj książkę „KOSMITA” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel

       „KOSMITA opowiada o zwykłej rodzinie, w której pojawia się KTOŚ – nowy, dziwny… jakby z innej planety. Pojawienie się KTOSIA pociąga za sobą wielkie zmiany, przewraca spokojne życie rodziny do góry nogami. (Fundacja Synapsis)

        

       - ubierz się na niebiesko (16 kwietnia) i okaż solidarność z osobami z autyzmem. Dodasz im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Zrób to mimo, że jesteś teraz w domu, to sprawi, że także Twój dzień będzie wyjątkowy.

        

       - obejrzyj prezentację o autyzmie na lekcji wychowawczej i aktywnie weź udział w rozmowie,

        

       - obejrzyj filmiki na temat osób z autyzmem - poznasz ich lepiej ( otrzymasz je wkrótce na Librusie),

        

       - „zaświeć się na niebiesko”, wystaw 2 kwietnia w oknie niebieską lampkę.

       Plakat pochodzi ze strony: eduspecjalni.blogspot.com

        

        

       NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU, W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI! Zapraszamy do udziału w akcji.

       Zespół ds. Integracji