• Aktualności

      • Gry planszowe w klasach czwartych

      • Uczniowie klas czwartych, którzy uczestniczyli w projekcie kulturowym o Kanadzie i Australii w pierwszym tygodniu zajęć, po tak długiej nieobecności w szkole,  postawili na integrację i wspólną zabawę. Podczas zajęć własnoręcznie stworzyli gry planszowe, zagadki, karty do gry , gry typu memory, dopasowania, quizzy.Wspólna gra pomogła utrwalić wiedzę na temat tych krajów, będąc jednocześnie dobrą zabawą.Przed nami niedługo kolejne wyzwanie wieńczące całoroczny projekt - szkolny konkurs wiedzy o Australii i Kanadzie - ZAPRASZAMY:)

      • 2B i „Wiem, co jem”

      •  

       24 maja uczniowie 2B uczestniczyli w pierwszych z cyklu trzech zajęć warsztatowych „Wiem, co jem”. Pierwsze spotkanie to piramida aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Kolejne dotyczą zdrowego śniadania w domu i w szkole oraz aktywności fizycznej jako podstawy zdrowia.

      • Zajęcia religii w klasach pierwszych


      • W maju uczniowie klas pierwszych utrwalały zdobyte informacje o obchodzonej ostatnio uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Efekt umieściliśmy na dekoracji pracowni klas pierwszych.

      • 2B w Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio”

      •  

       19 maja klasa 2B odwiedziła Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Tarchomin pożegnał nas zachmurzonym niebem i zapowiadającym się deszczem. Tym większa była niespodzianka, gdy na miejscu świeciło słońce, a po błękitnym niebie leniwie sunęły białe obłoczki.

       Niezapomniane wrażenia zapewnili nam Pani Beatka i Pan Andrzej opowieściami o drzewach i drewnie, pokazem stolarskich maszyn, dawnych narzędzi zgromadzonych w „Starej pracowni”, a także wesołymi zabawami na świeżym powietrzu i pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Zwieńczeniem naszej wizyty było wykonanie pracy plastyczno–technicznej z wykorzystaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.

       Następnego dnia, aby utrwalić nasze wspomnienia obejrzeliśmy zdjęcia i napisaliśmy sprawozdanie z wycieczki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było wspaniale i chcą odwiedzić Słomczyn jeszcze raz.

      • Bezpłatne warsztaty dla Rodziców

      • Szanowni Państwo, nasza Szkoła otrzymała ofertę pomocową dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu (zespół Aspergera, autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju i nieokreślone). Polecamy !

      • Pysznie i zdrowo w 2e

      • Klasa 2e uczestniczyła w warsztatach kulinarnych "Wiem co jem". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest rola warzyw i owoców w dziecięcym jadłospisie, dlaczego należy pić wodę oraz wykonali pyszne sałatki: owocową i warzywną. Zdrowym pysznościom nie było końca!

      • „Oswoić Smog’a”

      • Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Oswoić Smog’a” dla uczniów klas 0-III.  

       Decyzją komisji konkursowej wyłoniono laureatów. Szczegółowe informacje prześlemy drogą elektroniczną. 

        

       DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE UCZNIOM  

       ZE SZKÓŁ SP365, SP257 I SP344.  

        

       WSZYSTKIE ZŁOŻONE PRACE BYŁY WSPANIAŁE I WYJĄTKOWE.  

       ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW. 

      • Tydzień życzliwości w naszej szkole

      • W dniach 26 – 30 marca uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w corocznym projekcie „Tydzień życzliwości”.

       Przez kolejne dni wspólnie zastanawiali się nad tym, jak sprawić, aby świat wokół nas był piękniejszy i bardziej przyjazny.

       Pierwszego dnia rozmawiali o tym czy faktycznie „Magiczne słowa”, sprawiają, że jest nam ze sobą milej, a może dołożyć do tego uśmiech? Inspiracją stała się piosenka Bajkowej Drużyny „Magiczne słowa”.

       Drugi dzień to „Słoneczko życzliwości. Co w Tobie siedzi?” Wszyscy starali się zauważać w kolegach i koleżankach ich mocne strony i mówić o nich. Wszyscy wykonali słoneczka, na których zapisane zostały pomysły, co mogę zrobić, aby świat wokół mnie był lepszy.

       Trzeci dzień upłynął pod hasłem „Co dwie głowy, to nie jedna”. Uczniowie wraz ze skrzatem Budełką, bohaterem książki M. Żylińskiej „Życie to nie wyścigi”, starali się docenić rolę współpracy i przyjaciół w życiu człowieka.

       Czwarty dzień to zadanie specjalne „Bądź życzliwym przyjacielem dla ….”. Wszyscy starali się być dla innym mili i pomocni.

       Realizacja zadań przyniosła wszystkim wiele radości i przemyśleń, mamy nadzieję, że staną się one iskrą, która każdego dnia będzie rozpalać naszą rzeczywistość do pozytywnych zmian, aby wszystkim żyło się lepiej.

      • Jak dobrze znów być razem!

      • Nauka zdalna dla każdego była czymś innym, często trudnym, ale jedno jest pewne, każdemu z nas uświadomiła, jak ważni dla siebie nawzajem jesteśmy.

       Bo jak mówią nasi uczniowie: „Dobrze znowu : być razem, śmiać się, bawić , pomagać sobie, pocieszać się, słyszeć dzwonek, …”

       To najlepsza lekcja jaką w ostatnim czasie mogliśmy otrzymać , bo relacje są najważniejsze, na nich wspomagając się zbudujemy resztę.

       Pozdrawiamy.

       Zespół ds. Integracji

      • Powrót do szkoły!

      • Wszyscy bardzo długo czekaliśmy na ten moment. W końcu mogliśmy spotkać się na szkolnym korytarzu. Na naszych uczniów czekało specjalne powitanie przygotowane przez Dyrekcję szkoły i nauczycieli. W końcu nasza szkoła zacznie tętnić życiem.  :)