• Aktualności


      • W poszukiwaniu myszojelenia, w objęciach gadów , towarzystwie małp, ptaków oraz bezkręgowców.

      •  

       Dzięki inicjatywie nauczycielki biologii  uczniowie klas 5 a, 5 b, 6a,  6 b , 6 c , 7 a, 7 c,7 d, 7 e  7 f, 7 g , 8 b, 8 c, 8 f, 8 i, 8 e uczestniczyli w lekcjach w zoo "Bliżej zwierząt". Podczas spaceru po najciekawszych miejscach ogrodu zoologicznego odwiedzili ptaszarnię, małpy człekokształtne, słonie, nosorożce oraz szereg innych zwierząt. Niewątpliwą atrakcją było spotkanie z myszojeleniem, jednym z najmniejszych ssaków kopytnych, który właśnie wyszedł na porę karmienia . Uczniowie klas 8 f oraz 8 i podjęli się wyzwania wysłuchania prelekcji dotyczącej zwierząt w języku angielskim. 

       Wizyta w zoo  to wyprawa godna plecenia każdemu.

      • Aktywnie w 2a

      • Klasa 2a spędza czas  bardzo aktywnie.

       Przedpołudnie w Domu Twórczej Pracy "Granica" Józefów. Tak oto korzystaliśmy z jesiennych promieni słońca. Był frotaż na bawełnianych torbach z wykorzystaniem pięknych jesiennych liści, spacer z przewodnikiem po lesie, była gra terenowa pt.: "Piękno ukryte w szczególe", karmiliśmy i głaskaliśmy alpaki. To był super dzień!

      • Rodzina jest najważniejsza !

      • W rodzinie siła! Takie przesłanie filmu "Mała wielka stopa 2" mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy 3e. Ciekawy film, spacer i zabawa na placu zabaw to wspaniałe przeżycie, które będziemy długo wspominać.

      • Szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Próbna ewakuacja w szkole.

      • 27 września 2021r. o godz. 10:00 i godz. 14:30 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Państwowa Straż Pożarna.

      • Niezapomniana lekcja historii w klasach drugich

      • 15 września klasy drugie uczestniczyły w warsztatach pt. “Jak KATARYNIARZ historie prawi”. Zajęcia te, są programem autorskim Fundacji ART i mają na celu pokazanie historii Warszawy w sposób muzyczno – teatralny. Dzieci mogły wykazać się ogólną wiedzą o stolicy i dowiedzieć lub przypomnieć sobie: znane i cenione pomniki i zabytki Warszawy, ważne miejsca i rocznice, poznać sławnych i zasłużonych obywateli Miasta Stołecznego Warszawy.  Artyści wzbudzili zainteresowanie miastem ciekawymi opowieściami, piosenkami i melodiami granymi na katarynce. Uczniowie słuchali jak zaczarowani i wyszli z zajęć bogatsi o większą wiedzę historyczną i z większym apetytem na nowe doświadczenia.

      • Warszawski kataryniarz z wizytą w 2a

      • 15 września 2021 klasa 2a wybrała się na,  “wędrówkę” ulicami miasta, podczas której  towarzyszył im warszawski kataryniarz z prawdziwą katarynką. Opowieść poprowadziła aktorka, a kataryniarz udźwiękowi ją, piosenkami oraz melodiami, które były niepowtarzalne i stanowiły atrakcyjne tło dla warszawskich historii. Celem zajęć było: wzmocnienie edukacji wczesnoszkolnej o zajęcia historyczno - artystyczne A także: 

       1. pokazanie historycznej topografii Warszawy,

       2. utrwalenie wiedzy o miejscach, wydarzeniach oraz ludziach ważnych dla stolicy, 

       3. rozwijanie zainteresowania miastem i jego piękną, bogatą historią, 

       4. wzbudzenie szacunku i kształcenie postaw patriotyzmu do małej Ojczyzny. Kataryniarze to przecież tradycja i historia Warszawy. 

      • Ogłaszamy konkurs filmowy dla naszych uczniów !

      • Jesteś kreatywny? Jestes empatyczny? Lubisz robić zdjęcia albo nagrywać krótkie filmiki? A może kochasz montować scenki albo wrzucać posty na mediach społecznościowych? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! 

       Nacobezu Konkursu „Żyrafy wychodzą z szafy”:

       1. Nagraj filmik o naszej szkole i empatii. który trwa do 3 minut.
       2. Użyj swojej wyobraźni i kreatywności podczas nagrywania.
       3. Pracę przyślij lub dostarcz do Pana Jacka Sęka do 24 września.
       4. Baw się dobrze!
       5. Przeczytaj z osobą dorosłą Regulamin Konkursu zamieszczony w Ogłoszeniach na Librusie.

        

       Regulamin wraz z załącznikami również dostępny jest poniżej.