• Aktualności

      • BohaterON w 3c

      •  W ramach edukacji społecznej uczniowie kl. 3c włączyli się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego  BohaterON – włącz historię! Uczniowie dużo rozmawiali o Powstaniu Warszawskim, obejrzeli tematyczny spektakl adresowany do młodego widza, wykonali kartkę dla Powstańca. W wykonanie kart, napisanie podziękowań i życzeń włożyli mnóstwo serduszka. Myślę, że niejednemu bohaterowie zakręci się łezka w oku. Bo dzieci z 3c PAMIĘTAJĄ ;)

      • 3B „Jak się skutecznie komunikować?”

      • W ostatnich dniach uczniowie klasy 3B rozmawiali o trudnej sztuce komunikacji pomiędzy ludźmi. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: co jest potrzebne do skutecznej i zadowalającej dla wszystkich stron komunikacji? Jak to robić? Co nam pomaga w komunikowaniu się? Wykonaliśmy w parach mapy myśli do słowa komunikacja, wzięliśmy udział w warsztatach z Szakalem i Żyrafą (bo jak się porozumiewać, to tylko bez przemocy ). W ramach klasowego projektu „Poczytajmy sobie” przeczytaliśmy wiele bajek o „Przyjaciołach Żyrafy”, które stały się dla nas pretekstem do ciekawych i konstruktywnych rozmów o lepszym porozumiewaniu się. Na koniec wiele radości sprawiło nam samodzielne wykonanie „uszu żyrafy”. Komunikacja to także już trochę zapomniana sztuka pisania i wysyłania listów. Po przypomnieniu, jak wygląda dobrze napisany list, przystąpiliśmy do dzieła. Spod naszych rąk wyszły wspaniałe opowieści, które teraz przy pomocy poczty powędrują do naszej koleżanki, która przeprowadziła się w wakacje w góry. Już nie możemy się doczekać odpowiedzi.

      • Jesienna Żelazowa Wola

      • W październiku uczniowie klasy 5b i grupa chórzystów naszej szkoły odwiedzili dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli 🎹 Przy dźwiękach muzyki polskiego kompozytora, w kolorach jesieni uczniowie spacerowali po przepięknym Parku nad rzeką Utratą, obejrzeli pamiątki po wielkim pianiście, poznali jego życie i twórczość.

      • Klasa II D w Sali Zabaw Fikołki

      • 21 października uczniowie klasy II D wspaniale spędzili czas w Sali Zabaw Fikołki. Dzieci brały udział w warsztatach eksperymentalnych “Szalone żywioły” i oglądały Dyniowy ogród.

      • BohaterOn klasa OAi

      • Jesteśmy dziećmi uczącymi się poprzez zabawę w oddziale przedszkolnym OAi. Mimo naszego młodego wieku i bardzo napiętego grafiku przedszkolnego 😉 mamy czas na poznawanie historii naszej Ojczyzny. Razem z naszymi Paniami dołączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON i 

       przygotowaliśmy w formie książeczki życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego.

      • Z Żyfarą i Szakalem w 3c

      • Klasa 3c uczestniczyła 18.10. w niezwykle dynamicznych warsztatach NVC. Szakal i żyrafa w wesoły, kreatywny sposób uczyły dzieci czym jest Porozumieniem bez przemocy.  Swoim językiem opowiadały czym jest empatia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, bezbłędnie odpowiadali na liczne pytania, świetnie się bawili. 

      • W klasowej galerii dziecięcej sztuki

      • 15.10 w klasie 3c z inicjatywy przedstawiciela samorządu klasowego, odbyła się I mini wystawa zatytułowana "Galeria sztuki".  W piątkowe popołudnie chętni uczniowie  prezentowali w szkole, swoje prace wykonane w wolnej chwilą, w trakcie wakacji, w zaciszu domowym. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, co to jest galeria sztuki, jak należy się w niej zachowywać. Po co tworzy się galerie. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorom prac. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie w życie klasy.

      • Warsztaty artystyczne "Akcja Labirynt"

      • We wrześniu grupa chórzystów uczestniczyła w warsztatach artystycznych „Akcja Labirynt” organizowanych przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich. Kreatywne zajęcia odbyły się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia i poprowadzili je znakomici warszawscy pedagodzy.

      • Empatycznie w 2e

      • W poniedziałek 4 października w klasie 2e obchodziliśmy Dzień Empatii: rozmawialiśmy o emocjach, o symbolice Porozumienia bez Przemocy, rysowaliśmy Żyrafę... Mieliśmy też szczęście, bo 7 października odwiedzili nas szczególni goście:Szakal i Żyrafa, czyli Pani Katarzyna i Justyna  z cudownymi warsztatami na temat Porozumienia bez Przemocy.

       Od poniedziałku próbujemy wszyscy wyciągać szyję jak Żyrafy, by widzieć wszystko z dobrej perspektywy :)

       i mówić językiem żyrafim,by nikogo nie ranić. W końcu klasa 2e to "e jak Empatia" :)

      • Święto Szkoły w 1fs

      • 1 października klasa 1f brała udział w obchodach Święta Szkoły. Tego dnia dzieci obejrzały online przedstawienie pt. ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim", które przybliżyło im to wydarzenie. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o szkole, w której rozpoczęli naukę. Ubrani odświętnie odśpiewali Hymn Szkoły. Wykonali pracę przedstawiająca Małego Powstańca. Obchody zakończyli pod pomnikiem Małych Powstańców, gdzie postawili znicze i uczcili pamięć małych bohaterów Powstania. 

      • 2e w kinie

      • "Mała Wielka Stopa" - spacerem do kina wybrała się klasa 2 e. Przyświecało im pięknie słońce,co sprzyjało rozmowom podczas marszu. Film wszystkim się bardzo podobał, a popcorn smakował :) Wycieczki piesze to świetny pomysł na integrację.

      • Dzień Empatii

      • Zobaczcie jak empatycznie gościliśmy w okolicy naszej szkoły w poniedziałek 4 października 2021 r.- w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, w centrum handlowym, na przystanku, w autobusie, tu i tam ;) Częstowaliśmy uśmiechem i życzeniami dobrego dnia każdego, kogo spotkaliśmy na drodze- Burmistrza, urzędnika, nauczyciela, ucznia, rodzica, przechodnia...

       Uśmiechnij się! Jesteś wspaniała/y !

      • Święto Szkoły w klasie 2fs 

      •  

       Uczniowie obejrzeli przedstawienie dla najmłodszych „NIEBAJKA O POWSTANIU WARSZAWSKIM” oparte na relacji dziadek, wnuczka, które w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. 

      • Empatyczne bajanie na trawie ;) w 3c

      •  

       We wtorkowe popołudnie klasa 3c wraz z wychowawczynią udała się w plener;), aby tam w pięknych okolicznościach przyrody rozmawiać o empatii. Podczas relaksu na trawie uczniowie wyjaśniali czym według nich jest empatia. Słuchali empatycznej bajki, wyciągali wnioski ;) Kolejne bajanie w naszej klasie odbędzie się w przyszły wtorek.

      • Miesiąc Empatii startuje!

      • Rozpczęliśmy czwartego października w naszej szkole świętowanie Miesiąca Empatii.

       Rozdawaliśmy uśmiechy i dobre słowo na początek tygodnia uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wybraliśmy się w okoliczne miejsca, aby rozpowszechnić przesłanie naszej szkoły. Życzyliśmy uśmiechu na codzień w szkole, na placu zabaw, na przystankach komunikacyjnych, w tramwaju i autobusie, na bazarku i centrum handlowym. i

       Spotkaliśmy się z Panem Burmistrzem Grzegorzem Kucą , Zastępcami Burmistrza: Anną Majchrzak, Izabelą Ziątek i Janem Mackiewiczem, Naczelnikami i Pracownikami Urzędu Dzielnicy Białołęka, którzy przyjęli nas niezmiernie ciepło i z wielką otwartością. Bez ludzi nie ma empatii, a najważniejsze rzeczy które można dać sobie i innym są zupełnie za darmo. Dzielmy się codziennie uśmiechem, dobrym słowem, wsparciem i pozytywnym nastawieniem 

       W szkole ogłosiliśmy konkurs dla wszystkich klas "Moja klasa wie co to jest NVC", rozpoczęliśmy cykl warsztatów z Szakalem i Żyrafą dla klas 0-3, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zaczęli prowadzić zajęcia tematyczne związane z empatią oraz zaprosiliśmy rodziców na warsztaty, które odbędą się pod koniec października.

       Założyliśmy profil o Porozumieniu bez Przemocy w naszej szkole na Instagramie:

       zyrafy_wychodza_z_szafy

       do którego obserwowania zapraszamy! 

        

      • Zajęcia profilaktyczne

      • Uczniowie klasy 3G i 3E wzięli udział w zajęciach opartych o program Magiczne Kryształy. Zajęcia bazowały na pracy z bajką Agnieszki Grzelak pt. ,,Magiczne Kryształy''. Dotykały one zagadnień związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów (telewizji, komputera), a także pośrednio kwestii naśladownictwa negatywnych wzorców zachowań, np. agresji. 

      • Kosmiczna wycieczka

      • W ramach  projektu pt. „Zostań Mistrzem Kompetencji”,  który realizowany jest w naszej szkole, 29-go  września 2021nasi uczniowie z klas 2a, 2b, 3d oraz 4a mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w którym znajduje się ponad 400 eksponatów, próbowaliśmy zbadać wszystkie. Czy każdemu uczestnikowi wycieczki się to udało? Na wystawach Centrum Nauki Kopernik mogliśmy kreować sytuacje nieosiągalne, na codzień w praktyce szkolnej.

       Odwiedziliśmy  również Planetarium, gdzie dowidzieliśmy się jak przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej, zobaczyliśmy  jak trudnym i wyczerpującym doświadczeniom poddawani są astronauci, zanim wyruszą na wyprawę życia. Poczuliśmy  się jak astronauta, który startuje w kosmos lub odbywa spacer w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

      • Dzień Chłopaka w 3g

      • Dziewczynki z klasy 3G zrobiły swoim kolegom ogromną niespodziankę! Z okazji Dnia Chłopaka cała klasa pojechała do parku trampolin. Po lekcji w-f wszyscy wspaniale bawili się wykonując podniebne akrobacje :)