• Aktualności

      • Jesienna hodowla 3B

      • 17 listopada 3B założyła w sali jesienną hodowlę. Podzieleni na dwie grupy uczniowie zasadzili cebulę, korzeń pietruszki, fasolę, żołędzia oraz zasiali pietruszkę i maciejkę.

       Uczniowie założyli karty obserwacji na początek zaznaczając w nich datę sadzenia i siania. Postawiliśmy hipotezy badawcze, która roślina pierwsza wykiełkuje, wyrośnie. Każdy zaznaczył swoje zdanie na karcie badawczej. Teraz czekamy i obserwujemy.

      • Klasy 0 – 3 „Dla Niepodległej”

      •  

       W dniach 2 – 8 listopada klasy 0- 3 realizowały szkolny projekt „Dla Niepodległej” w ramach, którego uczestniczyli w wielu działaniach. Na początek uświadomiliśmy sobie, że Polska to każdy z nas. Jako uwidocznienie tego na biało- czerwonej kartce napisaliśmy swoje imiona i przypięliśmy je na mapie Polski. Wykonaliśmy mapy myśli z wyrazem Polska. Nasze skojarzenia nie miały końca, a przy okazji pokazały niezwykle szeroką wiedzę o ojczyźnie. Zastanowiliśmy się co, to znaczy w naszych czasach być patriotą i co ja mogę zrobić, aby nim być. Wszystkie pomysły zapisaliśmy w książeczkach małego patrioty. Każdego dnia towarzyszyła nam piosenka „Co to jest niepodległość”, ale poznaliśmy i inne pieśni związane z wydarzeniami 1918 r. Znakomicie je przybliżył koncert patriotyczny „Dzień niepodległości”. Wykonaliśmy także tradycyjne kotyliony i inne ozdoby w narodowych barwach, które ozdobiły sale lekcyjne. Na koniec poczuliśmy słodycz niepodległości podczas pałaszowania ciasteczek w biało- czerwonych barwach. Życzymy sobie i naszej ojczyźnie, aby wszyscy chcieli dla niej pięknie żyć każdego dnia.

      • Pamiętamy...

      • Szkoła Podstawowa nr 344

       PAMIĘTA O POLEGŁYCH POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

       Nasi uczniowie odwiedzili miejsca pochówku Powstańców Warszawskich i zapalili znicze na grobach tych, którzy oddali życie za NASZE MIASTO.

       Dziękujemy!!

      • Pasowanie na czytelnika kl. 1ai

      • Dla uczniów  kl. 1ai nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      • Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek w 2e, 3e i 3g

      • Postacie z bajek są naszymi ulubieńcami, często wzorami do naśladowania. Jest taki dzień, do którego zachęcał Mały Samorząd Szkolny, kiedy możemy się przebrać za dowolnego bohatera- z bajki w książce albo filmu. Bo bawić można się nie tylko w bajce!

      • Witrażowe warsztaty

      • 8 listopada klasa 3c wzięła udział w zajęciach praktycznych. Podczas warsztatów pod okiem specjalisty uczyła się trudnej sztuki jaką jest tworzenie witraży.  Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i stworzyły niesamowite, niezwykle barwne dzieła.  Czego dowodem są zamieszczone fotografie. 

      • Wizyta klasy 5e w kinie i kręgielni 

      •  

       Jesień w pełni, dni coraz krótsze i chłodniejsze, jednak uczniowie klasy 5e nie dają się listopadowej chandrze i wiedzą, jak umilić sobie czas. 5 listopada wybrali się wraz z wychowawcami do kina w Galerii Młociny na film pt. „Jak rozmawiać z psem?”,  a następnie integrowali się podczas gry w kręgle. Tego dnia emocji było co niemiara! Pochmurny i wietrzny dzień stał się od razu o wiele przyjemniejszy, a uśmiechy przez długi czas nie schodziły z twarzy piątoklasistów. 

      • Dlaczego żyrafy wychodzą z szafy ?

      • Serdecznie zapraszamy do polubienia i zaobserwowania instagramowego konta poświęconego Porozumieniu bez przemocy https://www.instagram.com/zyrafy_wychodza_z_szafy/

       Polecamy również subskrypcję kanału na youtubie Zyrafy_wychodza-z-szafy

        

      • Bajkowe "Lekturki spod chmurki" w 1f

      • Piątego listopada uczniowie klasy 1f przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w ramach projektu ,,Lekturki spod chmurki". Tego dnia chętne dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek. Dzieci zaprezentowały swoje stroje i opowiedziały o wybranej postaci. Było miło, przyjemnie i bajkowo.

      • Warsztaty mydlarskie w 1f

      • 5 listopada uczniowie klasy 1f uczestniczyli w warsztatach  ,, Mydełko glicerynowe".  Na zajęciach dzieci wykonały kolorowe mydełka glicerynowe, poznały ciekawostki związane z mydlarstwem i rozmawiały o tym, jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk.

      • BohaterON w klasie 3D 

      • Klasa 3D dołączyła do ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Uczniowie wiele rozmawiali na temat Powstania Warszawskiego oraz własnoręcznie przygotowali kartki i ułożyli życzenia dla Powstańców. PAMIĘTAMY!!!

      • Warsztaty – Porozumienie bez Przemocy w klasie 3D 

      • W ramach miesiąca empatii klasa 3d uczestniczyła w warsztatach NVC. Żyrafa i szakal uczyły dzieci czym jest Porozumieniem Bez Przemocy.  Zajęcia były niezwykle ciekawe i wymagały od uczniów aktywności. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoją wiedzą na temat uczuć. Wszyscy świetnie się bawili.  

      • Wycieczka 2fs do straży pożarnej

      • Trzeciego listopada dzieci z klasy 2fs wybrały się na wycieczkę do pobliskiej straży pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków, z bliska obejrzały samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci usłyszały o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Zrozumiały, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru. 

       Biorą też udział w akcjach ratowniczych, np. w czasie wypadku drogowego, ratują zwierzęta, usuwają gniazda szerszeni, pomagają osobom uwięzionym w windach.  Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały strój strażaka oraz wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy 112 i 998.

      • VII zbiórka na ratowanie zabytkowych nekropolii na cmentarzu tarchomińskim

      • Na przełomie października i listopada odbyła się VII zbiórka na ratowanie zabytkowych nekropolii na cmentarzu tarchomińskim organizowana przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki i Fundację Ave. Wolontariusze SP344 okazali wielkie serca i ogromne zaangażowanie, przyczyniając się do poszanowania historii Białołęki-naszej Małej Ojczyzny. Kwestowało 95 osób z klas VIII-VII.

      • 3B „Chcę Wam opowiedzieć o sobie…..”

      •  

       W dniach 18 – 29 października uczniowie 3B realizowali klasowy projekt „Chcę Wam o sobie opowiedzieć….”. Każdy miał za zadanie przygotować dla kolegów i koleżanek prezentację w dowolnej formie na temat swoich zainteresowań. Przygotowanie wystąpień sprawiło wszystkim bardzo dużo radości, a czasem zdziwienia, gdy dowiadywali się o innych nowych rzeczy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach rysowania, poznaliśmy nowe techniki plastyczne i ciekawe propozycje książkowe, zagraliśmy w interesujące gry, rozwiązując zadania przygotowane przez prezentujących, wiele dowiedzieliśmy się o historii fotografii i rodzajach zdjęć, poznaliśmy zasady gry w koszykówkę, badmintona (wiedzieliście, że do robienia lotek używa się ptasich piór tylko z konkretnego skrzydła?). Już wiemy jak nazywają się chody konia, znamy ciekawostki ze świata podwodnego, wiemy, gdzie w Polsce można znaleźć ciekawe miejsca, a przy okazji zebrać odznaki turystyczne. Poznaliśmy sztuczki karciane i mieliśmy okazję rozwiązywać łamigłówki z zapałkami. Nie sposób opowiedzieć wszystkiego, co stało się naszym udziałem. Jednego jesteśmy pewni: warto było. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to najlepsze zadanie do samodzielnego wykonania. Trzymajcie tak dalej. Jesteście wspaniali!

      • Konkurs 112

      • Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

       W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

       Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

       Szkoły mogą zgłosić jedną grupę, składającą się z 3 uczniów i jednego opiekuna (nauczyciela, pedagoga). Każdy opiekun będzie sprawował nadzór nad swoją grupą i jej pracą konkursową.

       Tematem prac konkursowych będzie promowanie Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Każda grupa przygotuje pracę w postaci materiału filmowego video (do 5 minut), wykonanego techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, tabletu, smartfona, itp.

       Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

       • zgodność pracy z tematyką,
       • oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
       • sposób ujęcia tematu,
       • walory artystyczne, m.in. kompozycja, technika wykonania.

       Chętnych konkursowiczów prosimy o zgłoszenie zamiaru udziału do pani Kasi Mąki do 19 listopada.

       Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 3 stycznia 2022 r., wyłącznie elektronicznie na adres: konkurs112@um.warszawa.pl.

      • Projekt "Dla Niepodległej"

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas 0-III do udziału w projekcie edukacyjnym Dla Niepodległej.

       Istotą projektu jest rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania dziejami Polaków i Polski oraz kształcenie patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem

       Czas trwania projektu: 2-10 listopada

       Miejsce realizacji przygotowanych działań: sala lekcyjna 

       Osoby czuwające nad przebiegiem projektu: wychowawcy poszczególnych klas

       Osoby odpowiedzialne za opracowanie projektu/ koordynatorzy - Katarzyna Czyżyk, Iwona Komadowska

      • Wycieczka historyczna "Polacy pod okupacją hitlerowską"

      • 28 października klasa 8a wybrała się na wycieczkę historyczną w ramach tematu Polacy pod okupacją hitlerowską.  Zwiedziliśmy Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o losach więźniów. Był zaskoczony i oczarowany dużym zainteresowaniem, wiedzą oraz bardzo kulturalnym zachowaniem uczniów. W nagrodę dostaliśmy płytę z nagraniami wspomnień więźniów, którą przekażmy nauczycielom historii.Następnie zwiedziliśmy Ogród Sprawiedliwych i Umschlagplatz. O tych miejscach opowiadali sami uczniowie, którzy wcześniej się bardzo dobrze przygotowali.Choć temat był trudny i dość przygnębiający, to ładna pogoda i dobre nastroje spowodowały, że wyjście było bardzo udane.