• Aktualności


      • WAŻNE TELEFONY – GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

      •  

        

       WAŻNE NUMERY TELEFONÓW W CZASIE KRYZYSU

        

       116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

        Cały tydzień w godzinach 14:00 – 22:00

        

       116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

       Cały tydzień w godzinach 12:00 – 02:00

        

       800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie

       kryzysu psychicznego – bezpłatny, czynny całą dobę

        

       22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych

       Poniedziałki, środy, czwartki w godzinach 17:00 – 20:00

        

       800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich

       Od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00

        

       800 120 002 – bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar

       przemocy w rodzinie „ Niebieska Linia ’’, całodobowo

        

       800 12 12 12 – bezpłatny telefon zaufania

       Rzecznika Praw Dziecka. Czynny całodobowo

        

       800 100 100 – bezpłatny telefon dla rodziców i nauczycieli

       w sprawie bezpieczeństwa dzieci

       Od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 15:00

        

       801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania

       NARKOTYKI – NARKOMANIA

       Czynny cały tydzień w godzinach 16:00 – 21:00

       (koszt jak za połączenie lokalne)

        

      • Wiosenne sadzenie w 3B

      • 15 marca, aby, jak najszybciej przywołać wiosnę uczniowie 3B założyli wiosenną hodowlę. Posadziliśmy fasolę w kilku pojemnikach i obserwujemy, jak warunki wpływają na szybkość wzrostu roślin. Na naszym klasowym parapecie już pachną hiacynty i kiełkują nagietki i astry karłowate oraz koperek i pietruszka. Każdy ma swoją sadzonkę z cebulką dymką. Każdego dnia nasze spostrzeżenia zapisujemy w kartach obserwacji.

      • 0a wita wiosnę

      • Dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę radośnie z muzyką w tle. Projekt "Ścieżką muzyczną do szkoły" w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pozwala nam na wspólnie uczyć się aktywnie słuchać muzyki i samych siebie.

       Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki w Dzień Kolorowej Skarpetki dzieci i panie z kasy Oa przyłączy się do ogólnoświatowej akcji zakładając skarpetki „nie do pary”.

      • Podsumowanie projektu Warszawo poznajmy się w klasie 3c

      •  

       21.03 w klasie 3c odbyło się podsumowanie 2 części projektu. Uczniowie kilka tygodni wcześniej poprzez losowanie zostali podzieleni na 5 pięcioosobowych zespołów. Podpisali kontrakt z nauczycielem i z członkami swojego zespołu. Otrzymali temat i zadanie nad którym mieli pracować oraz propozycję wykonania pracy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Gdy potrzebowały pomocy konsultowały się z wychowawcą. W ostatni poniedziałek prezentowały klasie efekt swojej grupowej pracy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wiedzy, wkładu pracy oraz wykonania projektów.

       1. grupa zajęła się tematem PASTa – drapacz chmur
       2. grupa stworzyła komiks i quiz na temat Jak wygląda i zachowuje się przybysz z przeszłości
       3. grupa prezentację pt. PRUDENTIAL - witamy w telewizji
       4. grupa makietę na temat Pałac Kultury i Nauki - czy tu mieszka król?
       5.  grupa reklamę promującą warszawskie drapacze chmur

       To był bardzo dobry i efektywnie wykorzystany czas. Świadczą o tym wykonane prace oraz wiedza jaką uczniowie posiadają.

       Moi kochani uczniowie WIELKIE BRAWA za wasze zaangażowanie, wkład pracy. Jestem z Was bardzo dumna 🙂

      • Warsztaty z kodowania

      •  

       18 marca uczniowie klas 1c, 2c, 2e, 3b,3c,3f wzięli udział w warsztatach z kodowania. Wiele radości sprawiło wszystkim samodzielne narysowanie postaci, a następnie „sprawienie”, aby się poruszały.

      • Międzynarodowy Dzień Wody 2022

      • W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. W ramach tego dnia część klas oglądała filmy o wodzie, poznawała ciekawostki, dowiedziała się czym jest wirtualna woda. Zespół przyrodniczy otrzymał ponad pięćdziesiąt prac dodatkowych z klas 4-6 pt.„Moja Wisła”. Były to prace zarówno w formie elektronicznych prezentacji, jak i plakatów, lapbooków oraz przepięknych albumów. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Każda praca zawierała fantastyczne zdjęcia Wisły zrobione przez autorów otrzymanych przez nas prac. Prace w formie plakatów można podziwiać w sali 130.

       Dziękujemy za zaangażowanie!

       Zespół przyrodniczy  

      • Pierwszy dzień wiosny w 3c

      • 21 marca klasa 3 c nietypowo powitała wiosnę. Swoje przybory szkolne, książki, drugie śniadanie przywiozła do szkoły w walizkach, przyniosła w torebce mamy, poszewce na poduszkę itp. Tak właśnie uczniowie włączyli się w klasowy i szkolny Dzień bez plecaka. Potem dzieci udały się na pierwszy po długiej pandemicznej przerwie wiosenny apel.  Na koniec dnia uczniowie bawili się z żyrafami, które odwiedziły nas z wiosennym przesłaniem. To był naprawdę wiosenny i lekki dzień. 

      • Powitanie wiosny

      • Klasa 3a krótkim pokazem artystycznym przywitała wiosnę. 

       Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej mogły wziąć udział w tej nietypowej lekcji muzyczno- przyrodniczej:)

       Dziękujemy za uwagę i miłe towarzystwo:)

      • 3B eksperymentuje

      • Lektura „Mania dziewczyna inna niż wszystkie” i jej bohaterka Maria Skłodowska – Curie zachęciła uczniów 3B do zgłębiania zawiłości fizyki i chemii. Poznaliśmy układ okresowy pierwiastków Mendelejewa, znaleźliśmy na nim polon i rad. Przeprowadziliśmy doświadczenia, stawiając hipotezy badawcze i szukając odpowiedzi na pytania „Co przemaka?” Postać naszej noblistki stała się inspiracją także do działań związanych z edukacją polonistyczną , matematyczną i plastyczną. Nasze plakaty z odpowiedziami na pytanie „czego mogę się nauczyć od Mani?” i projekty okładek do książki wiszą w naszej sali. Już wiemy, jak obliczyć ile lat miała Maria, gdy zdobywała kolejne Nagrody Nobla, a ile, gdy wybuchła I wojna światowa. Poznanie ważnych wydarzeń z życia Skłodowskiej – Curie to również niezwykła lekcja historii Polski i świata.

      • 3e czyta detektywistyczne przygody

      • Uczniowie klasy 3e przygotowali i zaprezentowali plakaty opisujące wybraną część przygód szwedzkich detektywów- Lassego i Mai. Mając podane Nacobezu wiedzieli, że należy przygotować metryczkę książki, opis i recenzję lektury. Elementy dodatkowe takie jak ciekawostki albo zagadki podwyższyły wartość pracy. To była także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności krasomówczych. Niektóre plakaty były bardzo zaskakujące i pomysłowe ! Chcecie zobaczyć? Szukacie inspiracji po którą część przygód sięgnąć? Zapraszamy na wystawę dzieł na pierwsze piętro ;)

      • Wspieramy Ukrainę

      • 8 G wraz z wychowawcą Malwiną Korycką WSPIERA i POMAGA Ukrainie. 

       Zaangażowaliśmy się w zbiórkę lokalną na rzecz najmłodszych dzieci z Ukrainy. 

      • Teatrzyk kukiełkowy w klasie 2ai

      • Środowa zabawa w teatr może wpisać się w katalog zajęć uczniów z klasy II A. Dzieci same przygotowały kukiełki, a dzieląc się na grupy przygotowały inscenizację teatralną do m.in.  Czerwonego Kapturka i Misia Wojtka, Pinokia.

       Zabawa w teatr była inspirującym i owocnym doświadczeniem dla drugoklasistów, sprawiała im radość i wyzwalała pozytywną energię.

      • Projekt przyrodniczy klas: 4b,c,e,f „Odkrywamy tajemnice ciała ludzkiego” 

      • Każda grupa opracowywała jeden z poznanych na lekcjach układów człowieka. Powstały imponujące plakaty. Czwartoklasiści sumiennie przygotowywali materiały pomocnicze do realizacji pracy. Na lekcjach pojawiło się wiele książek, atlasów, czasopism o tematyce anatomicznej. Na plakatach pojawiły się rysunki poszczególnych układów, schematy, ciekawostki na temat układów i narządów z nim związanych. Gratuluje fantastycznych pomysłów! 

      • 3B i projekt „Prowadzę zajęcia”

      • Ostatnio uczniowie klasy 3B wymyślili projekt do realizacji „Prowadzę zajęcia” . Sami połączyli się w pary lub małe grupy i przygotowują lekcje dla kolegów i koleżanek na wybrany przez siebie temat. Jesteśmy po realizacji zajęć o żabach i o zwierzętach podwodnych. Maja i Tosia przygotowując żabią lekcję pamiętały o detalach, stroju w zielonym kolorze, na głowę przygotowały sobie żabie opaski. Przygotowały dla klasy krzyżówki, ciekawostki o żabach, zrobiły pokaz rysowania zwierzątka i wspólnie z kolegami i koleżankami zrobiły żabki z origami. Basia i Ola przybliżyły życie podwodnych zwierząt. Wprowadzeniem do zajęć był diagram, którego rozwiązanie zwierało temat lekcji. Potem uczniowie mieli okazję grać w bardzo precyzyjnie i staranie przygotowaną grę planszową. Podzieleni na małe zespoły musieli odgadnąć, które zwierzę i o której godzinie zaginęło w morskiej toni. Na koniec ulubione zajęcia plastyczno – techniczne, wykonanie rybki z origami.

       Moja droga 3B, jako Wasz wychowawca już nie mogę się doczekać kolejnych zajęć. Projekt, który wymyśliliście i realizuje w swoim wolnym czasie, współdziałając ze sobą, zasługuje na wielkie brawa. Jestem pełna podziwu dla Was i Waszej inwencji. Trzymajcie tak dalej!

      • Klasa II D w Piekarni Grzybki

      •  

       Drugiego marca dzieci z klasy II D były na zajęciach w Piekarni Grzybki. Uczniowie poznali pracę piekarza. Dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania chleba i oglądali urządzenia potrzebne w piekarni. Formowali drożdżówki wg własnego pomysłu i wykonali pizzę z ulubionych składników. Później przyszedł czas na degustację świeżo upieczonych smakołyków.

      • Konkurs na wykonanie instrumentów w ramach projektu WIE

      • W ramach Projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych zorganizowano konkurs dla uczestników zajęć muzycznych ,,Gramy i śpiewamy". Zadaniem dzieci było wykonanie dowolnego instrumentu. Organizatorkom konkursu bradzo podobały się wszystkie prace, dlatego każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzymało nagrodę. Wszyscy otrzymali instrumenty - kije deszczowe (zaklinacze deszczu).

      • Pomagamy

      • W szkole przez SU  zorganizowana została zbiórka potrzebnych rzeczy dla osób z Ukrainy. Uczniowie klasy 2e oraz inne klasy edukacji wczesnoszkolnej chętnie dołączyły do akcji przynosząc torby pełne najpotrzebniejszych produktów,ale również mnóstwo upominków dla dzieci. Literka"e" w nazwie klasy zobowiązuje...E jak empatia...

      • Zakoduj kompetencje

      • W lutym w naszej szkle odbyły się zajęcia projektowe, podczas których uczniowie młodszych klas: 2f 3d 2b  3e 3g oraz starszych: 7d 8d 8c 8b i 7h wzięli udział w warsztatach ZAKODUJ KOMPETENCJE. Tworzenie animacji, duszków i elementów programów do kodowania do dla nas prawdziwa przyjemność.