• Aktualności

      • 3a w Osadzie Przygoda

      •  15 czerwca klasa 3a

       Osada Przygoda i nasza ostatnia w klasie trzeciej przygoda- gra terenowa, w której ćwiczyliśmy komunikację i współpracę.

      • Z wizytą w Toruniu

      • 10 czerwca klasa 3a

       Miasto Kopernika i pieczenie piernika:)

       Toruń zwiedziliśmy, pierniki upiekliśmy i świetnie się bawiliśmy!

      • Klasa 2a wie co je

      • W klasie 2a zostały prowadzone bezpłatne warsztaty, obejmujące dwa 45-minutowe spotkania na następujące tematy:

       1. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia
       2. Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych)

       Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznają piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiadują się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych. Na warsztatach kulinarnych uczą się jak przygotować proste i smaczne drugie śniadanie.

      • Klasa 2a na wyciecze w Pinokiu

      • 9 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO

       W programie było:

       prezentacja współczesnych urządzeń do obróbki drewna

       pokaz starych technik stolarskich (renowacja mebli)

       pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu

       część praktyczna - proste prace stolarskie.

      • Serce na nakrętki - razem dla Białołęki

      • Serce na nakrętki ma na celu, przy współpracy wszystkich mieszkańców, zebrać jak największą ilość nakrętek plastikowych i przekazać je osobom potrzebującym, w pierwszej kolejności osobom z Białołęki.

       Dysponentem zebranych nakrętek jest jednostka, na której terenie będzie zlokalizowany pojemnik na nakrętki. Projekt będzie uczył recyklingu w naszej dzielnicy. Na każdym sercu informacja: "Nakrętki - razem dla Białołęki".

       Opis projektu

       Serca na nakrętki ustawione będą w następujących lokalizacjach:SZKOŁY PODSTAWOWESP nr 118 ul. Myśliborska 25 (1)SP nr 231 ul. Juranda ze Spychowa 10 (1)SP nr 257 ul. Podróżnicza 11 (1)SP nr 314 ul. Porajów 3 (1)SP nr 112 ul. Zaułek 34 (1)SP nr 344 ul. Erazma z Zakroczymia 15 (1)SP nr 365 ul. Płużnicka 4 (1)SP nr 367 ul. Przytulna 3 (1)SP nr 368 ul. Hemara 15 (1)SP nr 361 ul. Ruskowy Bród 19 (1)RAZEM 10 pojemników na nakrętki.PRZEDSZKOLAPrzedszkole nr 192 ul. Liczydło 3a (1)Przedszkole nr 65 ul. Pancera 3 (1)Przedszkole nr 429 ul. Skarbka z Gór 9A (1)Przedszkole ul. Leszczynowa 5 (1)RAZEM 4 pojemniki na nakrętki.Łączna ilość pojemników (serc) na nakrętki – 14 sztuk.Kosztorys realizacji projektuZakup pojemników - serc na nakrętki 14 x 2000 zł = 28 000 złPersonalizacja (nazwa projektu i logotyp BO) 14 x 200 zł = 2 800 złTransport 14 x 350 zł = 4 900 złMontaż 14 x 450 = 6 300 złŁączny koszt realizacji projektu to 42 000 zł.

        

       Zachęcamy do głosowania https://bo.um.warszawa.pl/projekt/29465

      • 1f wycieczkowo

      • 26 kwietnia uczniowie klasy 1f byli na wycieczce w Centrum Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Dzieci dowiedziały się jak powstają meble, czyli na czym polega praca stolarza, jakich używa narzędzi. Samodzielnie wykonały pracę z drewna, którą zabrały do domu. Obejrzały współczesne urządzenia do obróbki drewna, a także brały udział w pokazie starych technik stolarskich. Wspaniale bawiły się na świeżym powietrzu pod kierunkiem instruktora. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.

      • Wycieczka kl. 1ai

      •  

       6 czerwca klasa 1a odwiedziła Ośrodek Edukacji Technicznej " Pinokio" w Słomczynie. Był pokaz foliogramów dotyczących ekologii oraz życia w lesie. Potem każdy wykonał swoją pracę, którą zabrał do domu. Oglądaliśmy urządzenia służące do obróbki drewna. Na koniec były zabawy na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. 

      • ERASMUS+ Mówimy STOP Marnotrawstwu

      • Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+. Współpraca ze szkołami w Słowenii i Turcji została zaplanowana na 15 miesięcy od maja 2022 do lipca 2023. Mówimy STOP Marnotrawstwu jest projektem ekologicznym.

       Projekt wspiera użycie innowacyjnych praktyk, aby sprawić by uczniowie i kadra nauczycielska podjęli działania i zapoczątkowali zdecydowane zmiany takie jak: oszczędzanie i zmniejszenie eksploatacji źródeł energii, zmniejszenie ilości odpadów oraz podjęcie działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

       Zaplanowane działania będą miały na celu:

       • zachęcić uczestników projektu do zgłębiania wiedzy na tematy związane z ochroną środowiska
       • wymieniać doświadczenia związane z ekologią z krajami partnerskimi
       • podejmować dyskusje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem
       • wdrażać rozwiązania ekologiczne w środowisku lokalnym

       Nauczyciele ze szkół partnerskich mieli okazję się już poznać i omówić wszystkie szczegóły związane z projektem podczas spotkania online. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i wpierającej atmosferze co zapowiada bardzo udaną i owocną współpracę.

      • Konkurs języka angielskiego "BECOME A SPELLING TEST MASTER 2022"

      • W dniu 2 czerwca 2022r. odbył się konkurs języka angielskiego BECOME A SPELLING TEST MASTER dla klas drugich. Konkurs ten finalizował półroczny projekt pisania dyktand ze słownictwa omawianego podczas lekcji języka angielskiego.  Z wszystkich klas drugich, tylko 23 uczniów przeszło do etapu konkursowego (wszyscy ci uczniowie nie popełnili ani jednego błędu we wszystkich napisanych pracach).  Uczniowie mieli do powtórzenia słownictwo z klasy drugiej (rozdziały 1-7). Zadaniem uczniów podczas konkursu było zapisanie wybranych 15 słów/wyrażeń z wszystkich działów. Siedmioro uczniów zostało mistrzami dyktanda w języku angielskim, nie popełniając ani jednego błędu. BRAWA DLA NASZYCH MAŁYCH, ALE NIEPRZECIĘTNIE ZDOLNYCH DRUGOKLASISTÓW!

      • WARSZTATY WITRAŻOWE KLASA 1e 

      •  

       7 kwietnia mieliśmy  niesamowite warsztaty. 

       Każdy z nas mógł wykonać samodzielnie pierwszy swój witraż. Okazało się, że nie jest to takie proste. Pan prowadzący zajęcia pochwalił nas – był dumny z naszej samodzielności i dokładności. 

      • Mrówki w 3B

      • 2 czerwca uczniowie 3B wzięli udział w zajęciach na temat życia mrówek. Dowiedzieliśmy się wielu fascynujących rzeczy na temat tych owadów, mieliśmy niecodzienną okazję zobaczenia królowej, a także poznaliśmy znaczenie kilku tajemniczo brzmiących słów, takich jak formikarium.

       Na koniec wszyscy otrzymali linijkę z mrówką oraz materiały do wykonania miniaturowego mrowiska. Zajęcia były bardzo interesujące.

      • Wycieczka klasy 1e 

      •  

       26 kwietnia wybraliśmy się do Słomczyna, do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio.  Najpierw mieliśmy pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu. Potem oglądaliśmy współczesne urządzenia służące do obróbki drewna i te, które używane były w dawnych czasach. Każdy z nas wykonał też własną pracę i zabrał do domu.  Bardzo podobały nam się zabawy na świeżym powietrzu i  ognisko z pieczeniem kiełbasekpychota. To była bardzo udana wycieczka. 

      • Dzień Dziecka w 3B

      •  

       1 czerwca uczniowie klasy 3B świętowali Dzień Dziecka. Był to dzień pełen niespodzianek, dobrej zabawy i radości. Rozpoczęliśmy go od malowania farbami na „szkle”. Prace plastyczne to to, co bardzo lubimy, dlatego też później zrobiliśmy jeszcze inne. Odkodowaliśmy zieloną żabkę, a następnie zrobiliśmy żabkę, która zjada muchy. Śmiechu było co niemiara. Naszą radość wykorzystaliśmy podczas tańców w kręgu i wspólnej grze w ulubione gry planszowe. Nie zabrakło także pysznego akcentu. Dzięki rodzicom, którzy dostarczyli nam smaczne owoce, gofry i babeczki, mogliśmy zrobić i zajadać kolorowe, owocowe szaszłyki, babeczki i gofry pełne ulubionych owoców . To był bardzo udany dzień.

      • Dzień Dziecka w kl. II D

      •  

       1 czerwca był dniem bez nauki. Klasa II D wykorzystała ten czas na gry, zabawy, rozmowy i tańce. Dzieci przyniosły do zabawy swoje zabawki i ulubione gry planszowe. Był to także czas integracji i wspomnień przy wspólnym oglądaniu filmu ze ślubowania klas I. Wiele radości i śmiechu wywołało u dzieci oglądanie siebie sprzed prawie dwóch lat. To był bardzo miły dzień. Tego właśnie potrzebowaliśmy.

      • Projekt etwinning International Penpals

      • Projekt etwinning International Penpals

       W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas IV wzięli udział w międzynarodowym projekcie etwinning International Penpals. Naszym partnerem była szkoła z Barcelony w Hiszpanii.

       Celem projektu było:

       -rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych

       -nawiązanie przyjaźni z dziećmi z innego europejskiego kraju

       -poznanie kultury hiszpańskiej oraz codziennego życia uczniów z Barcelony

       -nauka języka poprzez immersję

       Dzieci regularnie korespondowały ze swoimi partnerami z Hiszpanii i w ten sposób powstały tematyczne listy dotyczące: zainteresowań, szkoły i przedmiotów, sportów, tradycyjnego jedzenia i miejscowych atrakcji turystycznych. Oprócz tego uczniowie projektowali logo projektu oraz uczestniczyli w lekcji Mystery Skype podczas której zgadywali kraj pochodzenia szkoły partnerskiej.

       Zachęcamy do obejrzenia wideoprezentacji, która podsumowuje nasz udział w projekcie 

        

      • Dzień Dziecka w 3c

      • 1 czerwca na uczniów 3c czekała moc atrakcji. Rano dzieci  wspólnie obejrzały bajkę O czym marzę zwierzęta.  Potem do drzwi zapukał niespodziewany gość i dostarczył gorącą,  pyszną i pożywną pizze. Gdy uczniowie posilili się wzięli udział w kreatywnych i uczących współpracy zabawach. To był bardzo udany dzień.