• Aktualności


      • Projekt 3e

      • Klasa 3e bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie  o ładnie brzmiącej nazwie "Z darami natury świat nie jest ponury" i wykonuje zadania z listy projektowej, pierwsze zadania mamy już zaliczone, to: jesienne wydzieranki oraz nauczanie outdoorowe-zajęcia przyrodnicze w terenie :) Polecamy jesienne edukacyjne i relaksacyjne spacery wszystkim kochającym naturę  :) 

      • 1a w MultiCentrum

      • Klasa 1a wybrała się w piękny, wrześniowy dzień na spacer do MultiCentrum. Dzieci miały okazję w aktywny sposób uczestniczyć w zajęciach konstrukcyjnych i komputerowych. Zabawy i radości było co nie miara 😉

      • Aktywny Powrót do Szkoły

      • We wrześniu chętne klasy 1-3 biorą udział w akcji Aktywny Powrót do Szkoły. Hasło przewodnie akcji :,, Bądźmy dla siebie dobrzy". Celem jest miły powrót dzieci do szkoły, promowanie zdrowia, aktywności fizycznej, dbałości i życzliwości dla siebie i innych. Dzieci codziennie wykonują zadania i zaznaczają w swoim kalendarzu. Zrealizowane zadania będą mogły wymienić na nagrody w postaci vouchera niespodzianki, który ułatwi im codzienne obowiązki szkolne i sprawi wiele radości.

      • Nowy sezon nadciąga ;)

      • Żyrafy znowu wyszły z szafy

       Wracamy z nową energią, w powiększonym składzie (bo empatią się można zarazić:) i z nowym intro do naszych bajek. Pamiętacie jeszcze? W naszej szkole nieustająco krzewimy ideę Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. W skrócie NVC. Chcemy, żeby nasi uczniowie umieli zaspokajać swoje potrzeby, dostrzegać potrzeby innych, bez strachu mówić o swoich emocjach i wlasciwie przeżywać każdą z nich. To tak samo ważne dla rozwoju człowieka, jak picie wody i jedzenie.

       W najmłodszych klasach prowadzimy warsztaty "Z żyrafą przez świat", robimy happeningi w szkole i poza nią, nagrywamy bajki na nasz szkolny vlog i kanał YouTube Zyrafy_wychodza_z_szafy Dzięki temu, nasza społeczność może w pełni korzystać z treści, które chcemy przekazać dzieciom. Zapraszamy do oglądania, do wspierania nas w tych działaniach, do rozmów z dziećmi o tym co czują i czego potrzebują. To nasza misja i przesłanie na nowy rok szkolny.

       Pozdrawiamy. Żyrafy i Szakal

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • 15 września w naszej szkole świętowaliśmy,,Międzynarodowy Dzień Kropki''! Nasi uczniowie tworzyli swoje kropki, a także wszystko co z nich powstać może, grali w kropkowy wyścigi,a także wysłuchali książki o Vashti i jej kropce... Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…” Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, i Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. Kropka stała się symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł…