• Aktualności


      • Mali Sportowcy na start

      • 28 października przedstawiciele klas 1d,1f,1g,2a,2b,2c,2e i 2f reprezentowali naszą szkołę w dzielnicowym konkursie ,,Mali Sportowcy na start” w Niepublicznej Szkole Podstawowej ,,Inspiracja”. Uczniowie w dwóch drużynach: klasy pierwsze i klasy drugie dzielnie walczyli w różnych konkurencjach. Uczniowie klas pierwszych zdobyli II miejsce, a klas drugich III miejsce. Wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Wykazali się sprytem, refleksem i wspaniałymi umiejętnościami sportowymi. Na potwierdzenie swoich umiejętności przywieźli puchary, a także srebrne i brązowe medale. Do szkoły wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i chętni do kolejnych wyzwań.

      • Wycieczka po Białołęce 2f

      • 7 października uczniowie klasy 2f wzięli udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym lokalnej historii prowadzonym przez Pana Bartka Włodkowskiego z fundacji AVE.  Dzieci rozpoczęły swoją wycieczkę od przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem” po warszawskiej Białołęce, połączonej z gawędą historyczną. Pierwszym przystankiem był Kościół Św. Jakuba przy ul. J. Mehoffera. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to Kościół, który ma 500 lat i zbudowano go z ciemnoczerwonej cegły. Kolejnym punktem wycieczki była Choszczówka. Tam Pan Bartek opowiedział historię podniebnej bitwy, jaka rozegrała się nad Choszczówką. Wówczas też bohaterską śmiercią zginął pilot Anatol Piotrowski, który uchronił okoliczną ludność cywilną od katastrofy lotniczej. Na koniec wycieczki Pan Bartek zabrał dzieci na ul. Modlińską 257, gdzie znajduje się zabytkowy dom z oficynami. Wycieczka była bardzo ciekawa, a dzieci dużo zapamiętały z opowieści fantastycznego Pana Bartka.

      • Lekcja w kinie 2f

      • 18 października uczniowie klasy 2f uczestniczyli w ciekawej Lekcji w kinie pt. ,, Więc chodź, narysuj mój świat". Dowiedzieli się jak powstają filmy animowane.  Z zainteresowaniem obejrzeli film ,,Urwis".  W tym dniu dzieciom towarzyszyła piękna pogoda. Uśmiechnięci spacerkiem wrócili do szkoły.

      • ZOSTAŃ MISTRZEM KOMPETENCJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 344

      • 21 października br. w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie, odbyło się uroczyste podsumowanie 8 projektów edukacyjnych służących rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i uczennic Białołęckich Szkół Podstawowych .

       Projekty zostały sfinansowane z Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki dofinansowaniu UE mogliśmy zrealizować dziesiątki zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli oraz naszego partnera Małego Inżyniera.

       Łączna wartość wszystkich projektów to ponad 3,5 mln zł

       W ramach projektów:

       - 2665 uczennic i uczniów wzięło udział w zajęciach i wycieczkach

       - zrealizowano zajęcia dla 597 grup

       - zorganizowano 22 wycieczki

       Prawie 1 mln zł przeznaczono na zakup sprzętu i pomocy do pracowni szkolnych, w tym mi.in:

       - 17 monitorów interaktywnych i zestawów multimedialnych

       - 136 laptopów i 95 tabletów

       - 28 mikroskopów, w tym 5 z kamerą USB i 6 z podłączeniem do komputera

       W trakcie wakacji uczestniczki i uczestnicy projektów brali udział w naukowych półkoloniach.


       Nasza preznetacja - Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 344

      • 1d Ogórkiem po Białołęce

      • W piękny piątkowy poranek, 7 października klasa 1d udała się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę.  Rozemocjonowane dzieci nie mogły doczekać się chwili, kiedy usiądą do zabytkowego autobusu i odbędą nim podróż po najbliższej okolicy. Podczas wycieczki Ogórkiem po Białołęce dzieci usłyszały ciekawe historie związane z naszą dzielnicą.  Zobaczyły najważniejsze zabytki dzielnicy. Odgrywały scenki, wcielały się w historyczne postacie. Świetnie się bawiły, a przewodnikiem tych zabaw był pan Bartek z Fundacji AVE. Podczas wycieczki wszystkim dopisywały humory, co widać na załączonych fotografiach.

      • Europejski Dzień Języków Obcych w klasach 0-2

      •  

       Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest corocznie 26 września. Z tej okazji uczniowie klas 0-2 na lekcjach j. angielskiego wykonali flagi oraz nauczyli się przywitań w różnych językach, śpiewali piosenkę Panie Janie po francusku, włosku, angielsku i niemiecku. Chętne dzieci przyniosły pamiątki z podróży do innych krajów. Najbardziej zmotywowani uczniowie wzięli udział w wyzwaniu językowym i zaliczyli 4 zadania (potrafię się przywitać w 5 językach obcych, liczę od 1-10 w 3 językach, śpiewam piosenkę lub mówię wierszyk, oraz potrafię napisać 3 słowa w języku obcym). Wszyscy dobrze się bawili i byli zgodni, że warto uczyć się języków!

      • Dzień Erasmus +

      • ‘Let’s Introduce Erasmus+’ to hasło przewodnie, pod którym odbył się Dzień Erasmus+ w naszej szkole 13 października. Nasza palcówka wzięła udział w Dniach Erasmus+, które w tym roku przypadły na 13, 14 i 15 października.

        

       Dzień ten rozpoczął się od uroczystego  odsłonięcia gabloty projektowej projektu WE SAY THAT STOP WASTING (projekt realizowany wraz ze Słowenią oraz Turcją), projektu w programie ERASMUS+. Wzięli w niej udział Pani wicedyrektor Agnieszka Odrzygoska-Sznitowska wraz z uczniami biorącymi udział
       w projekcie, jak i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.

       Następnie Pani Aneta Ronek-Gliwa zorganizowała sztafetę Erasmus+ w dwóch turach dla klas 6-8 oraz 4-6. Z każdej klasy wybrani zostali przedstawiciele w składzie 3 chłopców i 3 dziewczynki, którzy zadaniem było przebiec 6x160m. Każda drużyna reprezentowała wybrany kraj Unii Europejskiej.

       O godzinie 12:00 odbył się apel dla klas 4-8, podczas którego odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej. Kolejno, głos zabrała Pani wicedyrektor Agnieszka, która wprowadziła wszystkich w ideę programu Erasmus+, opowiedziała o projekcie WE SAY THAT STOP WASTING, który dzielimy ze Słowenią oraz Turcją. Następnie nauczyciele wchodzący w skład Zespołu Erasmus+ (Pani Monika Moskiewicz-Rachwał, Pani Aneta Ronek-Gliwa, Pani Krystyna Facon, Pani Małgorzata Czajka) oraz uczniowie zakwalifikowani do projektu odpowiedzieli na wszystkie pytania zadane przez uczniów klas 4-8  podczas PANELU INFORMACYJNEGO. Pytania te dotyczyły wymian międzynarodowych, jak i samego projektu WE SAY THAT STOP WASTING. Apel zakończyła słodka niespodzianka dla wszystkich.

       Na koniec uczniowie projektowi wraz z trzema nauczycielkami Panią Moniką Moskiewicz-Rachwał, Panią Anetą Ronek-Gliwą oraz Panią Katarzyną Mąką wzięli udział w spotkaniu online z przedstawicielami ze Słowenii oraz Turcji, podczas którego uczniowie i nauczyciele mogli się lepiej poznać, jak i dowiedzieć się interesujących informacji na temat szkół, w których się uczą lub pracują.

      • Laboratoria Przyszłości

      • Mikroskopy zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" w naszej szkole w praktyce na lekcjach.

       Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

       Dzięki Laboratoriom Przyszłości do naszej szkoły trafi nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt do nagrań, który ułatwi nam kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych wśród uczniów, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 


       Wykaz pomocy dydaktycznych zakupionych  w ramach programu rządowego "Laboratoria Przyszłości"

      • Sonda na temat przemocy

      • Uczniowie naszej szkoły z koła fotograficzno-filmowego w roli reporterów telewizyjnych przeprowadzili sondę wśród uczniów i nauczycieli na temat przemocy. Już niedługo wszyscy będą mogli obejrzeć efekty ich pracy.

      • 3a, 3b i 3fs w projekcie „Aktywność Młodego Warszawiaka”

      •  

       Uczniowie klas 3a, 3b oraz 3fs uczestniczą w projekcie „Aktywność Młodego Warszawiaka” przygotowanym przez Polskie Towarzystwo Naukowe Adaptowanej Aktywności Fizycznej.  Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie aktywizacji ruchowej i prozdrowotnego stylu życia. Działania koncentrują się na wdrożeniu atrakcyjnych dla dzieci form ruchu, zwiększeniu świadomości znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i jakości życia człowieka, zasad prawidłowego żywienia oraz integracji rodziny i środowiska szkolnego wokół tworzenia przyjaznych warunków do podejmowania wszelkich form aktywności fizycznej i promocji zdrowego stylu życia. W ramach zadań projektu nauczyciele akademiccy oraz studenci AWF Warszawa prowadzą spotkania studyjne w szkole, warsztaty online oraz zajęcia plenerowe dla uczniów klas trzecich. Zadania merytoryczne bazują na najnowocześniejszych osiągnięciach nauki w zakresie zdrowego, aktywnego stylu życia. Zajęcia praktyczne uwzględniają nowoczesne, atrakcyjne dla dziecka formy aktywności ruchowej.  

      • Dni Erasmus+ w SP344!

      •  

        

       Wiesz czym jest program Erasmus+? A może słyszałeś/aś, że nasza szkoła bierze udział w tym roku szkolnym w projekcie Erasmus+ ze Słowenią i Turcją, a zakwalifikowani uczniowie będą uczestniczyć
       w wymianach międzynarodowych? Wiesz, czym jest taki wyjazd i co się podczas niego dzieje?

       Koniecznie nie przegap Dnia Erasmus+ w SP344!

       Hasłem przewodnim będzie LET’S INTRODUCE ERASMUS+, czyli dowiedz się, czym jest Erasmus+.

       Kiedy? à 13.10.2022

       Co w planach?

       • Uroczyste otwarcie gabloty projektu Erasmus+ WE SAY THAT STOP WASTING przez Panią Wicedyrektor Agnieszkę Sznitowską-Odrzygoską wraz z uczniami z Samorządu Szkolnego oraz uczniami biorącymi udział w projekcie ze Słowenią i Turcją; godz. 9:00.
       • Sztafeta Europejska w dwóch turach:
        • 10:50- klasy 6,7,8
        • 13:10- klasy 4 i 5

       Uczniowie startujący w sztafecie oraz kibice z danej klasy wybierają jeden kraj europejski
       i ubierają się w stroje nawiązujące do kolorystyki flagi tego kraju.

       • Apel- debata w formie panelu informacyjnego z udziałem Pani Wicedyrektor Agnieszki Sznitowskiej-Odrzygoskiej, koordynatora projektu ze Słowenią i Turcją, nauczycieli z zespołu Erasmus+ oraz uczniami z klas 4-8. Apel rozpocznie się odśpiewaniem hymnu Unii. Europejskiej a zakończy się słodką niespodzianką dla wszystkich.
      • Kulturalna szkoła na Mazowszu - wycieczka uczniów kl.2f do Teatru Polskiego

      • 30 września uczniowie klasy 2f w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu byli w Teatrze Polskim.  Z zainteresowaniem obejrzeli spektakl ,,Ferdynand Wspaniały", który nie bez powodu nosi swoje nazwisko-szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei. Wyjątkowe jest to, że Ferdynand jest psem. Wspaniałym psem!

       Dzieci były bardzo zachwycone przedstawieniem.

      • Uroczystość z okazji Święta Szkoły dla klas I-III

      •  

       3 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie kl. III D zaprezentowali program artystyczny dla dzieci z klas I-III, który przybliżał temat Powstania Warszawskiego. Mimo trudnej tematyki, występ został bardzo ciepło przyjęty.

      • 1f w MuliCentrum

      • 28 września uczniowie z klasy 1f wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę. Odwiedzili pobliskie MuliCentrum, gdzie uczestniczyli w zajęciach, podczas których budowali z klocków K`Nex oraz mieli możliwość zrobić swój własny film animowany. Droga na zajęcia i powrotna do szkoły stałą się znakomitą okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.