• Aktualności


      • Projekty edukacyjne w klasach piątych i szóstych

      • Projekt klas piątych „Model przestrzenny komórki” 

       Uczniowie klas 5 w tym roku rozpoczęli swoją przygodę  z biologią. Aby łatwo przyswoić nowe, trudne terminy z zakresu funkcjonowania organizmów uczniowie klas 5 b,c,d,e,f przygotowywali modele przestrzenne komórek. Powstały imponujące, różnorodne prace. W ruch poszły karton, plastelina, modelina, żelki, słomki, patyczki oraz inne materiały modelarskie. Gratuluje zaangażowania. Prace można podziwiać na wystawie w sali 115. 

        Projekt  klas szóstych „Jakie tajemnice kryje wszechświat?”

       W pracowni geograficznej s.115 zrobiło się bardzo kolorowo, a to wszystko dzięki pracy naszych uczniów. Aby nauczyć się nowych, trudnych pojęć dotyczących Wszechświata i Układu Słonecznego uczniowie mieli za zadanie przedstawić  i zaprezentować w dowolnej formie podstawowe informacje i ciekawostki o przestrzeni kosmicznej: prezentacja komputerowa/ plakat/ model / książka/ folder. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie szóstoklasistów nie miały granic. Powstawały imponujące prace. W ruch poszły karton, plastelina, modelina, słomki, patyczki, liczne światełka oraz inne materiały modelarskie. 

      • Spotkanie z pisarką

      • 23 listopada uczniowie z klas III a i III d byli w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI Nautilus na spotkaniu z pisarką - p. Anną Onichimowską.

       Pani Anna w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości i czytała fragmenty swoich książek. Chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Uczniowie mieli także możliwość zakupienia książek z autografem. 

      • Lekcja muzealna w Państwowym Muzeum Etnograficznym

      • 21 listopada uczniowie klasy 2f brali udział w lekcji muzealnej pt. ,, Gry i zabawy na świecie" w Państwowym Muzeum Etnograficznym.

       Na zajęciach Pani przewodnik Ania rozmawiała z dziećmi o tym jaką rolę w kształtowaniu kultur na całym świecie odgrywają gry i zabawy. Przypomniała, że gry towarzyszą nam od tysięcy lat. Uczą przydatnych w życiu umiejętności, integrują przedstawicieli różnych społeczności, są ważną częścią rozmaitych rytuałów i świąt. Podczas zajęć dzieci oglądały przeróżne wystawy, grały w grę zręcznościową Bilard Holenderski. Miały też okazję grać na instrumentach muzycznych. Poznały również zasady gry Dreidel, mogły spróbować swoich sił i szczęścia w tej grze. Zajęcia w muzeum były bardzo ciekawe, a dzieci poszerzyły swoją wiedzę poprzez zabawę. 

      • Śniadanie daje moc w 2f

      • 8 listopada uczniowie klasy 2f obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem ,, Śniadanie daje moc". Samodzielnie wykonali kanapki, które były pyszne, zdrowe i kolorowe. W odwiedziny z pysznymi kanapkami przyszli koledzy i koleżanki z klasy 2e, którzy zechcieli się podzielić również smacznymi i zdrowymi swoimi wytworami. Dzieci z 2f wymieniły się też kanapkami z kolegami i koleżankami z klasy 2b. Dzień upłynął dzieciom w atmosferze radości i współpracy, a kanapki były wyjątkowo smaczne.

      • 3f w Muzeum Warszawy

      • Patriotyzm - wspólna sprawa. Przywołanie na nowo tematu patriotyzmu jako działania na rzecz społeczności jest niezwykle aktualnym głosem w dzisiejszej dyskusji, gdyż patriotyzm to nie tylko walka zbrojna, ale i bardzo ważne działania cywilne. Uczniowie klasy 3f uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach w Muzeum Warszawy. Zajęcia "Ratujemy, jak umiemy" dotyczyły odbudowy Starego Miasta w Warszawie, w kontekście działania i współpracy całego społeczeństwa. Podkreślały patriotyczną postawę powojennej ludności, która potrafiła się zjednoczyć w imię wyższego celu. Stały się również punktem wyjścia do rozważań, czym jest patriotyzm dla każdego z nas i czy jest nam dzisiaj potrzebny.  

      • Aktywność Młodego Warszawiaka

      •  

       W klasach 3a, 3b i 3f odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Aktywność Młodego Warszawiaka. Tym razem realizowane były zadania w zakresie kontroli i oceny rozwoju fizycznego, w tym oceny sprawności fizycznej. Dzieci poznały nowoczesne i atrakcyjne formy aktywności fizycznej oraz możliwości ich realizacji w najbliższej okolicy.  

      • Śniadanie daje moc 1f

      • 8 listopada uczniowie klasy 1f obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem Śniadanie daje moc.

       Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, dowiedzieli się w jakich produktach szukać cennych witamin. Wspólnie zjedli pyszne i zdrowe kanapki przygotowane przez rodziców, a na deser wspólnie przygotowaną sałatkę owocową. To był bardzo smaczny dzień.

      • 1f o niepodległości

      •  

        

       10 listopada uczniowie klasy 1f uczcili Narodowe Święto Niepodległości. O 11.11, pamiętając o postawie zasadniczej, wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Obejrzeli filmik przybliżający historię tego święta i postacie z nim związane, utrwalili symbole narodowe oraz kształt Polski na mapie. Prowadzili niezwykle twórczą rozmowę o tym, czym jest patriotyzm. Na koniec wykonali niepodległościowe kotyliony.

      • Wieczorek literacki, czyli 1e kulturalnie z wizytą w 3a

      • Wieczorek literacki: 1e została zaproszona przez klasę 3a na artystyczne wydarzenie jakim jest spotkanie literackie poświęcone twórczości Juliana Tuwima. Wiersze deklamowali wszyscy uczniowie a na miłośników poezji czekał słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycielki, trzecioklasistów i ich rodziców.

      • Wybory do Małego Samorządu

      • W piątek 10 listopada odbyły się wybory do Małego Szamorządu w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 zapoznali się z sylwetkami, programami i plakatami kandydatów na Przewodniczącego. Następnie skorzystali z prawa do demokratycznego wyrażania swojej woli- oddali swój cenny głos na swojego faworyta. Wyniki wyborów wkrótce w szkole.

      • Radosne świętowanie w 1d

      • 10 listopada w klasie 1d to dzień radosnego świętowania. W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie przyszli do szkoły ubrania w ubrankach, w barwach narodowych. Radośnie śpiewali pisenki o niepodległości np. Co to jest niepodległość?. Wzięli udział w akcji Szkoła do Hymnu, obejrzeli film animowany o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz uczestniczyli w niepodległościowym apelu. Ten dzień to świetna lekcja patriotyzmu. 

      • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia Gotowania w kl.1d

      • Klasa 1d juz od początku tygodnia omawiała ważny temat - odżywiania. Szukała odpowiedzi na pytanie Skąd się bierze jedzenie? Rozmawiała o tym co to znaczy zdrowe odżywianie.Dowiedziała się co to jest jedzenie śmieciowe.  Usylyszala jak ważne dla naszego samopoczucia i zdrowia jest to co jemy. We wtorek 8 listopada wieczorem uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne, zdrowe przekąski. 9 listopada 1d wzięła udział w akcji Śniadanie daje moc. Wszyscy uczniowie degustowali przyniesione z domu zdrowe przekąski i  chętnie wymieniali się przepisami na nie. 

      • Bajkowy dzień w 2f

      • W poniedziałek 7 listopada dzieci z klasy 2f przebrały się w stroje bajkowych postaci. Uczniowie obchodzili  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie bajek towarzyszyli im w czasie zajęć. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat ulubionych bajek i bohaterów bajkowych, a także morałów płynących z bajek. Tego dnia uczestniczyli też w lekcji bibliotecznej. Odgadywali tytuły bajek po wysłuchanym fragmencie, poprawiali tytuły na właściwe, wskazywali głównych bohaterów bajek, a losując koperty z ilustracjami odgadywali z jakiej bajki pochodzą. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości i dobrego humoru.

      • Wycieczka jesienna 2f

      • Piękna, ciepła jesień zachęca do spacerów. Dzieci z klasy 2f wybrały się 21 października na jesienny spacer. Podczas niego cieszyły się piękną pogodą i zbierały dary jesieni. Brały też udział w lekcji przyrody w terenie. Tematem lekcji była budowa drzew i krzewów, a także obserwacja zmian zachodzących jesienią. Po powrocie do szkoły wykonały piękne prace plastyczne z darów, które nazbierały.

      • 1f „Ogórkiem po Białołęce”

      •  

        

       3 listopada uczniowie z klasy 1f wybrali się na wycieczkę „Ogórkiem po Białołęce”. Mieliśmy niecodzienną okazję do przejechania się zabytkowym autobusem, poznając wiele ciekawostek na jego temat. Przejażdżka ta stałą się doskonałym pretekstem do poznawania historii naszej małej ojczyzny. Zwiedziliśmy najstarszy zabytek w Warszawie, czyli kościół Św. Jakuba, dowiadując się po czym rozpoznać styl gotycki i barokowy. Poznaliśmy historię dzielnego pilota Anatola, a także „balonów” wypuszczanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na koniec poznaliśmy kolejny zabytek Białołęki, którym jest budynek przy Modlińskiej 257. Miejsce to ma niebywałą historię. Wspaniałe opowieści Pana Bartka Włodkowskiego na długo zostaną w naszej pamięci. Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka była bardzo udana.

      • Lekcja w kinie kl.2e

      • 18 października 2022r. wybraliśmy się do BOK-u na lekcję w kinie. Wiemy, już powstają filmy animowane, sami też mogliśmy “ożywić” psa. Potem oglądaliśmy piękny film o przyjaźni “Urwis”. W drodze powrotnej bawiliśmy się jesiennymi liśćmi.