• Aktualności


      • "Zmysłowi Odkrywcy" - na tropie zmysłów.

      • Uczniowie 1e podczas  dodatkowych zajęć z Panią Elizą Gancarz- Pławczyk, która w naszej szkole prowadzi zajęcia SI, mają  możliwość  wielozmysłowego  poznania  i eksplorowania otoczenia - niezbędnego do rozwoju prawidłowej integracji sensorycznej z możliwością, przyswajania sobie wiedzy na temat zmysłów.

       Dodatkową wartością zajęć  jest ich, pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Zwiększenie poziomu endorfin obniża poziom stresu.  

       Uczniowie podczas zajęć bawią sie wyśmienicie, czego dowodem jest fotorelacja.

      • Niebo nade mną

      • Drodzy Uczniowie!

       Zapraszamy Was do udziału w dofinansowanym w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2023 oraz objętym honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka projekcie Niebo nade mną.

        

       W ramach projektu proponujemy Konkursy:

       na film: Zodiak

       na układ taneczny Narodziny gwiazd

       na prezentację multimedialną Zodiaki okiem dziecka

       fotograficzny Zjawiska na niebie oraz Fazy Księżyca

       na makietę Konstelacje zodiakalne oraz Układ Słoneczny

       na biżuterię zodiakalną

       na projekt muralu Gwiazdozbiory zodiakalne

        

       Regulaminy konkursów są umieszczone w gablocie przy sali 39a

       Zapraszamy!!!

        

       Link do regulaminów: 

      • Raz na ludowo

      • Już po raz kolejny uczniowie klas 0 – 3 wzięli udział w wiosennym festiwalu dziecięcej twórczości „Raz na ludowo”. Dowiedzieliśmy się czym jest ludowość oraz jak bogata jest polska twórczość ludowa.

       Wiele radości wszystkim przyniosło śpiewanie i słuchanie piosenek, przyśpiewek, a także słuchanie wierszy. Dzięki nim poznaliśmy zwyczaje naszych przodków oraz niektóre zapomniane już słownictwo. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy o zwierzętach i licznych piosenek m.in. „ Lipka zielona”, „Sikoreczka”, „W moim ogródeczku” czy „Czerwone jabłuszko”, a także obejrzeć tańce i pląsy, np. Taniec Grożony. Na koniec wszystkie występujące klasy otrzymały pamiątkowe upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

      • Występ Zespołu Kapela Góralska Hora

      • 5 kwietnia dzieci z klasy 1f, 2a, 2b, 2c oraz 2e miały okazję posłuchać tradycyjnej muzyki góralskiej oraz poznać instrumenty, na których grali.

        

       Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.  Wszyscy świetnie się bawili.

      • Warsztaty językowe z uczniami z USA

      •  

       Dnia 22 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły, którzy są finalistami WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIESLKIEGO brali udział w warsztatach zorganizowanych przez organizatora olimpiady -Szkołę Podstawową nr 84 .

       Podczas warsztatów językowych spotkali się z uczniami z USA , którzy odwiedzili SP 84 w ramach programu Learning by Sharing . Dzięki temu mieli możliwość praktycznego zastosowania swoich umiejętności językowych a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę na temat USA. 

      • Wyniki konkursu TEA - Time for English Adventure

      •  

       Nasi uczniowie wśród zwycięzców konkursu językowego TEA - Time for English Adventure

       Kategoria klas klas V - VI 

       Viktoria W. - laureat 1 stopnia - najlepsza w województwie !

       Karolina K. - laureat 3 stopnia 

        

       Kategoria klas VII - VIII 

       Marta K. - laureat 1 stopnia 

       Olga Z.- laureat 3 stopnia 

       Gratulujemy sukcesu!!!!

      • Wiosna w 1f

      • 21 marca 1f przywitała wiosnę. Już od dłuższego czasu podczas spacerów i zabaw na placu obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę, wyszukując oznak zbliżającej się wiosny. Z okna sali codziennie obserwujemy sroki, które na pobliskim drzewie założyły gniazdo.

       W sali wspólnie zasadziliśmy hiacynty i żonkile, zasialiśmy koperek i pietruszkę oraz aksamitki. Każdy zasadził fasolę, o którą każdego dnia dba i obserwuje jej wzrost. Wszystko skrzętnie notujemy na kartach obserwacji. Mnóstwo radości przyniosły nam także wiosenne prace plastyczne oraz codzienne obserwacje bocianich gniazd online.

       Fasola posłużyła nam także do zrobienia eksperymentu co jest niezbędne roślinie do życia. Zasadziliśmy ziarna w czterech pojemnikach, jedna roślina ma ciepło, światło i podłoże, ale nie ma wody, druga ma podłoże, wodę, światło, nie ma ciepła, trzecia podłoże, wodę, ciepło, nie ma światła, czwarta ma ciepło, światło, wodę, nie ma podłoża. Rozpoczynając eksperyment postawiliśmy różne hipotezy badawcze, każdego dnia obserwujemy, jak rosną nasze fasolki, aby przekonać się, która była trafiona i co wyrośnie lub nie z naszych ziaren.

      • Projekt w zerówce

      • Zerówiaki uczestniczą w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne" - III edycja na rok szkolny 2022/23.

       Głównym celem projektu jest  zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne.

      • Co słychać w zerówce

      • Zerówka przez cały tydzień uczyła się, o tym co dzieje się wiosną w gospodarstwie. 31-go marca dzieci   samodzielnie zasadziły cebulki i siały nasiona kwiatów. Zerówiaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin.

       Nasz kącik przyrodniczy, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznają cykl rozwojowy roślin oraz nauczą się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu.

     • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 6
      • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 6

      • Piątek- ostatni dzień aktywności podczas mobilności w Słowenii upłynął nam na przygotowaniach do wieczornego show. Rano odbyła się próba przedstawienia w pobliskim domu kultury. Następnie podsumowaliśmy nasze karty MY CARBON FOOTPRINT życząc sobie nawzajem sukcesów w byciu eco-friendly.