• Aktualności


      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas na upragniony wypoczynek.  Zanim   jednak    uczniowie  usłyszeli   ostatni   dzwonek,   uczestniczyli  w  uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2022/2023.  Apel miał podniosły charakter, wprowadzono Poczet Sztandarowy Szkoły i wspólnie odśpiewano hymn Polski i hymn Szkoły.  Pani Dyrektor szkoły Katarzyna Tarnogórska w ciepłych słowach  skierowanych do Uczniów, Nauczycieli, Pracowników szkoły, Rodziców oraz  Rady Rodziców, podziękowała za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. 

       Tradycyjnie już stałym elementem każdego zakończenia roku jest wręczanie nagród i podziękowań. Uczniowie otrzymali nagrody  za osiągniecia w konkursach, a rodzice listy gratulacyjne.  Ponadto w trakcie uroczystości Dyrekcja Szkoły podziękowała Pani Agnieszce Post, która przez wiele lat aktywnie udzielała się w Radzie Rodziców Szkoły. 

       Podczas uroczystości  tegoroczni  absolwenci  przekazali  sztandar szkoły  młodszym kolegom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami  udali się do swoich klas na rozdanie świadectw.

      • Spotkanie dla klas 1-3 ,, Być jak Kazimierz Górski"

      • 19 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie upamiętniające Kazimierza Górskiego – legendarnego trenera, który przyczynił się do sukcesów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 70-tych. Spotkanie zrealizowano w ramach programu edukacyjnego „Być jak Kazimierz Górski”.  Gości przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Odrzygoska - Sznitowska. Podczas spotkania goście przybliżyli postać najwybitniejszego polskiego trenera, a także złotej ery polskiej piłki nożnej. Dzieci z klas 1-3 mogły na żywo zobaczyć sprzęt piłkarski z tamtych czasów, nie lada gratką była możliwość zobaczenia medalu z Mistrzostw Świata z 1974 roku. Uczestnicy mogli również porozmawiać z bohaterami tamtych wydarzeń m.in. trenerem Andrzejem Strejlauem, Jerzym Kraską - piłkarzem grającym na pozycji defensywnego pomocnika, mistrzem olimpijskim, Dariuszem Górskim - synem Kazimierza Górskiego i innymi gośćmi. Na zakończenie przeprowadzony został mini konkurs wiedzy, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Nie zabrakło wielu ciekawych i dociekliwych pytań od naszych uczniów do wspaniałych gości. Po spotkaniu chętni uczniowie otrzymali autografy. 

       Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, a także Fundacji Kazimierza Górskiego.

      • Gotowanie na ekranie

      • Klasa 8a uczestniczyła w nietypowej lekcji języka angielskiego dzięki pomocom zakupionym z Laboratoriów Przyszłości. Uczennice nakręciły krótki program kulinarny w języku obcym oraz upiekły pyszne babeczki. 

      • Konkurs z języka angielskiego na temat Kanady i Australii

      • Dnia 5 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla klas 4 dotyczący wiedzy o Australii i Kanadzie. 

        

       Laureatami zostali:

       1 miejsce: Mikołaj B. klasa 4d

       2 miejsce: Jan P. klasa 4b

       3 miejsce Marcin D. klasa 4b

       Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

      • Klasa 2fs w Gąsiorowie

      • 7 czerwca uczniowie klasy 2fs byli na wycieczce w Gąsiorowie. Tematem zajęć była ,,Mazowiecka wieś".

       Dzieci poznały rośliny rosnące na łące, dowiedziały się, kiedy siejemy i sadzimy w ogrodzie, jakie prace wykonuje się wiosną na polach. Brały udział w pogadance, jak dbać o zdrowie i dlaczego warzywa i owoce są zdrowe. Wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Spacerowały po łące, zobaczyły ogród gospodyni-warzywa i zioła. Podczas warsztatów robiły sok jabłkowo-marchewkowy i degustowały. Świetnie bawiły się podczas zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Miały również czas, aby pobawić się na placu zabaw ,,Gąsiorkowo". Na koniec wycieczki dzieci zakupiły pamiątki. Będą im przypominały o fantastycznym miejscu, które poznały podczas wycieczki.

      •  Warsztaty techniczne - budowa ramienia robotycznego

      • W ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego przez WIE oraz objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka na zajęciach techniki pod kierunkiem Pana Arkadiusza Kota uczniowie zbudowali ramię robotyczne.

        

       Najpierw stworzono projekt poszczególnych elementów w programie komputerowym, a następnie wydrukowano je wykorzystując drukarkę 3D. Drukarka została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

      • Wycieczka do ZOO

      • 7 czerwca klasa 1d udała się na swoją ostatnią w tym roku szkolnym wspólną wycieczkę. 

       O godz. 9.15 uczniowie zasiedli w sali konferencyjnej, aby wysłuchać prelekcji i wziąć udział w bardzo ciekawej lekcji Po co komu ogon? Potem wszyscy udali się do ogrodu, aby spacerować, oglądać i dowiedzieć się czegoś ciekawego o egzotycznych zwierzętach. 

      • "Kreatywne prace plastyczne" w szkolnej zerówce

      • Oddział przedszkolny wykonał wszystkie zadania wymagane w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne" - III edycja na rok szkolny 2022/23. W czerwcu otrzymał  certyfikat ukończenia projektu.

      • Dzień Dziecka w 1d

      • Dzień Dziecka w naszej klasie obfitował w wiele atrakcji. Rano udaliśmy się na szkolne boisko, aby wziąć udział w  olimpiadzie klas 1-3.

       Nasza klasa byla w 1 grupie uczestników i w swojej grupie zdobyła III miejsce. Po powrocie do szkoły odbyła się bardzo atrakcyjna i inna lekcja angielskiego, po której mieliśmy seans filmowy. Kino w klasie przypieczętowała pyszna pizza. Na koniec dnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się przy muzyce. 

      • Zajęcia w świetlicy szkolnej z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

      • W naszej świetlicy odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Świetliczaki dowiedziały się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji oraz pod jakim numerem wzywać pomoc. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i uwagą, dzięki czemu szybko nauczyły się podstawowych zasad pierwszej pomocy: sprawnego wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, pozycji bocznej oraz resuscytacji. Wiele emocji wzbudziły ćwiczenia z wykorzystaniem naszego szkolnego fantomu o imieniu Grześ.   Więcej zdjęć w galerii.

       Wszystkie materaiały otrzymaliśmy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przeszkoliła naszych nauczycieli do prowadzenia zajęć z uczniami oraz przekazała nam bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne

      • Niebo nade mną

      • W 1 czerwca 2023 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty krawieckie oraz warsztaty z obsługi programu Stellarium, symulatora planetarium, które były kolejnymi działaniami w ramach projektu "Niebo nade mną".

       Uczniowie poznali mapę nieba, bardzo odległe obiekty astronomiczne, konstelacje gwiazdozbiorów między innymi zodiakalne. Mogli obserwować planety Układu Słonecznego, śledzili poruszające się satelity, Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na warsztatach krawieckich poznali podstawy korzystania z maszyn do szycia, zrobili wykroje toreb a następnie kilka godzin spędzili na dążeniu do efektu końcowego. Teraz pozostaje nam tylko ozdobić torby gwiazdozbiorami zodiakalnymi. W projekcie wykorzystaliśmy maszyny do szycia zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości, jak również tablety zakupione na potrzeby warsztatów projektu Niebo nade mną.

      • Piknik szkolny SP344

      • W sobotę 20.05.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 344 odbył się Piknik Rodzinny ,,Spoglądam w przyszłość". Wszyscy zgromadzeni mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników szkoły oraz firmy zewnętrzne. Na boisku szkolnym pojawiły się stoiska sportowe oraz twórcze, a wewnątrz szkoły odbywała się część artystyczna. W międzyczasie nasi goście mogli odpocząć w Kawiarence przygotowanej przez uczniów. Mamy nadzieję, że był to czas odpoczynku i relaksu.

       Zapraszamy za rok!

      • Warsztaty ,, Świat Młodych Badaczy" kl.2fs

      • 29 maja uczniowie klasy 2fs brali czynny udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego firmy Henkel ,, Świat Młodych Badaczy".

       Celem tego projektu jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowania światem nauki.  Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty badawcze oraz uczyli się analizować ich wyniki.  Zadawali też mnóstwo pytań. Wraz z prowadzącymi snuli hipotezy i wyciągali wnioski. Po wykonaniu każdego doświadczenia zapisywali wnioski w specjalnych kartach pracy ,, Z ziemniakiem na tropie". Poczuli się jak prawdziwi badacze w laboratorium. Na koniec zajęć dzieci otrzymały książeczki ,,Badaj i eksperymentuj w domu" zachęcające do dalszego odkrywania świata nauki i dyplomy za udział w zajęciach. Warsztaty były bardzo interesujące, a mali badacze mocno zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy.

      • Sukcesy muzyczne naszych uczennic!

      • Nowa galeria Sukcesy muzyczne naszych uczennic! została dodana do albumu fotograficznego

       Anna Stajkowska została laureatką II miejsca w Warszawskim Konkursie Wokalnym "Warszawa w piosence", zdobyła III miejsce w Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej oraz dostała się do finału Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień". Apolonia Obuchiewicz-Żurkowska zdobyła wyróżnienie z Warszawskim Konkursie Wokalnym "Warszawa w piosence" oraz kolejne wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią ku wolności". GRATULUJEMY!

      • Warsztaty Mały Inżynier w 1c

      • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1c wspaniale bawili się podczas ciekawych warsztatów Mały Inżynier.

       Dzieci miały szansę uczyć się poprzez zabawę wykonując praktyczne eksperymenty i ciekawe zadania. Zajęcia Małego Inżyniera były doskonałym sposobem na uzupełnienie i poszerzenie wiedzy oraz doskonałą zabawę. Dostarczyły dzieciom wiele radości. Obchody Dnia Dziecka zakończyły się wyjściem na lody.

     • ERASMUS+ TURCJA dzień 6
      • ERASMUS+ TURCJA dzień 6

      • Piątek to wyczekiwany dzień zwiedzania największego miasta, ale jednocześnie pożegnania klimatycznego Balekisir.

       Po dojechaniu do najludniejszego miasta w Europie, naszym oczom ukazała się cieśnina Bosfor łącząca Morze Czarne z Morzem Marmara. Rejs statkiem pozwolił nacieszyć się widokiem majestatycznych miejsc takich jak:   Pałac Topkapi, Pałac i Meczet Dolmabahce, Twierdzę Azja, Twierdzę Europa i inne przybrzeżne zabytki. 

     • ERASMUS+ TURCJA dzień 5
      • ERASMUS+ TURCJA dzień 5

      • Czwartkowy poranek spędziliśmy tworząc wspólne plakaty o naszym projekcie. W mieszanych grupach językowych, używając programu Canva, wykonaliśmy kolorowe grafiki informacyjne. Nie tylko w Polsce mówi się coraz więcej o Erasmus+. Również w Balikesir istnieje powiększające sie grono sympatyków programu. Sam pan burmistrz przyjechal do nas poznać założenia naszego planu.  
      • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"

      • W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy realizowanych w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", a wszystko dzięki wsparciu WOŚP. Nasza placówka otrzymała fantomy i podręczniki do pierwszej pomocy, dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy, jak sprawdzić oddech czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów i nauczycieli, a nasz fantom od dziś nosi imię Grześ.

     • ERASMUS+ TURCJA dzień 4
      • ERASMUS+ TURCJA dzień 4

      • Centrum Pomocy Zwierzętom to miejsce,  w którym rozpoczęliśmy czwarty dzień tureckiej przygody. Schronisko zajmuje się karmieniem, leczeniem i sterylizacją. Zachęca do adopcji a następnie wypuszcza na wolność. Nigdy nie usypia bezpańskich psów.