• Aktualności

      • „Przeczytałem, polecam”

      •  

       Na koniec stycznia uczniowie 2B rozpoczęli realizację klasowego projektu „Przeczytałem, polecam”. Każda osoba, która przeczytała interesującą książkę przygotowała kartę o niej, zachęcając kolegów i koleżanki do zapoznania się z lekturą. W sali pojawiła się tablica z naszymi „polecankami”. Realizacja przyniosła wszystkim mnóstwo radości i rozbudziła w małych czytelnikach chęć poznawania literatury. Wśród polecanych tytułów znalazły się bardzo różnorodne pozycje, „Nela, mała reporterka”, „Jadwiga kontra Jagiełło”, „Badyl pies na medal” czy „Jesteś ważny, Pinku”. Projekt tak spodobał się uczniom, że postanowiliśmy prowadzić go do końca roku szkolnego, a może i dłużej….

      • Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

      • Dziś w klasie 1a lekcja on line:

       Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka: Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omówił przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Tematyka spotkania obejmowała m.in.:

       - zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

       - bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

       - konieczności noszenia elementów odblaskowych,

       - identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

       Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem był krokodylek Tirek.

       Dodatkowym elementem lekcji online była także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcie prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

      • Bal karnawałowy w klasie I D


      • 16 lutego uczniowie klasy I D wzięli udział w klasowym balu karnawałowym. Podczas balu odbył się pokaz mody karnawałowej. Dzieci ćwiczyły także układy choreograficzne do światowych przebojów muzycznych. Przed balem uczniowie wykonali plakaty i inne prace plastyczne, którymi udekorowano salę. Po zabawie wszyscy wrócili do domu we wspaniałych humorach.

      • Karnawałowy tłusty czwartek w 2e

      • Powiedział Bartek, że ... w 2e był karnawałowo Tłusty czwartek ! Dzień pełen słodkości uczniowie spędzili na zabawie tanecznej, konkursach oraz pałaszowaniu słodkości. 

      • Ach, co to był za bal w 2g!!!

      • W klasie 2G odbył się bał karnawałowy, na którym gościły niesamowite osobistości. Był Fleming, Piratka, Kosmonauta, Wilk, Anioł, Niesamowita Biedronka, baletnica, Hiszpanka tańcząca flamenco, a nawet Pani Popcorn we własnej osobie :)

       Wszyscy wspaniale sie bawili!

      • Zabawa karnawałowa w 1a

      • Dziewiątego  lutego 2021 – odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów naszej klasy 1a – bal karnawałowy. Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców, dzieci mogły pobawić się z klasowymi przyjaciółmi, a także nauczycielami. Zorganizowane zostały zabawy integracyjne. 

       Nie zabrakło również okazji do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczniowie mogli w tym czasie zaprezentować liczne talenty taneczne. 

       Dzieci bawiły się świetnie, ochoczo uczestniczyły w konkursach prowadzonych przes nauczycieli. 

      • Bal Karnawałowy w 1e

      • 10 lutego uczniowie klasy 1 e przybyli do szkoły jak zawsze radośni,jednak nie do poznania...bowiem tego dnia w ich klasie odbył się bal karnawałowy! Niezwykły... przebierany :) Zabawa była fantastyczna,a dzieci nie chciały jej kończyć. Był poczęstunek, tańce, konkursy, pokaz strojów z gromkimi brawami i inne zabawy... Dzieci same przygotowały stół do biesiady i oczywiście same posprzątały po wydarzeniu. Wychowawczyni była zachwycona kreatywnością swoich uczniów, zgodną zabawą i podziwiała ich za apetyt ;) 

      • Projekt kulturoznawczy w 4d

      • Uczniowie klasy 4 d w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020 / 2021 podjęli się zrealizowania projektu kulturoznawczego o Kanadzie. Poznali  historię kraju, odbyli wirtualne wycieczki, zapoznali się z wieloma ciekawostkami na temat Kanady.

       Zwieńczeniem prac projektowych były prezentacje wykonane przez uczniów.

      • Wizyta w Muzeum Polin

      • Klasa 6 e uczestniczyła w wirtualnej wycieczce - warsztatach w Muzeum Polin. Miejscem spotkania była platforma ZOOM

       Tematem warsztatów były: tolerancja, komunikacja, różnorodność oraz trudności wynikające z nierówności .Uczniowie próbowali znaleźć pomysły na budowanie solidarności społecznej. Przewodnim pytaniem na warsztatach było: "Czy bardzo się między sobą różnimy?" 

      • Lekcje online w Muzeum Warszawy

      • W styczniu klasy 6a, 6e, 6 b, 6 c, 7h, 8a, 8 d uczestniczyły w lekcji online zorganizowanej przez Muzeum Warszawy.

       Podczas lekcji uczniowie udali się w podróż prze siedem wieków istnienia Warszawy - wirtualnie zwiedzili muzealne gabinety oraz korytarze. Uczniowie odkryli zmieniająca się Warszawę - od jej założenia aż po powojenną odbudowę, prześledzili przy tym najważniejsze momenty budowy stolicy. Dowiedzieli się również jak wyglądało życie warszawiaków i warszawianek i jaki wpływ na ich życie mieli rezydujący w Warszawie królowie.

       Była to bardzo ciekawa lekcja historii o naszej stolicy. 

      • Jak polubić matematykę ?

      • Klasa 2ai

       Oto nasz sposób na to, by polubić matematykę. Tworzymy gry i pomoce matematyczne, a potem cieszymy się że wspólnej nauki- zabawy. 

       Polecamy! 

       I Wy- grajcie!

      • Zimowe zabawy 3e

      • Uczniowie klasy 3e skorzystali z pięknej aury zimowej i urządzili zabawy zimowe. Lepili bałwanki, rzucali śnieżkami do celu i świetnie się bawili na świeżym powietrzu.

      • Wieści z 2B

      • Uczniowie 2B z wielką radością powitali powrót do nauki stacjonarnej. Styczeń zaczęliśmy od wykonania upominków dla naszych dziadków z okazji ich święta. Życzymy im dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze.

       Dużo radości dostarczyła nam realizacja projektu w ramach Uniwersytetu Dzieci, „Przedsiębiorczość. Jak skutecznie działać w zespole?”, zwłaszcza zabawy „Punkty styczności” czy „Po równoważni do celu”.

       Pracowaliśmy też nad naszym klasowym projektem „Księga 2B”. Podczas nauki zdalnej dzieci wykonały stronę o sobie, a po powrocie dołączyliśmy drugą, każdy każdemu napisał na niej coś miłego.

       Niesamowite wrażenia mamy z wykonania zegara z tukanem, z wykorzystaniem edukacji przez ruch. Przy muzyce wszystko staje się weselsze. Teraz odczytywanie godzin nam niestraszne, znakomita zabawa, a przy okazji wiedza zegarowa utrwalona.

       Zajmowaliśmy się też ważeniem i jednostkami wagi. Waga i ważenie, super sprawa, można wszystko zważyć, piórnik, długopis, zabawki albo sprawdzić, która cięższa. Od tygodnia waga zajmuje honorowe miejsce w naszej sali, ważymy, co się da.

       Praca z lekturą „Pięciopsiaczki” to czysta przyjemność. Okazuje się, że opowieść wszystkim się podobała i każdy ma wiele argumentów na uzasadnienie swojej opinii w formie ustnej i pisemnej.

       W naszej sali zaś wzrasta nasz wspólny dąb, a w domach uczniowie hodują własne dęby. Zasadziliśmy je w listopadzie podczas nauki zdalnej i systematycznie obserwujemy wzrost. Już wiemy, że na wykiełkowanie trzeba dłuuuuuuuuugo czekać i być cierpliwym.

       Zapraszamy do Galerii.

     • Co słychać w 1e ?
      • Co słychać w 1e ?

      • Klasa 1e podczas edukacji stacjonarnej, jak również podczas edukacji zdalnej, realizowała różne zadania wynikające z programów edukacyjnych ogólnopolskich oraz międzynarodowych, jak również innowacji. Niektóre z modułów zostały już ukończone i potwierdzono je dyplomami dla klasy 🙂

       Uczniów czeka jeszcze wiele przygód związanych z kontunuowaniem projektów. Projekty, w których biorą udział uczniowie klasy 1 e to:

       1. "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. Międzynarodowy program dla klas I-III" - program propagujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz propagujący działania proekologiczne.
       2. "Ogólnopolski projekt edukacyjny - Z kulturą mi do twarzy" - kształtujący nawyki kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach dnia codziennego.
       3.  "Międzynarodowy program edukacyjny - Emocja" - wspierający rozwój społeczny i emocjonalny u dzieci".