• Aktualności


     • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 6
      • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 6

      • Piątek- ostatni dzień aktywności podczas mobilności w Słowenii upłynął nam na przygotowaniach do wieczornego show. Rano odbyła się próba przedstawienia w pobliskim domu kultury. Następnie podsumowaliśmy nasze karty MY CARBON FOOTPRINT życząc sobie nawzajem sukcesów w byciu eco-friendly.
      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

       Zaświećcie z nami na niebiesko 3 kwietnia!

       Tego dnia bądź NIEBIESKI!

        

       WŁÓŻ NIEBIESKI!

       PO PROSTU TEGO DNIA BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO W RAMACH SOLIDARNOŚCI DLA OSÓB ZE SPEKTRUM!

       Pozdrawiamy, 

       Zespół ds. Integracji

      • Szkolna debata o tolerancji

      • 30 marca w naszej szkole odbyła się trzecia debata uczniowska dla uczniów klas 6-8. Tym razem chętni debatanci tworzyli argumenty "za" i "przeciw" temu czy w naszej szkole jest tolerancja. Zaangażowanie uczestników było pełne podziwu. Uczniowie byli przygotowani, zainteresowani i bardzo merytoryczni w swojej argumentacji. Publiczność również dopisała. Starsze klasy mogły nie tylko oglądać i słuchać debaty, ale również zagłosować za tym, które argumenty "za" czy "przeciw" bardziej ich przekonały.

       Debatowanie w naszej szkole ma pomóc dzieciom w uzasadnianiu swojego zdania na każdy temat, tworzeniu argumentów, które będą bazą do otwartej, szczerej dyskusji, nie naruszającej granic osób w relacji i odnoszących się wyłącznie do faktów, a nie cech czy zachowań ludzkich. Przed samą debatą uczniowie obejrzeli film o przemocy. Film jest efektem pracy koła fotograficzno-filmowego. Sonda dotyczyła tego czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje, wykorzystano też zdjęcia nauczycieli, którzy odgrywali role ofiar przemocy. 

     • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 5
      • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 5

      • Dzisiejszy dzień skupiał się na przygotowaniach do jutrzejszego przedstawienia dla lokalnej społeczności gminy Cankova.
       Pracowaliśmy w międzynarodowych zespołach nad ekokostiumami do występu. Powstały wspaniałe dekoracje, które na pewno wykorzystamy podczas piątkowego przedstawienia. Uczniowie opracowywali w grupach eko-przyjazne powiedzenia do opracowywanej przez każdy zespół tematyki, np.: na temat energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, itp.  
     • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 4
      • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 4

      • To był bardzo ekscytujący i przepięknych widoków dzień. Zobaczyliśmy stolicę Słowenii. Swoją podróż rozpoczęliśmy autokarem podziwiając w czasie jazdy ośnieżone szczyty Alp. Jako pierwszy przystanek obraliśmy zamek nad jeziorem Bled. Mieliśmy możliwość zwiedzenia zamku i zrobienia przepięknych zdjęć panoramy jeziora i gór, a następnie wybraliśmy się na spacer jego brzegiem. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.
     • Słowenia- dzień 2
      • Słowenia- dzień 2

      • Podczas kolejnego dnia mobilności w Słowenii zwróciliśmy uwagę na temat poświęcony zużyciu wody i energii. To też pierwszy dzień aktywności. Gospodarze przywitali bardzo ciepło grupę z Polski oraz Turcji krótkim występem artystycznym. Przemawiała wraz z wójtem gminy Cankova sama Pani Dyrektor szkoły. Część artystyczną zakończyły krótkie występy na temat kultury danego kraju. Grupa z Polski zaprezentowała polskie łamańce językowe oraz nasz narodowy taniec- Krakowiak.
      • Klasa 2fs z wizytą u Burmistrza

      • 14 marca uczniowie klasy 2fs byli na spotkaniu z Panem Burmistrzem Grzegorzem Kucą w Urzędzie Dzielnicy Białołęka.

       Dzieci w rozmowie z Panem Burmistrzem opowiedziały o swoich pasjach sportowych, a w szczególności o pływaniu. Dowiedziały się, że Pan Burmistrz jest wielkim fanem sportu, co widać po zgromadzonych w gabinecie eksponatach, które wzbudziły duże zainteresowanie dzieci. Wysłuchały też informacji czym zajmuje się Burmistrz. Chętnie i ciekawie zadawały pytania. Szybko nawiązały dobry kontakt z Panem Burmistrzem, od którego otrzymały upominki. Następnie Pani przewodnik oprowadziła uczniów po Urzędzie i opowiedziała na czym polega praca urzędników. Zadowoleni wrócili do szkoły i skierowali swoje kroki na ulubioną pływalnię.

     • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 1
      • Erasmus- mobilność w Słowenii- dzień 1

      • I tak rozpoczynamy kolejny etap projektu Erasmus+ We Say That Stop Wasting! Kolejny przystanek- Słowenia. Reprezentanci naszej szkoły wraz z trójką opiekunów wyjechali na tygodniowy wyjazd edukacyjny.
      • Smacznie, zdrowo i kolorowo w 2fs

      • Uczniowie klasy 2fs realizowali klasowy projekt Żyj zdrowo.

       Brali również udział w zajęciach z Panią pielęgniarką, która przypomniała dzieciom jak ważna jest higiena ciała, dbanie o zęby i zdrowe odżywianie. Uczniowie mieli też szansę przećwiczyć na modelu jak należy poprawnie myć zęby. Na koniec projektu uczniowie samodzielnie wykonali i zjedli  smaczne, kolorowe i bardzo zdrowe sałatki owocowe.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  


      • 21 marca to wyjątkowy dzień. Uczniowie naszej szkoły hucznie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Dużo się działo. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Ten dzień ze względu na swój charakter był też DNIEM BEZ PLECAKA, w którym uczniowie mogli przyjść do szkoły właśnie bez plecaka, za to z miską, koszykiem, walizką czy torbą. 
       Dzień rozpoczęliśmy od teleturnieju dla klas ósmych 1 z 10. Gratulujemy zwycięzcom. 
       Przez cały dzień trwały międzyklasowe rozgrywki sportowe w piłkę siatkową klas VI-VIII, a klasy IV-V przed budynkiem szkoły malowały kredą oznaki wiosny.  
       Tego dnia założyliśmy również SZKOLNĄ RABATĘ WIOSENNĄ.  Jesteśmy z niej bardzo dumni. Uczniowie licznie przynieśli kwiaty: stokrotki, bratki, frezje i inne. Zostało obsadzonych 8 dużych donic, które ozdabiają wejście do szkoły, a także został założony barwy ogródek przy Pomniku Małego Powstańca.   
       W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs na najpiękniejszą i najbardziej oryginalną MARZANNĘ. Powstały fantastyczne postacie. Uczniowie klas IV –VIII przeszli wokół szkoły barwnym korowodem z marzannami, transparentami, w takt okrzyków żegnających zimę i witających wiosnę. 
        Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było ozdobienie wejścia do szkoły wykonanymi przez dzieci marzannami. 
       Chociaż pogoda nie dopisała, nie nudziliśmy się tego dnia w szkole. 

      • Nie masz z kim porozmawiać? Zadzwoń!!!

      • 116 111- bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży- czynny całą dobę.

       116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych- codziennie od 14.00 do 22.00.

       800 70 22 22- Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego- bezpłatny telefon czynny całą dobę.

       800 120 002- Bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie- Niebieska Linia- czynny całą dobę.

      • 2fs na kolejnych zajęciach w MultiCentrum

      • 16 marca uczniowie klasy 2fs byli w MultiCentrum na drugich zajęciach w tym roku szkolnym.

       Znowu mieli okazję budować modele z Klocków K'Nex, tym razem jeżdżące pojazdy. Kolejne zajęcia w tym dniu dały dzieciom radość podczas samodzielnego tworzenia muzyki. Była to Zabawa w kompozytora, producenta muzycznego, która pozwoliła na tworzenie własnych utworów. Na koniec dzieci z zainteresowaniem wysłuchały swoich kompozycji.

      • 21 marca w klasie 1d

      • 21 marca w naszej klasie był bardzo kreatywnym i dynamicznym dniem. Juz z samego rana było inaczej, bo przyszliśmy do szkoły bez plecaka. Potem dowiedzieliśmy się o Światowym Dniu osób z Zespołem Downa i włączyliśmy się w jego obchody. Wysłuchaliśmy opowieść Kolorowe Skarpetki. Poznaliśmy jej główna bohaterkę Fredzie, która była wyjątkowa. Następnie dowiedzilismy się o zwyczajach związanych z pierwszym dniem wiosny. Obejrzeliśmy prezentację i dużo rozmawialiśmy. Wołaliśmy wiosnę naszą wesołą piosenką- Wiosno, wionsenko. Potem przy dźwiękach muzyki A.Vivaldi Wiosna wykonywaliśmy w zespołach tematyczną pracę plastyczną. Kolejną atrakcją tego dnia było rysowanie portretu kolegi z wyraźnym zaakcentowaniem tego, że jest piękny, nadzwyczajny. Dzień 21.03 był pełen wrażeń i na długo zostanie w naszej pamięci.

      • Fascynujący świat bezkręgowców

      • W ramach edukacji biologicznej 9 marca niektóre klasy 6,7 i 8 uczestniczyły w warsztatach  dotyczących fascynującego świata bezkręgowców. Nasi uczniowie mieli okazje zobaczyć, dotknąć, a nawet wziąć na ręce prawdziwe okazy. Oprócz ciekawostek o bezkręgowcach dzieci dowiedziały się  jak  hodować ptaszniki modliszki, skorpiony czy patyczaki. To były fascynujące lekcje z niecodziennymi, żywymi zwierzętami. Planujemy spotkania z innymi klasami. 

      • Światowy Dzień Os. z Zespołem Downa

      • Wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję "Dzień Kolorowej Skarpetki". 

        

       Załóż kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa!!

       Pozdrawiamy, 

       Zespół ds. Integracji 

      • Uczestniczymy w konkursie Tea

      • Nasza szkoła wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego TEA (Time for English Adventure) organizowanym przez SP nr 211 w Warszawie.Dnia 31 stycznia odbył się etap szkolny. Siódemka naszych uczniów przeszła do etapu wojewódzkiego i dnia 11 marca będą walczyć o tytuł laureata.