• Aktualności


      • Malowanie światłem

      • Dzisiaj uczniowie z Koła Fotograficzno-filmowego wykonywali zdjęcia z długim czasem naświetlania, a takie są tego efekty

      • Jarmark świąteczny edukacji wczesnoszkolnej

      • 13 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny klas 1-3, który zakończył się wielkim sukcesem!Uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami zebrali ponad 8tys.zł.dzięki czemu przy wsparciu Rady Rodziców, uda się zakupić wymarzony przez uczniów dywan multimedialny!!!

        

       Na stoiskach można bylo zakupić przepyszne ciasta, cisateczka przygotowane przez rodziców i dzieci, a także piękne prace plastyczne o tematyce świątecznej wykonane przez dzieci, nauczycieli, rodzicow. W trakcie wydarzenia dbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższy i najbardziej oryginalny łańcuch świąteczny.Zwycięskiej klasie udało się przygotować 143 m łańcuch! Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, to seanse filmowe w klasie z pizza, za I miejsce, II z popcornem, III z koszem owoców!

       Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami dzielnie sprzedawali swoje prace, produkty, brali udział w koncercie kolęd I pastorałek, a także w quizach o tematyce świątecznej.W czasie kiedy trwał jarmark, uczniowie zbierali monety na akcję charytatywną ,,Góra Grosza'', a także produkty, które już niedługo wesprą ,,Dom Matki" na Białołęce.

       Wszystkim baaaaaardzo  serdecznie dziękujemy!!!

      • W jak woda w 1f

      •  

       Niedawno uczniowie z 1f poznawali literę „W”. W jak woda stało się dla nas znakomitą okazją do poznania właściwości wody, wykonania eksperymentów sprawdzających wcześniej postawione hipotezy badawcze, sprawdzaliśmy co rozpuszcza się w wodzie, a co nie, co przyspiesza proces rozpuszczania, np. soli, czy cukier szybciej rozpuszcza się w ciepłej czy zimnej wodzie, jak zrobić nieprzemakalny papier. Poznaliśmy jej trzy stany skupienia, w czym pomogła nam aura, na naszym placu zabaw znaleźliśmy lód i śnieg, przy okazji sprawdzając czy biały śnieg jest tak czysty na jaki wygląda. Eksperymenty zakończyliśmy wykonaniem podwodnego świata z papieru. Z taką wiedzą o wodzie o wiele łatwiej przyszło nam pisanie naszej litery i wyrazów, które ją zawierają.

      • Spotkanie świąteczne w 1d

      • 22 grudnia uczniowe klasy 1d spotkali się przy wspólnym świątecznym stole. O smakołyki na stół zatroszczyli się kochani rodzice. Po uroczystej chwili z życzeniami i uściskami uczniowie zasiedli, aby skosztować wielu pysznych przysmaków. Posileni kolędowali, rozmawiali i cieszyli się swoją obecnością.  

      • Świąteczne warsztaty z elfami "Kuchnia molekularna" w edukacji wczesnoszkolnej

      • Tuż przed  świętami- 21.12 w klasach 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g, 2c, 2e, 2f, 3d, i 3f odbyły się bardzo ciekawe warsztaty Bajkowego Laboratorium, na których dzieci zdobyły wiele nowych informacji.  Dowiedziały się czym jest suchy lód,  ciekły azot, sublimacja, dwutlenek węgla.  Skosztowały wspólnie wykonane "smocze chrupki", smakowite lody owocowe. Uczniowie wykonywali wiele ciekawych eksperymentów. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor, czego dowodem są załączone fotki.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       Spotkanie w Świątecznej Kuchni Molekularnej pozwoliło nam na poznanie niezwykłych możliwości ciekłego azotu. Zajadaliśmy się dymiącymi chrupkami i samodzielnie zrobionymi lodami sorbetowymi. Obserwowaliśmy i robiliśmy eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem, stawialiśmy hipotezy badawcze i je sprawdzaliśmy. Wszystkim bardzo się podobało.

      • Pomoce dydaktyczne i modele biologiczne wykonane przez uczniów

      • W naszej szkole, w sali 130 i 115 pojawiły się kolejne prace biologiczne wykonane przez naszych uczniów. Uczniowie w dalszym ciągu zaskakują swoją pomysłowością i sposobem tworzenia nowych prac. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele obrazujące strukturę DNA oraz gry, lapbooki czy plakaty dydaktyczne. Uczniowie chętnie angażują się w wykonywanie prac biologicznych. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych poniżej zdjęć prac uczniów. 

        

      • Warsztaty Boże Narodzenie na mazowieckiej wsi

      • 20 grudnia klasa 1d udała się na wycieczkę do młyna w Gąsiorowie. Tam dowiedziała się jak dawniej wyglądy przygotowania do świąt.  Słuchała opowieści o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, wykonywała ozdoby choinkowe. Wspólnie bawiła się przy choince. Dzieci nauczyły się także robić pierogi. Po dniu pełnym atrakcji zjady pyszny obiad, w tym własnoręcznie ulepione pierogi.  Tuż przed odjazdem uczestników wyjazdu odwiedził Mikołaj.  

      • Bezpiecznie zimą- nad wodą.

      • W grudniowym miesiącu klasy edukacji wczesnoszkolnej wzięly udzial w zajęciach z funkcjonariuszem policji pt. " Bezpieczeństwo nad wodą - zimą".  Dzieci mogy dowiedzieć się jak zachować się zimą aby beziecznie uprawiać sporty.

      • Ekipa Świętego Mikołaja

      •  

       ​​​​​​​

        

       ​​​​​​​

       6 grudnia - jak dobrze wiecie,
       Święty Mikołaj chodzi po świecie.
       Dźwiga swój worek niezmordowanie
       I każde dziecko prezent dostanie!

        

       Tradycją już się stało, że 6 grudnia naszą szkołę odwiedza Święty Mikołaj ze swoją ekipą! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu. Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. 

       Fotorelacje z tego wydarzenia możecie Państwo obejrzeć tutaj ...

       Dziękujemy Radzie Rodziców za umilenie nam tego wyjątkowego dnia. 

      • Zabawa andrzejkowa w kl. III D   

      • 30 listopada w kl. III D odbyła się zabawa andrzejkowa

        

       . Dzieci przygotowały na ten dzień wróżby. Były m.in. wróżby z kubeczków, piórek, cukierki i ciasteczka z wróżbą. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

      • Podziękowania za udział w zbiórce Fundacji Mam Marzenie

      • W imieniu Fundacji Mam Marzenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i przyborów plastycznych dla chorych dzieci.
        

       Dziękujemy za okazane serce!   

      • Projekty edukacyjne w klasach piątych i szóstych

      • Projekt klas piątych „Model przestrzenny komórki” 

       Uczniowie klas 5 w tym roku rozpoczęli swoją przygodę  z biologią. Aby łatwo przyswoić nowe, trudne terminy z zakresu funkcjonowania organizmów uczniowie klas 5 b,c,d,e,f przygotowywali modele przestrzenne komórek. Powstały imponujące, różnorodne prace. W ruch poszły karton, plastelina, modelina, żelki, słomki, patyczki oraz inne materiały modelarskie. Gratuluje zaangażowania. Prace można podziwiać na wystawie w sali 115. 

        Projekt  klas szóstych „Jakie tajemnice kryje wszechświat?”

       W pracowni geograficznej s.115 zrobiło się bardzo kolorowo, a to wszystko dzięki pracy naszych uczniów. Aby nauczyć się nowych, trudnych pojęć dotyczących Wszechświata i Układu Słonecznego uczniowie mieli za zadanie przedstawić  i zaprezentować w dowolnej formie podstawowe informacje i ciekawostki o przestrzeni kosmicznej: prezentacja komputerowa/ plakat/ model / książka/ folder. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie szóstoklasistów nie miały granic. Powstawały imponujące prace. W ruch poszły karton, plastelina, modelina, słomki, patyczki, liczne światełka oraz inne materiały modelarskie. 

      • Spotkanie z pisarką

      • 23 listopada uczniowie z klas III a i III d byli w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI Nautilus na spotkaniu z pisarką - p. Anną Onichimowską.

       Pani Anna w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości i czytała fragmenty swoich książek. Chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Uczniowie mieli także możliwość zakupienia książek z autografem. 

      • Lekcja muzealna w Państwowym Muzeum Etnograficznym

      • 21 listopada uczniowie klasy 2f brali udział w lekcji muzealnej pt. ,, Gry i zabawy na świecie" w Państwowym Muzeum Etnograficznym.

       Na zajęciach Pani przewodnik Ania rozmawiała z dziećmi o tym jaką rolę w kształtowaniu kultur na całym świecie odgrywają gry i zabawy. Przypomniała, że gry towarzyszą nam od tysięcy lat. Uczą przydatnych w życiu umiejętności, integrują przedstawicieli różnych społeczności, są ważną częścią rozmaitych rytuałów i świąt. Podczas zajęć dzieci oglądały przeróżne wystawy, grały w grę zręcznościową Bilard Holenderski. Miały też okazję grać na instrumentach muzycznych. Poznały również zasady gry Dreidel, mogły spróbować swoich sił i szczęścia w tej grze. Zajęcia w muzeum były bardzo ciekawe, a dzieci poszerzyły swoją wiedzę poprzez zabawę. 

      • Śniadanie daje moc w 2f

      • 8 listopada uczniowie klasy 2f obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem ,, Śniadanie daje moc". Samodzielnie wykonali kanapki, które były pyszne, zdrowe i kolorowe. W odwiedziny z pysznymi kanapkami przyszli koledzy i koleżanki z klasy 2e, którzy zechcieli się podzielić również smacznymi i zdrowymi swoimi wytworami. Dzieci z 2f wymieniły się też kanapkami z kolegami i koleżankami z klasy 2b. Dzień upłynął dzieciom w atmosferze radości i współpracy, a kanapki były wyjątkowo smaczne.

      • 3f w Muzeum Warszawy

      • Patriotyzm - wspólna sprawa. Przywołanie na nowo tematu patriotyzmu jako działania na rzecz społeczności jest niezwykle aktualnym głosem w dzisiejszej dyskusji, gdyż patriotyzm to nie tylko walka zbrojna, ale i bardzo ważne działania cywilne. Uczniowie klasy 3f uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach w Muzeum Warszawy. Zajęcia "Ratujemy, jak umiemy" dotyczyły odbudowy Starego Miasta w Warszawie, w kontekście działania i współpracy całego społeczeństwa. Podkreślały patriotyczną postawę powojennej ludności, która potrafiła się zjednoczyć w imię wyższego celu. Stały się również punktem wyjścia do rozważań, czym jest patriotyzm dla każdego z nas i czy jest nam dzisiaj potrzebny.  

      • Aktywność Młodego Warszawiaka

      •  

       W klasach 3a, 3b i 3f odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Aktywność Młodego Warszawiaka. Tym razem realizowane były zadania w zakresie kontroli i oceny rozwoju fizycznego, w tym oceny sprawności fizycznej. Dzieci poznały nowoczesne i atrakcyjne formy aktywności fizycznej oraz możliwości ich realizacji w najbliższej okolicy.  

      • Śniadanie daje moc 1f

      • 8 listopada uczniowie klasy 1f obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem Śniadanie daje moc.

       Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, dowiedzieli się w jakich produktach szukać cennych witamin. Wspólnie zjedli pyszne i zdrowe kanapki przygotowane przez rodziców, a na deser wspólnie przygotowaną sałatkę owocową. To był bardzo smaczny dzień.

      • 1f o niepodległości

      •  

        

       10 listopada uczniowie klasy 1f uczcili Narodowe Święto Niepodległości. O 11.11, pamiętając o postawie zasadniczej, wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Obejrzeli filmik przybliżający historię tego święta i postacie z nim związane, utrwalili symbole narodowe oraz kształt Polski na mapie. Prowadzili niezwykle twórczą rozmowę o tym, czym jest patriotyzm. Na koniec wykonali niepodległościowe kotyliony.