• Aktualności

      • Piknik klasowy 3a

      • Na zakończenie  projektu " Czytajmy razem" odbył  się piknik na , ktorym uczniowie klasy 3a prezentowali swoje dzienniczki czytelnicze i zachęcali swoich kolegów i koleżanki do przeczytania wybranych przez siebie książek . Nie zabrakło też innych atrakcji w tym pizzy i słodkości.  

      • Wiem, co jem w klasie 2D 

      • Klasa 2D uczestniczyła w cyklu trzech zajęć warsztatowych projektu „Wiem, co jem”.  Na pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o piramidzie zdrowego żywienia. Przypominaliśmy sobie, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść oraz o znaczeniu codziennej aktywności fizycznej. Kolejne spotkanie dotyczyło śniadania. Rozmawialiśmy o tym, jak istotny jest ten posiłek dla naszego zdrowia. Ostatnie spotkanie to podsumowanie oraz informacje na temat, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna, tego dnia było dużo ruchu, ćwiczyliśmy i tańczyliśmy. 

      • Lekcja żywej historii w 3d

      • 11.06 klasa 3d miała zaszczyt gościć Kombatanta Pana Wiesława Neweckiego, współautora hejnału warszawskiego. Wspaniała lekcja żywej historii odbyła się na trawie wśród drzew, uczniowie oprócz prawdziwych historii Dzieci walczących o Ojczyznę poznali dawne znaczenie słowa WOLNOŚĆ.

      • Koniecznie obejrzyj ten filmik!

      • Wakacje już za chwilkę, już za momencik... Bibi oraz Zenon- nasi szkolni przyjaciele promujący Porozumienie bez Przemocy przypominają o kilku zasadach, dzięki którym będziecie bezpieczni w wakacje ;) Przypominamy, że w zakładce vlog znajduje się kilkanaście odcinków empatycznych bajek do obejrzenia. Zapraszamy!

      • "Dobry matematyk"

      • W maju ruszył projekt " Dobry matematyk" realizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Projekt obejmuje szereg działań na przestrzeni całego roku 2021. Jego głównym założeniem jest sprawienie, by nauka matematyki była przyjemnością i zabawą. Odbyły się już spotkania z grami matematycznymi i logicznymi oraz spotkanie poświęcone w całości poznaniu Kart Grabowskiego - Tabliczka mnożenia. Jest to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce liczenia i logicznego myślenia. Opracował je nauczyciel matematyki Andrzej Grabowski.Dzięki tym kartom dzieci uczą się m.in. tabliczki mnożenia przez zabawę.  Grając angażują się, motywują do ciągłego poprawiania swoich wyników i otwierają się na matematykę. W spotkaniach brali udział uczniowie z klasy 2a i 3a

      • Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

      • Szanowni Państwo,zaprszamy na spotkanie ogranziacyjne rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2021/2022.

        

       Harmonogram spotkań:

       1ai - 15.06 godz.18.00 aula

       1b - 15.06. godz. 18.00 pychodajnia

       1c - 16.06. godz. 18.00 aula

       1d - 16.06. godz. 18.00 pychodajnia

       1e - 17.06 godz.18.00 aula

       1fs - 17.06 godz. 18.00 pychodajnia

       Listy imienne uczniów  z podziałem na klasy będą wywieszone 7.06.2021 r. w głównym wejściu szkoły.

       Podczas zebrania obowiązują maseczki. Na zebranie przychodzi tylko jeden rodzic/opiekun prawny.

      • WARSZAWSKIE DROGI BEZ PROMILI

      • W dniu 7 czerwca 2021 kilka klas 7 i 8 brało udział w zajęciach profilaktycznych w ramach programu "Warszawskie drogi bez promili",  finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa, a realizowanego przez Fundację PRODRIVER. Podczas zajęć uczniowie mogli wziąć udział w teście psychotechnicznym, dzięki alkogoglom przekonać się jak zmienia się percepcja po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu, poznać najnowsze przepisy ruchu drogowego,  dzięki symulatorowi zderzeń sprawdzić jak czuje się człowiek podczas zderzenia samochodów, poznać zasady zachowania podczas kolizji lub wypadku, udzielania pomocy poszkodowanym oraz dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  zwłaszcza w kontekście używania alkoholu przez użytkowników dróg. 

       Zdobyta wiedza będzie bardzo przydatna uczniom  nie tylko jako rowerzystom, czy użytkownikom hulajnóg , ale także jako pasażerom. 

       Zajęcia były bardzo atrakcyjne i różnorodne. Wielu uczniów i nauczycieli po raz pierwszy miało okazję skorzystać z niektórych  urządzeń.

      • Dzień Dziecka w klasie 2D

      • To był bardzo miły dzień. Najpierw zjedliśmy pyszne lody, a później wesoło bawiliśmy się i integrowaliśmy na placu zabaw. Było dużo ruchu, zabawy i śmiechu. 

      • Warsztaty psychologiczne

      • Warsztaty psychologiczne to cykliczne zajęcia, podczas których uczniowie 2e mogą dwiedzieć się więcej o sobie, swoich emocjach, metodach porozumienia sie bez przemocy oraz zgłębić przygody żyrafy Empatki i szakala Zenona. Filozofia NVC jest nam bliska dlatego chcielibyśmy aby każdy uczeń miał szansę się z nią zapoznać.

      • Strażnik miejski w naszej szkole

      • Klasa 2D oraz  inne drugie klasy gościły Strażnika Miejskiego. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w szkole i poza nią oraz gdzie szukać pomocy gdybyśmy doświadczyli lub byli świadkami przemocy. Opowiadaliśmy też o swoich uczuciach i o tym, że „złość nie jest zła” tylko ważne jest, jak sobie z nią radzimy.  

      • Wycieczka 3e

      • 20 maja uczniowie klasy 3e byli na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Usłyszały  wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Kolejnym punktem programu było poznanie pracy stolarza i wizyta w nowoczesnej stolarni , gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się różne przedmioty z drewna. W wolnym czasie integrowały się poprzez zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami  i ogromnymi uśmiechami na twarzach. 

      • Dzień Dziecka w 3e

      • 1 czerwca dzieci z klasy 3e świętowały Dzień Dziecka. 

       Z tej okazji wybraliśmy się na lody. Następnie dzieci integrowały się podczas zabaw ruchowych w Parku Picassa. Zabawy sprawiły dzieciom wiele śmiechu i radości. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo szczęśliwe.

      • Wyjątkowy Dzień Dziecka

      • Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są wycieczki, wyjscia na lody oraz dostaje się kilogramy słodyczy. Na naszych uczniów czekała jeszcze jedna niepsodzianka, nasza Pychodajna przygotowała z tej okazji wyjątkowy obiad, który smakował wszystkim :)

      • Wycieczka klasy 1d do stadniny koni.

      • 18 maja klasa I D była na wycieczce w Stajni na Kępie w Skierdach. Dzieci karmiły konie, poznały ich rodzaje, dowiedziały się jak należy o nie dbać i odbyły krótką przejażdżkę konną. Wykonały pracę plastyczną i utrwalały wiadomości uczestnicząc w grze terenowej. Miały także okazję pobawić się z psami i kotem. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

      • Gry planszowe w klasach czwartych

      • Uczniowie klas czwartych, którzy uczestniczyli w projekcie kulturowym o Kanadzie i Australii w pierwszym tygodniu zajęć, po tak długiej nieobecności w szkole,  postawili na integrację i wspólną zabawę. Podczas zajęć własnoręcznie stworzyli gry planszowe, zagadki, karty do gry , gry typu memory, dopasowania, quizzy.Wspólna gra pomogła utrwalić wiedzę na temat tych krajów, będąc jednocześnie dobrą zabawą.Przed nami niedługo kolejne wyzwanie wieńczące całoroczny projekt - szkolny konkurs wiedzy o Australii i Kanadzie - ZAPRASZAMY:)

      • 2B i „Wiem, co jem”

      •  

       24 maja uczniowie 2B uczestniczyli w pierwszych z cyklu trzech zajęć warsztatowych „Wiem, co jem”. Pierwsze spotkanie to piramida aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Kolejne dotyczą zdrowego śniadania w domu i w szkole oraz aktywności fizycznej jako podstawy zdrowia.

      • Zajęcia religii w klasach pierwszych


      • W maju uczniowie klas pierwszych utrwalały zdobyte informacje o obchodzonej ostatnio uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Efekt umieściliśmy na dekoracji pracowni klas pierwszych.

      • 2B w Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio”

      •  

       19 maja klasa 2B odwiedziła Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Tarchomin pożegnał nas zachmurzonym niebem i zapowiadającym się deszczem. Tym większa była niespodzianka, gdy na miejscu świeciło słońce, a po błękitnym niebie leniwie sunęły białe obłoczki.

       Niezapomniane wrażenia zapewnili nam Pani Beatka i Pan Andrzej opowieściami o drzewach i drewnie, pokazem stolarskich maszyn, dawnych narzędzi zgromadzonych w „Starej pracowni”, a także wesołymi zabawami na świeżym powietrzu i pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Zwieńczeniem naszej wizyty było wykonanie pracy plastyczno–technicznej z wykorzystaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.

       Następnego dnia, aby utrwalić nasze wspomnienia obejrzeliśmy zdjęcia i napisaliśmy sprawozdanie z wycieczki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było wspaniale i chcą odwiedzić Słomczyn jeszcze raz.