• Aktualności

      • 3B „Chcę Wam opowiedzieć o sobie…..”

      •  

       W dniach 18 – 29 października uczniowie 3B realizowali klasowy projekt „Chcę Wam o sobie opowiedzieć….”. Każdy miał za zadanie przygotować dla kolegów i koleżanek prezentację w dowolnej formie na temat swoich zainteresowań. Przygotowanie wystąpień sprawiło wszystkim bardzo dużo radości, a czasem zdziwienia, gdy dowiadywali się o innych nowych rzeczy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach rysowania, poznaliśmy nowe techniki plastyczne i ciekawe propozycje książkowe, zagraliśmy w interesujące gry, rozwiązując zadania przygotowane przez prezentujących, wiele dowiedzieliśmy się o historii fotografii i rodzajach zdjęć, poznaliśmy zasady gry w koszykówkę, badmintona (wiedzieliście, że do robienia lotek używa się ptasich piór tylko z konkretnego skrzydła?). Już wiemy jak nazywają się chody konia, znamy ciekawostki ze świata podwodnego, wiemy, gdzie w Polsce można znaleźć ciekawe miejsca, a przy okazji zebrać odznaki turystyczne. Poznaliśmy sztuczki karciane i mieliśmy okazję rozwiązywać łamigłówki z zapałkami. Nie sposób opowiedzieć wszystkiego, co stało się naszym udziałem. Jednego jesteśmy pewni: warto było. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to najlepsze zadanie do samodzielnego wykonania. Trzymajcie tak dalej. Jesteście wspaniali!

      • Konkurs 112

      • Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

       W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

       Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

       Szkoły mogą zgłosić jedną grupę, składającą się z 3 uczniów i jednego opiekuna (nauczyciela, pedagoga). Każdy opiekun będzie sprawował nadzór nad swoją grupą i jej pracą konkursową.

       Tematem prac konkursowych będzie promowanie Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Każda grupa przygotuje pracę w postaci materiału filmowego video (do 5 minut), wykonanego techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, tabletu, smartfona, itp.

       Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

       • zgodność pracy z tematyką,
       • oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
       • sposób ujęcia tematu,
       • walory artystyczne, m.in. kompozycja, technika wykonania.

       Chętnych konkursowiczów prosimy o zgłoszenie zamiaru udziału do pani Kasi Mąki do 19 listopada.

       Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 3 stycznia 2022 r., wyłącznie elektronicznie na adres: konkurs112@um.warszawa.pl.

      • Projekt "Dla Niepodległej"

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas 0-III do udziału w projekcie edukacyjnym Dla Niepodległej.

       Istotą projektu jest rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania dziejami Polaków i Polski oraz kształcenie patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem

       Czas trwania projektu: 2-10 listopada

       Miejsce realizacji przygotowanych działań: sala lekcyjna 

       Osoby czuwające nad przebiegiem projektu: wychowawcy poszczególnych klas

       Osoby odpowiedzialne za opracowanie projektu/ koordynatorzy - Katarzyna Czyżyk, Iwona Komadowska

      • Wycieczka historyczna "Polacy pod okupacją hitlerowską"

      • 28 października klasa 8a wybrała się na wycieczkę historyczną w ramach tematu Polacy pod okupacją hitlerowską.  Zwiedziliśmy Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o losach więźniów. Był zaskoczony i oczarowany dużym zainteresowaniem, wiedzą oraz bardzo kulturalnym zachowaniem uczniów. W nagrodę dostaliśmy płytę z nagraniami wspomnień więźniów, którą przekażmy nauczycielom historii.Następnie zwiedziliśmy Ogród Sprawiedliwych i Umschlagplatz. O tych miejscach opowiadali sami uczniowie, którzy wcześniej się bardzo dobrze przygotowali.Choć temat był trudny i dość przygnębiający, to ładna pogoda i dobre nastroje spowodowały, że wyjście było bardzo udane.

      • BohaterON w 3c

      •  W ramach edukacji społecznej uczniowie kl. 3c włączyli się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego  BohaterON – włącz historię! Uczniowie dużo rozmawiali o Powstaniu Warszawskim, obejrzeli tematyczny spektakl adresowany do młodego widza, wykonali kartkę dla Powstańca. W wykonanie kart, napisanie podziękowań i życzeń włożyli mnóstwo serduszka. Myślę, że niejednemu bohaterowie zakręci się łezka w oku. Bo dzieci z 3c PAMIĘTAJĄ ;)

      • 3B „Jak się skutecznie komunikować?”

      • W ostatnich dniach uczniowie klasy 3B rozmawiali o trudnej sztuce komunikacji pomiędzy ludźmi. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: co jest potrzebne do skutecznej i zadowalającej dla wszystkich stron komunikacji? Jak to robić? Co nam pomaga w komunikowaniu się? Wykonaliśmy w parach mapy myśli do słowa komunikacja, wzięliśmy udział w warsztatach z Szakalem i Żyrafą (bo jak się porozumiewać, to tylko bez przemocy ). W ramach klasowego projektu „Poczytajmy sobie” przeczytaliśmy wiele bajek o „Przyjaciołach Żyrafy”, które stały się dla nas pretekstem do ciekawych i konstruktywnych rozmów o lepszym porozumiewaniu się. Na koniec wiele radości sprawiło nam samodzielne wykonanie „uszu żyrafy”. Komunikacja to także już trochę zapomniana sztuka pisania i wysyłania listów. Po przypomnieniu, jak wygląda dobrze napisany list, przystąpiliśmy do dzieła. Spod naszych rąk wyszły wspaniałe opowieści, które teraz przy pomocy poczty powędrują do naszej koleżanki, która przeprowadziła się w wakacje w góry. Już nie możemy się doczekać odpowiedzi.

      • Jesienna Żelazowa Wola

      • W październiku uczniowie klasy 5b i grupa chórzystów naszej szkoły odwiedzili dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli 🎹 Przy dźwiękach muzyki polskiego kompozytora, w kolorach jesieni uczniowie spacerowali po przepięknym Parku nad rzeką Utratą, obejrzeli pamiątki po wielkim pianiście, poznali jego życie i twórczość.

      • Klasa II D w Sali Zabaw Fikołki

      • 21 października uczniowie klasy II D wspaniale spędzili czas w Sali Zabaw Fikołki. Dzieci brały udział w warsztatach eksperymentalnych “Szalone żywioły” i oglądały Dyniowy ogród.

      • BohaterOn klasa OAi

      • Jesteśmy dziećmi uczącymi się poprzez zabawę w oddziale przedszkolnym OAi. Mimo naszego młodego wieku i bardzo napiętego grafiku przedszkolnego 😉 mamy czas na poznawanie historii naszej Ojczyzny. Razem z naszymi Paniami dołączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON i 

       przygotowaliśmy w formie książeczki życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego.

      • Z Żyfarą i Szakalem w 3c

      • Klasa 3c uczestniczyła 18.10. w niezwykle dynamicznych warsztatach NVC. Szakal i żyrafa w wesoły, kreatywny sposób uczyły dzieci czym jest Porozumieniem bez przemocy.  Swoim językiem opowiadały czym jest empatia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, bezbłędnie odpowiadali na liczne pytania, świetnie się bawili. 

      • W klasowej galerii dziecięcej sztuki

      • 15.10 w klasie 3c z inicjatywy przedstawiciela samorządu klasowego, odbyła się I mini wystawa zatytułowana "Galeria sztuki".  W piątkowe popołudnie chętni uczniowie  prezentowali w szkole, swoje prace wykonane w wolnej chwilą, w trakcie wakacji, w zaciszu domowym. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, co to jest galeria sztuki, jak należy się w niej zachowywać. Po co tworzy się galerie. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorom prac. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie w życie klasy.

      • Warsztaty artystyczne "Akcja Labirynt"

      • We wrześniu grupa chórzystów uczestniczyła w warsztatach artystycznych „Akcja Labirynt” organizowanych przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich. Kreatywne zajęcia odbyły się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia i poprowadzili je znakomici warszawscy pedagodzy.

      • Empatycznie w 2e

      • W poniedziałek 4 października w klasie 2e obchodziliśmy Dzień Empatii: rozmawialiśmy o emocjach, o symbolice Porozumienia bez Przemocy, rysowaliśmy Żyrafę... Mieliśmy też szczęście, bo 7 października odwiedzili nas szczególni goście:Szakal i Żyrafa, czyli Pani Katarzyna i Justyna  z cudownymi warsztatami na temat Porozumienia bez Przemocy.

       Od poniedziałku próbujemy wszyscy wyciągać szyję jak Żyrafy, by widzieć wszystko z dobrej perspektywy :)

       i mówić językiem żyrafim,by nikogo nie ranić. W końcu klasa 2e to "e jak Empatia" :)

      • Święto Szkoły w 1fs

      • 1 października klasa 1f brała udział w obchodach Święta Szkoły. Tego dnia dzieci obejrzały online przedstawienie pt. ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim", które przybliżyło im to wydarzenie. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o szkole, w której rozpoczęli naukę. Ubrani odświętnie odśpiewali Hymn Szkoły. Wykonali pracę przedstawiająca Małego Powstańca. Obchody zakończyli pod pomnikiem Małych Powstańców, gdzie postawili znicze i uczcili pamięć małych bohaterów Powstania. 

      • 2e w kinie

      • "Mała Wielka Stopa" - spacerem do kina wybrała się klasa 2 e. Przyświecało im pięknie słońce,co sprzyjało rozmowom podczas marszu. Film wszystkim się bardzo podobał, a popcorn smakował :) Wycieczki piesze to świetny pomysł na integrację.

      • Dzień Empatii

      • Zobaczcie jak empatycznie gościliśmy w okolicy naszej szkoły w poniedziałek 4 października 2021 r.- w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, w centrum handlowym, na przystanku, w autobusie, tu i tam ;) Częstowaliśmy uśmiechem i życzeniami dobrego dnia każdego, kogo spotkaliśmy na drodze- Burmistrza, urzędnika, nauczyciela, ucznia, rodzica, przechodnia...

       Uśmiechnij się! Jesteś wspaniała/y !

      • Święto Szkoły w klasie 2fs 

      •  

       Uczniowie obejrzeli przedstawienie dla najmłodszych „NIEBAJKA O POWSTANIU WARSZAWSKIM” oparte na relacji dziadek, wnuczka, które w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. 

      • Empatyczne bajanie na trawie ;) w 3c

      •  

       We wtorkowe popołudnie klasa 3c wraz z wychowawczynią udała się w plener;), aby tam w pięknych okolicznościach przyrody rozmawiać o empatii. Podczas relaksu na trawie uczniowie wyjaśniali czym według nich jest empatia. Słuchali empatycznej bajki, wyciągali wnioski ;) Kolejne bajanie w naszej klasie odbędzie się w przyszły wtorek.