• Aktualności

      • Malowanie pisanek w 3B

      • 12 kwietnia uczniowie klasy 3Buczestniczyli w warsztatach malowania pisanek woskiem. Poznali róże techniki malowania jajek, dowiedzieli się, które ozdobione jajo rzeczywiście powinno być nazywane pisanką. Wykonali swoje własne pisanki, malując je woskiem, a następnie zanurzając w kolorowych barwnikach. Na koniec wykonali drewniane kołatki, które samodzielnie opracowali papierem ściernym o różnych fakturach. Zajęcia były bardzo udane, a z tak pięknymi pisankami nadchodzące Święta z całą pewnością też takie będą.

      • Spotkanie z pszczelarzem

      •  

       30 marca uczniowie klas 1F, 1E, 2C, 2D, 2E, 3B, 3E, 3G uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem i pszczołami. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawych informacji na temat życia owadów i historii pszczelarstwa. Mieli okazję spróbowania pyłku kwiatowego, słodkiego miodu, a także zobaczyć rój i jego królową. Na koniec zrobili świece z wosku pszczelego oraz otrzymali pamiątkowe certyfikaty i książeczki.

      • Przedświąteczny czas w 3c

      • 12 kwietnia to w naszej klasie bardzo pracowity dzień. Na początku zabraliśmy się za przygotowanie świątecznych stroików na wielkanocny stół. Warsztaty prowadziła nasza Pani;) Kolorowe, żywe kwiaty, bukszpan, bazie i inne ozdoby wkładalismy we wcześniej namoczoną gąbkę florystyczną. Efekty naszej pracy można podziwiać na załączonych fotkach. Po tych zajęciach złapaliśmy oddech i udaliśmy się na drugie warsztaty. Tym razem robiliśmy pisanki. Wcześniej ugotowane jaja zdoblilismy metodą batikową. To był bardzo dobry dzień. Zapamiętamy go na długo.

      • Światowy Dzień Zdrowia „Nasza planeta- nasze zdrowie”

      • Obchody Światowego Dnia Zdrowia są okazją, by przypomnieć, że wpływ czynników środowiskowych ogromnie wpływa na naszą planetę a w konsekwencji na nasze zdrowie.W dobie dzisiejszej cywilizacji mamy kryzys klimatyczny, który staje się również kryzysem zdrowotnym. Jest to aktualnie jedno z najpilniejszych wyzwań́ związanych z ochroną zdrowia publicznego wszystkich ludzi świata.Prezentacja Ku przyszlosci

      • Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy zakończona.

      • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce artykułów szlonych dla dzieci i z Ukrainy. Dzięki dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej mamy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Udało nam się skompletować ponad 60 plecaków  z pełnym wyposażeniem. 

      • WAŻNE TELEFONY – GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

      •  

        

       WAŻNE NUMERY TELEFONÓW W CZASIE KRYZYSU

        

       116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

        Cały tydzień w godzinach 14:00 – 22:00

        

       116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

       Cały tydzień w godzinach 12:00 – 02:00

        

       800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie

       kryzysu psychicznego – bezpłatny, czynny całą dobę

        

       22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych

       Poniedziałki, środy, czwartki w godzinach 17:00 – 20:00

        

       800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich

       Od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00

        

       800 120 002 – bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar

       przemocy w rodzinie „ Niebieska Linia ’’, całodobowo

        

       800 12 12 12 – bezpłatny telefon zaufania

       Rzecznika Praw Dziecka. Czynny całodobowo

        

       800 100 100 – bezpłatny telefon dla rodziców i nauczycieli

       w sprawie bezpieczeństwa dzieci

       Od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 15:00

        

       801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania

       NARKOTYKI – NARKOMANIA

       Czynny cały tydzień w godzinach 16:00 – 21:00

       (koszt jak za połączenie lokalne)

        

      • Dzień Św.Patryka w naszej szkole

      • Klasy pierwsze i drugie wcieliły się w Irlandczyków i wspólnie z nauczycielkami języka angielskiego:

       Panią Kasią Osiecką i Panią Moniką Moskiewicz-Rachwał

       przygotowywały się do obchodów dnia  Świętego Patryka, który przypada 17 marca. Przygotowania te trwały prawie trzy tygodnie. W tygodniu 14.04 - 17.03 odbyły się następujące aktywności:

       1. KONKURS MIĘDZYKLASOWY

       Zarówno klasy pierwsze jak i klasy drugie brały udział w konkursie międzyklasowym. Uczniowie wykonywali dekoracje drzwi wejściowych, jak również przygotowali występy artystyczne, a w dniu występu byli ubrani w kolory zieleni. Podium wygląda następująco:

       Klasy 1:

       1 miejsce -  1b

       2 miejsce -  1e

       3 miejsce -  1fs

        

       Klasy 2:

       1 miejsce - 2a i 2b

       2 miejsce - 2d i 2e

       3 miejsce - 2c i 2f2.

        

       KONKURS DLA CHĘTNYCH NA NAJLEPSZY MODEL 3D KAPELUSZA SKRZATA

       THE BEST LEPRECHAUNS HAT.

       Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy model 3d kapelusza skrzata, konkurs, pt.THE BEST LEPRECHAUNS HAT. Modele prezentują kilka z nich. Na podium w tym konkursie uplasowali się:

       Klasy 1:

       1 miejsce - Wiktoria Ś. (1d)

       2 miejsce - Zofia Ś. (1e)

       3 miejsce - Filip W. (1f)

        

       Klasy 2:

       1 miejsce - Zofia O.(2f)

       2 miejsce - Madzia R. (2d)

       3 miejsce - Szymon S. (2f)

        

       W klasach odbyły się też zajęcia dotyczące tematyki tej uroczystości.

      • Co to jest zazdrość? Tłumaczy żyrafka z szakalem.

      •  

       Zapraszamy na nowy cykl tłumaczący różne stany emocjonalne. Czasami te stany mylone są z emocjami- a tych, jak już wiemy, jest "tylko" sześć. Ten i pozostałe filmiki umieszczone są na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce vlog oraz na Żyrafowym youtubie--> Zyrafy_wychodza_z_szafy

      • W II D jemy zdrowo i kolorowo

      • 31 marca dzieci z klasy II D wykonały sałatki owocowe. Uczniom bardzo podobały się te zajęcia. Na ich zakończenie odbyła się wspólna degustacja. Sałatki były pyszne!

      • Poznajemy tajniki "Niewidzialnego świata"

      •  "Niewidzialny świat" to zajęcia prowadzone przez Pana Mateusza i Jego psa przewodnika- pomocną Bezę. Gość udzielił klasom 0a, 0b, 1a, 1b, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2d, 2c, 2f, 2e, 3a, 3b,3c, 3d, 3e, 3g cennych wskazówek jak pomóc niewidomej osobie. Opowiedział  w jaki sposób radzi sobie na co dzień i odpowiedział na dziesiątki pytań zaciekawionych słuchaczy. Ta wizyta na długo zapadnie nam w pamięci!

        

        

      • Wiosenne sadzenie w 3B

      • 15 marca, aby, jak najszybciej przywołać wiosnę uczniowie 3B założyli wiosenną hodowlę. Posadziliśmy fasolę w kilku pojemnikach i obserwujemy, jak warunki wpływają na szybkość wzrostu roślin. Na naszym klasowym parapecie już pachną hiacynty i kiełkują nagietki i astry karłowate oraz koperek i pietruszka. Każdy ma swoją sadzonkę z cebulką dymką. Każdego dnia nasze spostrzeżenia zapisujemy w kartach obserwacji.

      • 0a wita wiosnę

      • Dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę radośnie z muzyką w tle. Projekt "Ścieżką muzyczną do szkoły" w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pozwala nam na wspólnie uczyć się aktywnie słuchać muzyki i samych siebie.

       Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki w Dzień Kolorowej Skarpetki dzieci i panie z kasy Oa przyłączy się do ogólnoświatowej akcji zakładając skarpetki „nie do pary”.

      • Podsumowanie projektu Warszawo poznajmy się w klasie 3c

      •  

       21.03 w klasie 3c odbyło się podsumowanie 2 części projektu. Uczniowie kilka tygodni wcześniej poprzez losowanie zostali podzieleni na 5 pięcioosobowych zespołów. Podpisali kontrakt z nauczycielem i z członkami swojego zespołu. Otrzymali temat i zadanie nad którym mieli pracować oraz propozycję wykonania pracy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Gdy potrzebowały pomocy konsultowały się z wychowawcą. W ostatni poniedziałek prezentowały klasie efekt swojej grupowej pracy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wiedzy, wkładu pracy oraz wykonania projektów.

       1. grupa zajęła się tematem PASTa – drapacz chmur
       2. grupa stworzyła komiks i quiz na temat Jak wygląda i zachowuje się przybysz z przeszłości
       3. grupa prezentację pt. PRUDENTIAL - witamy w telewizji
       4. grupa makietę na temat Pałac Kultury i Nauki - czy tu mieszka król?
       5.  grupa reklamę promującą warszawskie drapacze chmur

       To był bardzo dobry i efektywnie wykorzystany czas. Świadczą o tym wykonane prace oraz wiedza jaką uczniowie posiadają.

       Moi kochani uczniowie WIELKIE BRAWA za wasze zaangażowanie, wkład pracy. Jestem z Was bardzo dumna 🙂

      • Warsztaty z kodowania

      •  

       18 marca uczniowie klas 1c, 2c, 2e, 3b,3c,3f wzięli udział w warsztatach z kodowania. Wiele radości sprawiło wszystkim samodzielne narysowanie postaci, a następnie „sprawienie”, aby się poruszały.

      • Międzynarodowy Dzień Wody 2022

      • W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. W ramach tego dnia część klas oglądała filmy o wodzie, poznawała ciekawostki, dowiedziała się czym jest wirtualna woda. Zespół przyrodniczy otrzymał ponad pięćdziesiąt prac dodatkowych z klas 4-6 pt.„Moja Wisła”. Były to prace zarówno w formie elektronicznych prezentacji, jak i plakatów, lapbooków oraz przepięknych albumów. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Każda praca zawierała fantastyczne zdjęcia Wisły zrobione przez autorów otrzymanych przez nas prac. Prace w formie plakatów można podziwiać w sali 130.

       Dziękujemy za zaangażowanie!

       Zespół przyrodniczy  

      • Pierwszy dzień wiosny w 3c

      • 21 marca klasa 3 c nietypowo powitała wiosnę. Swoje przybory szkolne, książki, drugie śniadanie przywiozła do szkoły w walizkach, przyniosła w torebce mamy, poszewce na poduszkę itp. Tak właśnie uczniowie włączyli się w klasowy i szkolny Dzień bez plecaka. Potem dzieci udały się na pierwszy po długiej pandemicznej przerwie wiosenny apel.  Na koniec dnia uczniowie bawili się z żyrafami, które odwiedziły nas z wiosennym przesłaniem. To był naprawdę wiosenny i lekki dzień. 

      • Powitanie wiosny

      • Klasa 3a krótkim pokazem artystycznym przywitała wiosnę. 

       Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej mogły wziąć udział w tej nietypowej lekcji muzyczno- przyrodniczej:)

       Dziękujemy za uwagę i miłe towarzystwo:)

      • 3B eksperymentuje

      • Lektura „Mania dziewczyna inna niż wszystkie” i jej bohaterka Maria Skłodowska – Curie zachęciła uczniów 3B do zgłębiania zawiłości fizyki i chemii. Poznaliśmy układ okresowy pierwiastków Mendelejewa, znaleźliśmy na nim polon i rad. Przeprowadziliśmy doświadczenia, stawiając hipotezy badawcze i szukając odpowiedzi na pytania „Co przemaka?” Postać naszej noblistki stała się inspiracją także do działań związanych z edukacją polonistyczną , matematyczną i plastyczną. Nasze plakaty z odpowiedziami na pytanie „czego mogę się nauczyć od Mani?” i projekty okładek do książki wiszą w naszej sali. Już wiemy, jak obliczyć ile lat miała Maria, gdy zdobywała kolejne Nagrody Nobla, a ile, gdy wybuchła I wojna światowa. Poznanie ważnych wydarzeń z życia Skłodowskiej – Curie to również niezwykła lekcja historii Polski i świata.