• Aktualności


      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych

      • 23 czerwca 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B uroczyście zakończyły rok szkolny 2021/2022  i wystąpiły dla swoich rodziców ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym. Wspólnie zatańczyły „Poloneza” do muzyki Wojciecha Kilara, wykorzystując pełen wachlarz instrumentów perkusyjnych z instrumentarium Orffa, pod batutą nauczycielki muzyki zagrały w rytm utworów „Gawot” F.Gosseca i „Marsz Turecki”  W.A.Mozarta.

       Całość okrasiły radosnym wykonaniem piosenek , natomiast na finał wyśpiewały bardzo ważne przesłanie  „…..wszystkie chcemy być kochane”

      • Program Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny Wychowawcze ze Światem"

      •  

       Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W minionym roku szkolnym klasa IVd brała udział w programie Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny ze Światem". Celem lekcji wychowawczych było poznanie globalnych współzależności i wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzkość oraz kształtowanie postaw mających uczynić świat bardziej sprawiedliwym. Program polegał na przeprowadzeniu działań na podstawie materiałów edukacyjnych PAH. Dzięki naszemu zaangażowaniu szkoła otrzymała dyplom poświadczający nasze regularne działania z zakresu edukacji globalnej.

      • 3a w Osadzie Przygoda

      •  15 czerwca klasa 3a

       Osada Przygoda i nasza ostatnia w klasie trzeciej przygoda- gra terenowa, w której ćwiczyliśmy komunikację i współpracę.

      • Z wizytą w Toruniu

      • 10 czerwca klasa 3a

       Miasto Kopernika i pieczenie piernika:)

       Toruń zwiedziliśmy, pierniki upiekliśmy i świetnie się bawiliśmy!

      • Klasa 2a wie co je

      • W klasie 2a zostały prowadzone bezpłatne warsztaty, obejmujące dwa 45-minutowe spotkania na następujące tematy:

       1. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia
       2. Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych)

       Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznają piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiadują się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych. Na warsztatach kulinarnych uczą się jak przygotować proste i smaczne drugie śniadanie.

      • Klasa 2a na wyciecze w Pinokiu

      • 9 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO

       W programie było:

       prezentacja współczesnych urządzeń do obróbki drewna

       pokaz starych technik stolarskich (renowacja mebli)

       pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu

       część praktyczna - proste prace stolarskie.

      • Serce na nakrętki - razem dla Białołęki

      • Serce na nakrętki ma na celu, przy współpracy wszystkich mieszkańców, zebrać jak największą ilość nakrętek plastikowych i przekazać je osobom potrzebującym, w pierwszej kolejności osobom z Białołęki.

       Dysponentem zebranych nakrętek jest jednostka, na której terenie będzie zlokalizowany pojemnik na nakrętki. Projekt będzie uczył recyklingu w naszej dzielnicy. Na każdym sercu informacja: "Nakrętki - razem dla Białołęki".

       Opis projektu

       Serca na nakrętki ustawione będą w następujących lokalizacjach:SZKOŁY PODSTAWOWESP nr 118 ul. Myśliborska 25 (1)SP nr 231 ul. Juranda ze Spychowa 10 (1)SP nr 257 ul. Podróżnicza 11 (1)SP nr 314 ul. Porajów 3 (1)SP nr 112 ul. Zaułek 34 (1)SP nr 344 ul. Erazma z Zakroczymia 15 (1)SP nr 365 ul. Płużnicka 4 (1)SP nr 367 ul. Przytulna 3 (1)SP nr 368 ul. Hemara 15 (1)SP nr 361 ul. Ruskowy Bród 19 (1)RAZEM 10 pojemników na nakrętki.PRZEDSZKOLAPrzedszkole nr 192 ul. Liczydło 3a (1)Przedszkole nr 65 ul. Pancera 3 (1)Przedszkole nr 429 ul. Skarbka z Gór 9A (1)Przedszkole ul. Leszczynowa 5 (1)RAZEM 4 pojemniki na nakrętki.Łączna ilość pojemników (serc) na nakrętki – 14 sztuk.Kosztorys realizacji projektuZakup pojemników - serc na nakrętki 14 x 2000 zł = 28 000 złPersonalizacja (nazwa projektu i logotyp BO) 14 x 200 zł = 2 800 złTransport 14 x 350 zł = 4 900 złMontaż 14 x 450 = 6 300 złŁączny koszt realizacji projektu to 42 000 zł.

        

       Zachęcamy do głosowania https://bo.um.warszawa.pl/projekt/29465

      • 1f wycieczkowo

      • 26 kwietnia uczniowie klasy 1f byli na wycieczce w Centrum Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Dzieci dowiedziały się jak powstają meble, czyli na czym polega praca stolarza, jakich używa narzędzi. Samodzielnie wykonały pracę z drewna, którą zabrały do domu. Obejrzały współczesne urządzenia do obróbki drewna, a także brały udział w pokazie starych technik stolarskich. Wspaniale bawiły się na świeżym powietrzu pod kierunkiem instruktora. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.

      • Wycieczka kl. 1ai

      •  

       6 czerwca klasa 1a odwiedziła Ośrodek Edukacji Technicznej " Pinokio" w Słomczynie. Był pokaz foliogramów dotyczących ekologii oraz życia w lesie. Potem każdy wykonał swoją pracę, którą zabrał do domu. Oglądaliśmy urządzenia służące do obróbki drewna. Na koniec były zabawy na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. 

      • ERASMUS+ Mówimy STOP Marnotrawstwu

      • Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+. Współpraca ze szkołami w Słowenii i Turcji została zaplanowana na 15 miesięcy od maja 2022 do lipca 2023. Mówimy STOP Marnotrawstwu jest projektem ekologicznym.

       Projekt wspiera użycie innowacyjnych praktyk, aby sprawić by uczniowie i kadra nauczycielska podjęli działania i zapoczątkowali zdecydowane zmiany takie jak: oszczędzanie i zmniejszenie eksploatacji źródeł energii, zmniejszenie ilości odpadów oraz podjęcie działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

       Zaplanowane działania będą miały na celu:

       • zachęcić uczestników projektu do zgłębiania wiedzy na tematy związane z ochroną środowiska
       • wymieniać doświadczenia związane z ekologią z krajami partnerskimi
       • podejmować dyskusje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem
       • wdrażać rozwiązania ekologiczne w środowisku lokalnym

       Nauczyciele ze szkół partnerskich mieli okazję się już poznać i omówić wszystkie szczegóły związane z projektem podczas spotkania online. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i wpierającej atmosferze co zapowiada bardzo udaną i owocną współpracę.

      • Konkurs języka angielskiego "BECOME A SPELLING TEST MASTER 2022"

      • W dniu 2 czerwca 2022r. odbył się konkurs języka angielskiego BECOME A SPELLING TEST MASTER dla klas drugich. Konkurs ten finalizował półroczny projekt pisania dyktand ze słownictwa omawianego podczas lekcji języka angielskiego.  Z wszystkich klas drugich, tylko 23 uczniów przeszło do etapu konkursowego (wszyscy ci uczniowie nie popełnili ani jednego błędu we wszystkich napisanych pracach).  Uczniowie mieli do powtórzenia słownictwo z klasy drugiej (rozdziały 1-7). Zadaniem uczniów podczas konkursu było zapisanie wybranych 15 słów/wyrażeń z wszystkich działów. Siedmioro uczniów zostało mistrzami dyktanda w języku angielskim, nie popełniając ani jednego błędu. BRAWA DLA NASZYCH MAŁYCH, ALE NIEPRZECIĘTNIE ZDOLNYCH DRUGOKLASISTÓW!

      • WARSZTATY WITRAŻOWE KLASA 1e 

      •  

       7 kwietnia mieliśmy  niesamowite warsztaty. 

       Każdy z nas mógł wykonać samodzielnie pierwszy swój witraż. Okazało się, że nie jest to takie proste. Pan prowadzący zajęcia pochwalił nas – był dumny z naszej samodzielności i dokładności. 

      • Mrówki w 3B

      • 2 czerwca uczniowie 3B wzięli udział w zajęciach na temat życia mrówek. Dowiedzieliśmy się wielu fascynujących rzeczy na temat tych owadów, mieliśmy niecodzienną okazję zobaczenia królowej, a także poznaliśmy znaczenie kilku tajemniczo brzmiących słów, takich jak formikarium.

       Na koniec wszyscy otrzymali linijkę z mrówką oraz materiały do wykonania miniaturowego mrowiska. Zajęcia były bardzo interesujące.

      • Wycieczka klasy 1e 

      •  

       26 kwietnia wybraliśmy się do Słomczyna, do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio.  Najpierw mieliśmy pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu. Potem oglądaliśmy współczesne urządzenia służące do obróbki drewna i te, które używane były w dawnych czasach. Każdy z nas wykonał też własną pracę i zabrał do domu.  Bardzo podobały nam się zabawy na świeżym powietrzu i  ognisko z pieczeniem kiełbasekpychota. To była bardzo udana wycieczka. 

      • Dzień Dziecka w 3B

      •  

       1 czerwca uczniowie klasy 3B świętowali Dzień Dziecka. Był to dzień pełen niespodzianek, dobrej zabawy i radości. Rozpoczęliśmy go od malowania farbami na „szkle”. Prace plastyczne to to, co bardzo lubimy, dlatego też później zrobiliśmy jeszcze inne. Odkodowaliśmy zieloną żabkę, a następnie zrobiliśmy żabkę, która zjada muchy. Śmiechu było co niemiara. Naszą radość wykorzystaliśmy podczas tańców w kręgu i wspólnej grze w ulubione gry planszowe. Nie zabrakło także pysznego akcentu. Dzięki rodzicom, którzy dostarczyli nam smaczne owoce, gofry i babeczki, mogliśmy zrobić i zajadać kolorowe, owocowe szaszłyki, babeczki i gofry pełne ulubionych owoców . To był bardzo udany dzień.

      • Dzień Dziecka w kl. II D

      •  

       1 czerwca był dniem bez nauki. Klasa II D wykorzystała ten czas na gry, zabawy, rozmowy i tańce. Dzieci przyniosły do zabawy swoje zabawki i ulubione gry planszowe. Był to także czas integracji i wspomnień przy wspólnym oglądaniu filmu ze ślubowania klas I. Wiele radości i śmiechu wywołało u dzieci oglądanie siebie sprzed prawie dwóch lat. To był bardzo miły dzień. Tego właśnie potrzebowaliśmy.