• Aktualności


      • Projekt etwinning International Penpals

      • Projekt etwinning International Penpals

       W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas IV wzięli udział w międzynarodowym projekcie etwinning International Penpals. Naszym partnerem była szkoła z Barcelony w Hiszpanii.

       Celem projektu było:

       -rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych

       -nawiązanie przyjaźni z dziećmi z innego europejskiego kraju

       -poznanie kultury hiszpańskiej oraz codziennego życia uczniów z Barcelony

       -nauka języka poprzez immersję

       Dzieci regularnie korespondowały ze swoimi partnerami z Hiszpanii i w ten sposób powstały tematyczne listy dotyczące: zainteresowań, szkoły i przedmiotów, sportów, tradycyjnego jedzenia i miejscowych atrakcji turystycznych. Oprócz tego uczniowie projektowali logo projektu oraz uczestniczyli w lekcji Mystery Skype podczas której zgadywali kraj pochodzenia szkoły partnerskiej.

       Zachęcamy do obejrzenia wideoprezentacji, która podsumowuje nasz udział w projekcie 

        

      • Dzień Dziecka w 3c

      • 1 czerwca na uczniów 3c czekała moc atrakcji. Rano dzieci  wspólnie obejrzały bajkę O czym marzę zwierzęta.  Potem do drzwi zapukał niespodziewany gość i dostarczył gorącą,  pyszną i pożywną pizze. Gdy uczniowie posilili się wzięli udział w kreatywnych i uczących współpracy zabawach. To był bardzo udany dzień. 

      • Turniej wiedzy Spotlight on the USA

      • Klasa 6c wzięła udział w Turnieju Wiedzy na temat USA. Turniej sprawdzał wiedzę, którą uczniowie mieli okazję zdobywać w tym roku szkolnym w ramach projektu Spotlight on the USA. Uczniowie zostali podzieleni na 2 drużyny i po wykonaniu serii ćwiczeń i zadań sportowych mogli wylosować pytanie na temat Stanów wybierając jego poziom trudności. W ten sposób za każdą poprawną odpowiedź zdobywali dla swojej drużyny 5 lub 10 punktów. W związku z włożonym wysiłkiem i ilością spalonych kalorii 😉obydwie drużyny zostały nagrodzone pysznymi cukierkami 🙂

       Jeśli macie ochotę sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat kultury Stanów Zjednoczonych i największych amerykańskich metropolii, zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie Kahoot:

       https://create.kahoot.it/share/quiz-about-the-usa/7a4ada12-9e68-4aad-b8cd-7d10508eb730

       Głównym założeniem projektu „Spotlight on the USA” było rozwijanie kompetencji interkulturowych, czyli: ciekawości i otwartości na inne kultury; świadomości stylu życia w innych krajach; umiejętności zdobywania wiedzy o innej kulturze i użycia tej wiedzy w praktyce. Uczniowie raz w miesiącu uczestniczyli w lekcji na temat jednego z amerykańskich miast m.in. New York, Las Vegas, Washington DC czy  Chicago.

      • Projekt "Mój zielnik"

      • Klasy: 5b, c, d, e, f, aby utrwalić swoją wiedzę o systematyce i budowie roślin na lekcję biologii miały za zadanie wykonać zielnik pt. „Rośliny z naszego podwórka”. Powstały fantastyczne prace, w różnej formie. 

      • Dzień Nauki i Relaksu w SP344

      • Dzień Nauki i Relaksu w naszej szkole był szalony i wspaniały jednocześnie. Podążając tropem profilaktyki zdrowia psychicznego i chcąc zadbać o balans pomiędzy edukacją, a odpoczywaniem, postanowiliśmy przepleść lekcje ciekawymi aktywnościami dla naszych uczniów. Aktywności dawały wytchnienie od nauki i pozwalały rozwinąć skrzydła kreatywnemu myśleniu, treningowi uważności, relaksowi i twórczemu rozwiązywaniu problemów. Dodatkowo wspierały współpracę i empatię. 

       Warto się czasem oderwać od codziennych obowiązków i znaleźć czas na relaks. Może to być aktywny relaks, byle tylko przewietrzyć głowę, znaleźć ujście dla stresu i nieprzyjemnych emocji i oderwać na chwilę od codzienności. Polecamy!!!

      • II D w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 4

      • 17 maja dzieci z kl. II D odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 4. Tam odbyły się zajęcia dotyczące zasad, których należy przestrzegać w bibliotece. Dzieci zdobyły także mnóstwo innych informacji nt. książek. Podczas pobytu w bibliotece zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego ,,Krasnoludki są wśród nas", na który uczniowie wykonali prace kilka dni wcześniej podczas lekcji w szkole. Nagrody otrzymali: Szymon Łagowski (I miejsce), Łucja Gerej (II miejsce), Natalia Detner i Hanna Wójtowicz (III miejsce). Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i zakładki.

      • Spotkanie integracyjne klas pierwszych

      • Szanowni Państwo,

       zapraszamy naszych przyszłych uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką
       w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023 na zajęcia integracyjne:

       23.05.2022 r. klasa 1c, 1d godz. 17:00-18:00
       24.05.2022 r. klasa 1e, 1fs, 1g godz. 17:00-18:00

       Zapraszamy!!!

      • Kuchnia molekularna

      • W naszej szkole eksperymentujemy ! Ostatnio na ciekawych warsztatach Bajkowego laboratorium nie tylko mogliśmy zadbać o chemiczne fryzurki ale także zamroziliśmy podłogę, różę , mandarynki oraz przygotowaliśmy lody !

      • Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

      • W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Nasza Planeta – Nasze Zdrowie”.W ramach tego dnia: 

       • odbył się Konkurs na plakat „Woda, powietrze”. Konkurs dla uczniów klas 4-7 oraz konkurs na plakat „Układ nerwowy – a stan środowiska naturalnego”. Konkurs dla uczniów klas 6-8. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na zorganizowanej wystawie na auli szkolnej. 
       • odbyły się warsztaty dla chętnych uczniów klas 4 – „Składamy ekologiczne zabawki własnego projektu”. 
       • odbyły się pogadanki na lekcjach biologii, przyrody o stanie naszego zdrowia w kontekście zanieczyszczenia Ziemi. 
       • Zorganizowano słuchowisko o zdrowiu w formie przedstawienia – słuchowisko wyemitowane przez radiowęzeł szkolny dla całej społeczności szkolnej. 
       • odbyła się akcja „Dowiedz się więcej”.  Pytanie – odpowiedź. Pytania i zagadki dotyczące naszego zdrowie i „zdrowia” Planety w formie zagadek umieszczonych na drzwiach pracowni przedmiotowych w całej szkole.  
       • odbyła się akcja propagująca zdrowe odżywianie. „Polowanie na zdrowe śniadanie” 

       Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji.  

      • Wycieczka do Żelazowej Woli

      •  

        

       13 kwietnia uczniowie klasy 3B odwiedzili Żelazową Wolę, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której poznali wiele faktów z życia małego Frycka i jego rodziny. Dowiedzieliśmy się także jak wyglądało życie codzienne w XIX wiecznym dworku, wysłuchaliśmy na żywo pierwszego „Poloneza”, którego Chopin skomponował w wieku 7 lat. Na koniec uczyli się piosenki o Fryderyku. Dużo wrażeń dostarczył też spacer po przepięknym ogrodzie wokół dworu. Przechadzka stała się wspaniałą okazją do przypomnienia sobie kwiatów charakterystycznych dla wiosny. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień stała się kropką nad i do tego, aby wyjazd zaliczyć do niezwykle udanych.

      • II D w Multicentrum

      •  

       21 kwietnia dzieci z klasy II D były na zajęciach w Multicentrum. Uczniowie chętnie konstruowali wiatraki z klocków K'NEX, które poruszały się za pomocą silniczka. Z dużym zainteresowaniem wzięli także udział w zajęciach z eksperymentami nt. Co pływa? Co tonie?

      • Warsztaty witrażowe kl.1fs

      • 7 kwietnia uczniowie klasy 1fs brali udział w bardzo ciekawych warsztatach witrażowych.  Pan Jacek pokazał dzieciom krok po kroku jak stworzyć własny witrażyk. Uczniowie z wielkim zapałem pracowali przez dwie godziny i wykonali swój pierwszy witraż. Prace były wspaniałe, a dzieci zachwycone.

      • Zajęcia z pszczelarzem kl.1fs

      • Uczniowie klasy 1fs 30 marca brali udział w zajęciach z pszczelarzem. Podczas zajęć dzieci oglądały żywe owady w ulu, słuchały o ich życiu, szukały królowej pszczół. Dzieci wykonały świeczkę z pszczelego wosku i próbowały miodu. Dostały dyplomik i upominek. Zajęcia były bardzo ciekawe i profesjonalnie przygotowane z dużą ilością faktów z życia pszczół.

      • 3c w Żelazowej Woli

      • 13 kwietnia to dalszy ciąg atrakcji w klasie 3c. Tego dnia udaliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę,   w miejsce, gdzie urodził się znany kompozytor Fryderyk Chopin. Po dotarciu do celu przy dźwiekach utworów Chopina  spacerowaliśmy po pięknym, wiosnennym parku. Zjedliśmy drugie śniadanie i udaliśmy się na seans filmowy o sławnym kompozytorze. Potem nadszedł czas na zwiedzanie dworku- miejsca,   gdzie na świat przyszedł mały Frycek. Pobyt w Żelazowej Woli zwieńczyły warsztaty wokalne. To był bardzo udany wyjazd. 

      • Tydzień życzliwości w klasach 0 - 3

      • W dniach 28 marca – 1 kwietnia uczniowie klas 0 – 3 realizowali projekt „Tydzień życzliwości”. Podejmowane w tym czasie aktywności miały na celu przede wszystkim kształcenie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, propagowanie kultury języka oraz kształcenie postawy empatii w stosunku do siebie i innych.

       W dwóch miejscach w szkole stanęły tablice zatytułowane „Przystań kolego i napisz coś miłego”, na których każdy chętny mógł napisać kilka miłych słów do dowolnie wybranej osoby lub jako przekaz do wszystkich. Przez te dni towarzyszyły nam dwie piosenki „Magiczne słowa” , promująca moc słów grzecznościowych oraz „Nieidealna, taka jaka jesteś, jesteś fajna”, podkreślająca, że każdy człowiek jest wartością i powinniśmy akceptować swoje i innych drobne niedoskonałości.

       Wraz z kolegami i koleżankami uczniowie tworzyli słowniki życzliwych słów, ilustrowali znane powiedzenia związane z życzliwością, szukali mocnych stron u kolegów i koleżanek, bawili się w zabawę „Kto jest Twoim życzliwym”, polegającą na tym, aby być wyjątkowo miłym i pomocnym dla wylosowanej osoby z klasy, ale w taki sposób, aby nikt nie zorientował się kogo otaczam troską. Wszyscy starali się, aby zaczarowała nas magia uśmiechu i oby tak zostało na dłużej.

       Szkolni koordynatorzy projektu: K. Czyżyk, H. Kordalska, I. Komadowska, A. Nowicka

      • Wiosna w 1fs

      • Uczniowie klasy 1fs witali wiosnę na wesoło. Wykonali ciekawe prace plastyczne i założyli na parapecie klasowy ogródek. Obserwowali hodowlę rzeżuchy, a kiedy wyrosła dodali ją do kanapek.

      • Przy świątecznym stole w 3c

      • 11 kwietnia klasa 3c wraz z wychowawcą spotkała się przy suto zastawionym stole, aby wspólnie celebrować świąteczny czas. Na stole królowały pyszności, które przygotowali rodzice. Były baby wielkanocne, mazurki, chleb w kształcie baranka, czekoladowe jaja i wiele innych smakołyków. Dzieci wszystko smakowały, śpiewały i radowały się wspólną chwilą. To był podniosły i dobry czas dla naszej klasowej rodzinki. Klasa 3c wraz z p. Kasią życzy Wszystkim Dobrych, rodzinnych Świąt ;)