• Aktualności

      • Wycieczka 3e

      • 20 maja uczniowie klasy 3e byli na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Usłyszały  wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Kolejnym punktem programu było poznanie pracy stolarza i wizyta w nowoczesnej stolarni , gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się różne przedmioty z drewna. W wolnym czasie integrowały się poprzez zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami  i ogromnymi uśmiechami na twarzach. 

      • Dzień Dziecka w 3e

      • 1 czerwca dzieci z klasy 3e świętowały Dzień Dziecka. 

       Z tej okazji wybraliśmy się na lody. Następnie dzieci integrowały się podczas zabaw ruchowych w Parku Picassa. Zabawy sprawiły dzieciom wiele śmiechu i radości. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo szczęśliwe.

      • Wyjątkowy Dzień Dziecka

      • Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są wycieczki, wyjscia na lody oraz dostaje się kilogramy słodyczy. Na naszych uczniów czekała jeszcze jedna niepsodzianka, nasza Pychodajna przygotowała z tej okazji wyjątkowy obiad, który smakował wszystkim :)

      • Wycieczka klasy 1d do stadniny koni.

      • 18 maja klasa I D była na wycieczce w Stajni na Kępie w Skierdach. Dzieci karmiły konie, poznały ich rodzaje, dowiedziały się jak należy o nie dbać i odbyły krótką przejażdżkę konną. Wykonały pracę plastyczną i utrwalały wiadomości uczestnicząc w grze terenowej. Miały także okazję pobawić się z psami i kotem. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

      • Gry planszowe w klasach czwartych

      • Uczniowie klas czwartych, którzy uczestniczyli w projekcie kulturowym o Kanadzie i Australii w pierwszym tygodniu zajęć, po tak długiej nieobecności w szkole,  postawili na integrację i wspólną zabawę. Podczas zajęć własnoręcznie stworzyli gry planszowe, zagadki, karty do gry , gry typu memory, dopasowania, quizzy.Wspólna gra pomogła utrwalić wiedzę na temat tych krajów, będąc jednocześnie dobrą zabawą.Przed nami niedługo kolejne wyzwanie wieńczące całoroczny projekt - szkolny konkurs wiedzy o Australii i Kanadzie - ZAPRASZAMY:)

      • 2B i „Wiem, co jem”

      •  

       24 maja uczniowie 2B uczestniczyli w pierwszych z cyklu trzech zajęć warsztatowych „Wiem, co jem”. Pierwsze spotkanie to piramida aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Kolejne dotyczą zdrowego śniadania w domu i w szkole oraz aktywności fizycznej jako podstawy zdrowia.

      • Zajęcia religii w klasach pierwszych


      • W maju uczniowie klas pierwszych utrwalały zdobyte informacje o obchodzonej ostatnio uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Efekt umieściliśmy na dekoracji pracowni klas pierwszych.

      • 2B w Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio”

      •  

       19 maja klasa 2B odwiedziła Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Tarchomin pożegnał nas zachmurzonym niebem i zapowiadającym się deszczem. Tym większa była niespodzianka, gdy na miejscu świeciło słońce, a po błękitnym niebie leniwie sunęły białe obłoczki.

       Niezapomniane wrażenia zapewnili nam Pani Beatka i Pan Andrzej opowieściami o drzewach i drewnie, pokazem stolarskich maszyn, dawnych narzędzi zgromadzonych w „Starej pracowni”, a także wesołymi zabawami na świeżym powietrzu i pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Zwieńczeniem naszej wizyty było wykonanie pracy plastyczno–technicznej z wykorzystaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.

       Następnego dnia, aby utrwalić nasze wspomnienia obejrzeliśmy zdjęcia i napisaliśmy sprawozdanie z wycieczki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było wspaniale i chcą odwiedzić Słomczyn jeszcze raz.

      • Bezpłatne warsztaty dla Rodziców

      • Szanowni Państwo, nasza Szkoła otrzymała ofertę pomocową dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu (zespół Aspergera, autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju i nieokreślone). Polecamy !

      • Pysznie i zdrowo w 2e

      • Klasa 2e uczestniczyła w warsztatach kulinarnych "Wiem co jem". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest rola warzyw i owoców w dziecięcym jadłospisie, dlaczego należy pić wodę oraz wykonali pyszne sałatki: owocową i warzywną. Zdrowym pysznościom nie było końca!

      • „Oswoić Smog’a”

      • Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Oswoić Smog’a” dla uczniów klas 0-III.  

       Decyzją komisji konkursowej wyłoniono laureatów. Szczegółowe informacje prześlemy drogą elektroniczną. 

        

       DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE UCZNIOM  

       ZE SZKÓŁ SP365, SP257 I SP344.  

        

       WSZYSTKIE ZŁOŻONE PRACE BYŁY WSPANIAŁE I WYJĄTKOWE.  

       ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW. 

      • Tydzień życzliwości w naszej szkole

      • W dniach 26 – 30 marca uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w corocznym projekcie „Tydzień życzliwości”.

       Przez kolejne dni wspólnie zastanawiali się nad tym, jak sprawić, aby świat wokół nas był piękniejszy i bardziej przyjazny.

       Pierwszego dnia rozmawiali o tym czy faktycznie „Magiczne słowa”, sprawiają, że jest nam ze sobą milej, a może dołożyć do tego uśmiech? Inspiracją stała się piosenka Bajkowej Drużyny „Magiczne słowa”.

       Drugi dzień to „Słoneczko życzliwości. Co w Tobie siedzi?” Wszyscy starali się zauważać w kolegach i koleżankach ich mocne strony i mówić o nich. Wszyscy wykonali słoneczka, na których zapisane zostały pomysły, co mogę zrobić, aby świat wokół mnie był lepszy.

       Trzeci dzień upłynął pod hasłem „Co dwie głowy, to nie jedna”. Uczniowie wraz ze skrzatem Budełką, bohaterem książki M. Żylińskiej „Życie to nie wyścigi”, starali się docenić rolę współpracy i przyjaciół w życiu człowieka.

       Czwarty dzień to zadanie specjalne „Bądź życzliwym przyjacielem dla ….”. Wszyscy starali się być dla innym mili i pomocni.

       Realizacja zadań przyniosła wszystkim wiele radości i przemyśleń, mamy nadzieję, że staną się one iskrą, która każdego dnia będzie rozpalać naszą rzeczywistość do pozytywnych zmian, aby wszystkim żyło się lepiej.