• Aktualności

      • 3B i 3C w Kazimierzu Dolnym

      • 30 września uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili urokliwy Kazimierz Dolny. Choć pogoda nas nie rozpieszczała udało się zwiedzić to niezwykłe miasteczko. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny kazimierski rynek i kościół Fary z czasów Kazimierza Wielkiego. Mimo aury udało się pospacerować po Wąwozie Korzeniowym, do którego zawiozły nas meleksy, spojrzeć na Wisłę z ruin zamku, a także poznać historię kazimierskiego koguta i zakupić ten przysmak.

       Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, co tam deszcz, najważniejsza jest pogoda ducha :). Wyjazd uznajemy za niezwykle udany.

      • Święto Szkoły w 3B

      •  

       1 października uczniowie 3B uczcili Święto Szkoły. Zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Obejrzeliśmy „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim”, dowiadując się co dla ówczesnych mieszkańców stolicy znaczyło bohaterstwo i patriotyzm, jak ważna jest dla Powstańców pamięć o tych wydarzeniach i kontakt z kolejnymi pokoleniami. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Pomnik Małego Powstańca”, a także mapę myśli do hasła POWSTANIE WARSZAWSKIE” tym samym, zamykając realizację tematu o wojnie zainspirowanego książką Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Na koniec pod szkolnym pomnikiem „Małych Powstańców” złożyliśmy własnoręcznie wykonane biało– czerwone kwiaty. Przez cały dzień towarzyszyły nam powstańcze piosenki.

      • Dzień z nauką - 3D w Centrum Nauki Kopernik

      •  

       29 września klasa 3D zwiedziała Centrum Nauki Kopernik w ramach realizowanego w szkole projektu "Mały Inżynier". Uczniowie odwiedzili Planetarium, w którym obserwowali sklepienie niebieskie oraz obejrzeli film pt. "Astronauta". W Centrum Nauki Kopernik uczniowie obserwowali, doświadczali, eksperymentowali, zadawali pytania i szukali na nie odpowiedzi. 

       To był wspaniały dzień.

      • Święto Szkoły w 3D 

      •  

       1 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczniowie klasy 3D rozmawiali na temat Powstania Warszawskiego, zapalili znicze pod pomnikiem Małego Powstańca, odśpiewali hymn szkoły, wykonali wspaniałe prace plastyczne i wzięli udział w zajęciach o Warszawie organizowanych przez Fundację ART.  

      • "Cześć i chwała bohaterom” – obchodzimy Święto Szkoły

      • Nowa galeria Święto Szkoły została dodana do albumu fotograficznego

       Święto Szkoły

       1 października br. obchodziliśmy Święto Szkoły.  W ubiegłych latach towarzyszyły nam uroczyste akademie, spotkania z kombatantami, wystąpienia zaproszonych gości. Już drugi rok świętujemy inaczej – pandemia zmusiła nas do unikania zgromadzeń i bycia w izolacji. Dlatego uczniowie spotkali się  z wychowawcami w  salach lekcyjnych, gdziem obejrzeli przygotowane przedstawienie teatralne, a po krótkim przemówieniu Pani Wicedyrektor Anny Haski odśpiewali hymn szkoły. Delegacje klas w asyście harcerzy złożyły wieniec i zapaliły znicze pod pomnikiem Małego Powstańca.