• Aktualności

      • Warsztaty astronomiczne cz.2

      • W dniu 12.05. 2023 r w godz. 18.00-22.00 na terenie naszej szkoły odbyła się druga część warsztatów astronomicznych w ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego przez Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne i objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

        

       W warsztatach brali udział uczniowie klas 8h, 8b, 8c. Zajęcia rozpoczęły się projekcją filmu o powstaniu Układu Słonecznego, podczas którego uczniowie mogli przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z zakresu budowy Słońca i planet oraz innych ciał niebieskich. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę astronomiczną podczas quizu multimedialnego, a następnie przeszli do części praktycznej i podjęli się tworzenia lądownika marsjańskiego oraz stworzyli paliwo rakietowe. Kolejnym etapem warsztatów był wykład profesjonalnych instruktorów  fotografii z klubu fotograficznego z Centrum Kultury Wilanów tj. Aminy Księżopolskiej i Arkadiusza Obszyńskiego, którzy wprowadzili uczestników w świat fotografii i malowania światłem. Ostatnim etapem była obserwacja nocnego nieba przez teleskop ... w poszukiwaniu Księżyca ... długo go szukaliśmy 🙂. Warsztaty skończyły się miłym akcentem w postaci przepysznego ciasta przygotowanego przez Panią Agnieszkę Bodzak, która wspomagała nas razem z Panią Moniką Kaczorowską w warsztatach.

      • Lekcja ekologii - zrównoważony rozwój

      • 22 maja uczniowie klas 1fs, 2e, 2fs i 3b brali udział w lekcji ekologii prowadzonej przez przedstawicielkę firmy Henkel, która zabrała dzieci do Akademii Przyjaciół Planety. 

        

       Dzieci poznały Globika, który opowiadał im o problemach naszej Planety oraz o tym, jak możemy je wspólnie rozwiązywać. Podczas zajęć Pani Beata przypomniała o bardzo ważnych kwestiach, jak oszczędzanie wody, prądu, segregacja śmieci. Ciekawie opowiadała o odnawialnych źródłach energii: Można łapać promienie słońca i zamieniać je na prąd…. Można wykorzystywać siłę wody… albo siłę wiatru, budując ogromne wiatraki. Dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi, podawały ciekawe pomysły np. na oszczędzanie wody, prądu.  Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci wykazały się szeroką wiedzą na temat ochrony środowiska. Na koniec zajęć przedstawicielka firmy Henkel wręczyła dzieciom książeczki, dyplomy i upominki.

      • 2ai na Farmie Wuja Toma

      • 18 maja uczniowie 2a odwiedzili Farmę Wuja Toma.

       Na początku obserwowali warzywa i rośliny, które rosną w szklarnich, następnie zobaczyli i nakarmili zwierzęta, które są na farmie np. kozy, króliczki, alpaki, kury, gęsi, świnki i inne. Po przejściu ścieżki edukacyjnej przyszedł czas na świetną zabawę na świeżym powietrzu... 

      • Warsztaty "Zodiaki okiem dziecka"

      • W 27.04 oraz 18.05 w naszej Szkole odbyły się warsztaty makijażu i stylizacji fryzur "Zodiaki okiem dziecka" pod kierunkiem p. Magdaleny Rozborskiej. Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Efekty końcowe będzie można obejrzeć na stworzonej specjalnie wystawie fotograficznej. Sesję fotograficzna prowadził p. Jacek Sęk.

      • Pierwsza pomoc przedmedyczna kl.2fs

      • 16 maja w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie klasy 2fs brali czynny udział w spotkaniu z Panią pielęgniarką, która opowiadała o bezpieczeństwie dzieci w różnych sytuacjach i udzielaniu pierwszej pomocy

        Przekazała dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego udzielania pomocy z hasłem przewodnim: Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik! Chętne dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pomocy na fantomie. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci zadowolone z praktycznych ćwiczeń.

      • Wycieczka na wystawę fotograficzną

      • W dniu 17.05 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego w Warszawskich Inicjatywach Edukacyjnych 2023 i objętego honorowym patronatem Burmistrza dzielnicy Białołęka.

       Uczniowie mieli możliwość zobaczenia profesjonalnej wystawy fotograficznej wybitnego fotografa Chrisa Niedenthala, podsumowującą 50 lat jego działalności jako fotoreportera. Wystawa fotograficzna mieściła się w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ulicy Karowej 20. Uczniowie poznali jak wyglądają zdjęcia reportażowe, jak buduje się historię i jak wykorzystywać to w praktyce.

      • Zajęcia w ramach programu związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży "W służbie prawu"

      • W czwartek 18 maja w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanej z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W służbie prawu” naszą szkołę odwiedzili  funkcjonariusze z Aresztu Śledczego  Warszawa – Służewiec wraz z jednym z osadzonych więźniów. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI – VIII.

       Główny celem spotkania było przekazanie młodzieży podstawowej wiedzy z zakresu prawa m.in.:

       ● czym jest, jakie są jego rodzaje i funkcje,

       ● czym jest przestępstwo,

       ● jak działa polski system więziennictwa,

       ● jakie konsekwencje niesie za sobą przestępczość wśród nieletnich,

       ● od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną,

       ● co grozi nieletniemu za łamanie prawa,

       ● jak wygląda życie w więzieniu i jak wygląda praca w Służbie Więziennej.

       Młodzież z zaangażowaniem brała udział w zajęciach, padło wiele pytań odnośnie aspektów prawnych, jak i życia za więziennym murem. Uczniowie rozmawiali ponadto z osobą odbywającą karę pozbawienia wolności, która w wieku 17 lat prowadząc auto pod wpływem środków odurzających, spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Rozmowa ta miała na celu przestrzec młodych ludzi przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, którego konsekwencje ponoszą nie tylko ofiary i ich najbliżsi, ale również sprawcy i ich rodziny. Duże zainteresowanie wzbudziły także środki ochrony osobistej i środki przymusu bezpośredniego m. in. uzbrojenie, kajdanki, hełmy i pozostały sprzęt wykorzystywany w celu zabezpieczeń w czasie konwojowania osadzonych.Dzisiejsze spotkanie z młodzieżą było wspaniałą okazją do podniesienia świadomości, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie dla każdego jest trudnym doświadczeniem. Niewątpliwie spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości o odpowiedzialności karnej i na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Na koniec wizyty opiekunowie grupy otrzymali pamiątkowy certyfikat za udział w programie "W SŁUŻBIE PRAWU". Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Aresztu Śledczego Warszawa - Służewiec za spotkanie.

        

        

      • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      • W dniach 11–19 maja w naszej szkole odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

       Nauczyciele uczący w klasach 1-3 wraz ze swoimi wychowankami włączyli się do tej wspaniałej akcji profilaktycznej. Podczas zajęć prowadzone były warsztaty, zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, projekcje filmów, nauka piosenek dotyczących bezpieczeństwa oraz pogadanki, dramy i prezentacje.

       Odbyło się spotkanie z Policją - dzieci poznały zasady pracy policjantów, z psychologami szkolnymi – uczniowie i uczennice rozmawiali o emocjach, czy są potrzebne, jak sobie radzić ze złymi emocjami, strażą pożarną, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, pielęgniarką szkolną na temat, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, pedagogiem szkolnym – warsztaty pt. spotkanie z nieznajomym.

      • II etap konkursu matematycznego Puchacz Piotr

      • "Puchacz Piotr" to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       ​​​​​​​​​​​​​

       Spośród wszystkich zgłoszonych klas 1-3 do drugiego etapu dzielnicowego przeszło aż 14 uczniów naszej szkoły! W majowy poranek zdolni matematycy udali się na wiosenny spacer do Ratusza Białołeka. Powitał nas sam Pan Burmistrz Jan Mackiewicz. Po "przybicu piąteczki" z Puchaczem Piotrem uczestnicy zasiedli do rozwiązywania łamigłówek. Każdy otrzymał medal zwycięzcy, bo zostanie szkolnym reprezentantem to wynik zasłużonej pracy i wiedzy każdego ucznia! Gratulujemy!  

      • Wycieczka do Centrum Folkloru Polskiego - Karolin

      • 16 maja klasa 1d udała się na kolejną wycieczkę. 

       Tym razem dzieci zwiedziły centrum folkloru, gdzie od wielu lat swoją siedzibę ma znany na cały kraj zespołu Mazowsze. Podczas pobyty w siedzibie Mazowsza dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których projekowały strój ludowy. Zwiedzały ekspozycje stałe, gdzie dowiadywały się o kulturze i różnicach w folklorze danych regionów naszego kraju.  Wyjazd był bardzo udany i na długo zostanie w naszej pamięci.

      • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      • 16 maja uczniowie klasy 1fs,2e i 2fs w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa spotkali się ze strażakami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Podczas spotkania strażacy opowiadali o swojej pracy, różnych sytuacjach których doświadczają na co dzień, o sprzęcie, którego używają i oglądaliśmy wóz strażacki. Strażacy chętnie odpowiadali na przeróżne pytania dzieci. Czas spędzony ze strażakami upłynął bardzo szybko, a dzieci wróciły do szkoły bardzo  zadowolone .

      • Projekt Niebo nade mną

      • W 27.04 w naszej szkole odbyły się warsztaty astronomiczno- fotograficzne pod kierunkiem p. Magdaleny Rozborskiej i p. Jacka Sęka dla uczniów klas 8a, 8d, 8e.

        Uczniowie poznali budowę Układu Słonecznego a następnie przystąpili do tworzenia "Lądownika marsjańskiego", uczniowie przedstawili ciekawe rozwiązania konstrukcyjne współpracując w zespołach. Następnie dotknęli Nieba poprzez gogle interaktywne, gdzie mogli obejrzeć planety, Słońce i inne ciała niebieskie oraz lądowniki. Jednym z elementów warsztatu było rozwiązanie krzyżówek i rebusów z dziedziny astronomii. Wykład o podstawach fotografii przedstawił p. Jacek Sęk, następnie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie uczniowie nauczyli się malować światłem. Przeprowadziliśmy nocną obserwację nieba. W miłej atmosferze opiekę nad uczniami sprawowały p. Agnieszka Bodzak i p. Sylwia Wieczyńska, zajęcia trwały aż do godziny 22:00.

      • Góra grosza zakończona!

      • Zakończyła się akcja Góra Grosza, której celem od dwudziestu lat jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnymi rodzinami. Akcję organizuje ogólnopolskie Towarzystwo Nasz Dom.

        

       Dzięki hojności rodziców i uczniów zarówno naszej szkoły, jak i grupy przedszkolnej, udało się zebrać kwotę 175 zł 71 gr, na którą złożyły się w ogromnej większości monety 1, 2 i 5 groszy. Pieniądze zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, która włączyła się w akcję. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

      • Światowy Dzień Książki w 1f

      • 24 kwietnia uczniowie klasy 1f świętowali Światowy Dzień Książki, który w tym roku wypadał w niedzielę. Tego dnia rozmawialiśmy o tym, co dają nam książki.

       W grupach wykonaliśmy wspaniałe plakaty, które podsumowały naszą wiedzę na ten temat. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę, którą zaprezentował innym, opowiadając o tym, dlaczego ta akurat pozycja jest jego ulubioną, skąd ją ma. Ten dzień z całą pewnością rozbudził nasze i tak duże zainteresowanie książkami i chęć do doskonalenia umiejętności czytania i pisania.

      • Mam talent w obiektywie

      •  

       Podczas pierwszej edycji szkolnego konkursu Mam Talent uczniowie z koła fotograficznego zarejestrowali fotograficznie i filmowo prezentacje kandydatów i występy laureatów, wkrótce zobaczycie efekty. 

      • "Zmysłowi Odkrywcy" - na tropie zmysłów.

      • Uczniowie 1e podczas  dodatkowych zajęć z Panią Elizą Gancarz- Pławczyk, która w naszej szkole prowadzi zajęcia SI, mają  możliwość  wielozmysłowego  poznania  i eksplorowania otoczenia - niezbędnego do rozwoju prawidłowej integracji sensorycznej z możliwością, przyswajania sobie wiedzy na temat zmysłów.

       Dodatkową wartością zajęć  jest ich, pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Zwiększenie poziomu endorfin obniża poziom stresu.  

       Uczniowie podczas zajęć bawią sie wyśmienicie, czego dowodem jest fotorelacja.

      • Niebo nade mną

      • Drodzy Uczniowie!

       Zapraszamy Was do udziału w dofinansowanym w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2023 oraz objętym honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka projekcie Niebo nade mną.

        

       W ramach projektu proponujemy Konkursy:

       na film: Zodiak

       na układ taneczny Narodziny gwiazd

       na prezentację multimedialną Zodiaki okiem dziecka

       fotograficzny Zjawiska na niebie oraz Fazy Księżyca

       na makietę Konstelacje zodiakalne oraz Układ Słoneczny

       na biżuterię zodiakalną

       na projekt muralu Gwiazdozbiory zodiakalne

        

       Regulaminy konkursów są umieszczone w gablocie przy sali 39a

       Zapraszamy!!!

        

       Link do regulaminów: