• Aktualności


      • Miesiąc EMPATII 2023

      • Zbliża się bardzo ważny miesiąc - październik. A październik to w naszej szkole zawsze miesiąc EMPATII

       W tym miesiącu czeka nas mnóstwo atrakcji.

       3 października z wielkim hukiem rozpoczniemy obchody miesiąca empatii. Będą balony, będą empatyczne powitania, będzie empatyczna poczta z żółtymi kartkami, które zapisane miłymi słowami będzie można wysyłać uczniom lub nauczycielom. Multimedialne ekrany przez cały miesiąc będą przypominać czym jest Porozumienie bez Przemocy i dlaczego jest dla nas takie ważne i dlaczego tej empatycznej komunikacji chcemy uczyć nasze dzieci

       Zaprosimy uczniów do konkursów z nagrodami, nauczycieli na szkolenie o NVC. Każdy październikowy wtorek spędzimy wyjątkowo i zupełnie inaczej niż zwykły, szkolny dzień, klasy 0-1 spotkają się z Szakalem i Żyrafą na superowych warsztatach, a i na ślubowaniu klas I nie zabraknie akcentów w pomarańczowo-żółte łatki

        

       Śledźcie nasz profil na Instagramie Zyrafy_wychodza_z_szafy i zarażajcie empatią cały świat

       Gorące pozdrowienia od trzech Żyraf

      • Dołączamy do akcji TALENCIAKI

      • Nasza szkoła ponownie przystąpiła do akcji Lidla SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. W prosty sposób, przy codziennych zakupach, możemy wesprzeć naszą placówkę. W jaki sposób?

       Uzyskane bony można wrzucić do trzech skrzyneczek w szkole. Mieszczą się one w:

       - recepcji głównej,

       - świetlicy klas drugich (sala 05),

       - sali 218 na drugim piętrze.

        

       Można również samodzielnie zeskanować bony za pomocą kodów qr. Należy wtedy wybrać w systemie nazwę naszej szkoły ;)

        

       Talenciaki wydawane są do 5 listopada 2023 r.

        

       W zeszłym roku, dzięki akcji, szkoła dostała głośniki muzyczne, mikrofony oraz sprzęt sportowy !

        

      • Szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Próbna ewakuacja w szkole.

      • W dn. 14 września br. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu.

      • Żyrafy i szakal rozpoczynają nowy rok szkolny. 3..2..1..start!

      • Z nowymi siłami, naładowani pozytywną, powakacyjną, energią, żyrafy i szakal wracają do pracy!

       Dalej będą edukować naszych uczniów w zakresie Porozumienia bez Przemocy, ułatwiać komunikację i umożliwiać zaspokajanie potrzeb dzieciom. Wracają "Bajki z żyrafą", żyrafowe warsztaty, debaty, szkolenia dla nowych nauczycieli, a już w październiku, pełen atrakcji, miesiąc empatii, który przypomni nam wszystkim, dlaczego ważne są relacje.

      • Rozwijamy kreatywność

      • Nasza szkoła po raz drugi będzie uczestniczyła w  Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne" . Projekt będzie realizowany w klasie 1 a

      • Upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w SP344

      • 1 sierpnia 2023 roku mija 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w uznaniu bohaterskiego, wytrwałego męstwa ludności Warszawy, społeczność szkolna pamięta i oddaje hołd poległym oraz jeszcze żyjącym powstańcom. Pod pomnikiem „Małych Powstańców” złożony został wieniec i zapłonęły biało-czerwone znicze.

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas na upragniony wypoczynek.  Zanim   jednak    uczniowie  usłyszeli   ostatni   dzwonek,   uczestniczyli  w  uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2022/2023.  Apel miał podniosły charakter, wprowadzono Poczet Sztandarowy Szkoły i wspólnie odśpiewano hymn Polski i hymn Szkoły.  Pani Dyrektor szkoły Katarzyna Tarnogórska w ciepłych słowach  skierowanych do Uczniów, Nauczycieli, Pracowników szkoły, Rodziców oraz  Rady Rodziców, podziękowała za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. 

       Tradycyjnie już stałym elementem każdego zakończenia roku jest wręczanie nagród i podziękowań. Uczniowie otrzymali nagrody  za osiągniecia w konkursach, a rodzice listy gratulacyjne.  Ponadto w trakcie uroczystości Dyrekcja Szkoły podziękowała Pani Agnieszce Post, która przez wiele lat aktywnie udzielała się w Radzie Rodziców Szkoły. 

       Podczas uroczystości  tegoroczni  absolwenci  przekazali  sztandar szkoły  młodszym kolegom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami  udali się do swoich klas na rozdanie świadectw.

      • Spotkanie dla klas 1-3 ,, Być jak Kazimierz Górski"

      • 19 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie upamiętniające Kazimierza Górskiego – legendarnego trenera, który przyczynił się do sukcesów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 70-tych. Spotkanie zrealizowano w ramach programu edukacyjnego „Być jak Kazimierz Górski”.  Gości przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Odrzygoska - Sznitowska. Podczas spotkania goście przybliżyli postać najwybitniejszego polskiego trenera, a także złotej ery polskiej piłki nożnej. Dzieci z klas 1-3 mogły na żywo zobaczyć sprzęt piłkarski z tamtych czasów, nie lada gratką była możliwość zobaczenia medalu z Mistrzostw Świata z 1974 roku. Uczestnicy mogli również porozmawiać z bohaterami tamtych wydarzeń m.in. trenerem Andrzejem Strejlauem, Jerzym Kraską - piłkarzem grającym na pozycji defensywnego pomocnika, mistrzem olimpijskim, Dariuszem Górskim - synem Kazimierza Górskiego i innymi gośćmi. Na zakończenie przeprowadzony został mini konkurs wiedzy, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Nie zabrakło wielu ciekawych i dociekliwych pytań od naszych uczniów do wspaniałych gości. Po spotkaniu chętni uczniowie otrzymali autografy. 

       Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, a także Fundacji Kazimierza Górskiego.

      • Gotowanie na ekranie

      • Klasa 8a uczestniczyła w nietypowej lekcji języka angielskiego dzięki pomocom zakupionym z Laboratoriów Przyszłości. Uczennice nakręciły krótki program kulinarny w języku obcym oraz upiekły pyszne babeczki. 

      • Konkurs z języka angielskiego na temat Kanady i Australii

      • Dnia 5 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla klas 4 dotyczący wiedzy o Australii i Kanadzie. 

        

       Laureatami zostali:

       1 miejsce: Mikołaj B. klasa 4d

       2 miejsce: Jan P. klasa 4b

       3 miejsce Marcin D. klasa 4b

       Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

      • Klasa 2fs w Gąsiorowie

      • 7 czerwca uczniowie klasy 2fs byli na wycieczce w Gąsiorowie. Tematem zajęć była ,,Mazowiecka wieś".

       Dzieci poznały rośliny rosnące na łące, dowiedziały się, kiedy siejemy i sadzimy w ogrodzie, jakie prace wykonuje się wiosną na polach. Brały udział w pogadance, jak dbać o zdrowie i dlaczego warzywa i owoce są zdrowe. Wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Spacerowały po łące, zobaczyły ogród gospodyni-warzywa i zioła. Podczas warsztatów robiły sok jabłkowo-marchewkowy i degustowały. Świetnie bawiły się podczas zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Miały również czas, aby pobawić się na placu zabaw ,,Gąsiorkowo". Na koniec wycieczki dzieci zakupiły pamiątki. Będą im przypominały o fantastycznym miejscu, które poznały podczas wycieczki.

      •  Warsztaty techniczne - budowa ramienia robotycznego

      • W ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego przez WIE oraz objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka na zajęciach techniki pod kierunkiem Pana Arkadiusza Kota uczniowie zbudowali ramię robotyczne.

        

       Najpierw stworzono projekt poszczególnych elementów w programie komputerowym, a następnie wydrukowano je wykorzystując drukarkę 3D. Drukarka została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

      • Wycieczka do ZOO

      • 7 czerwca klasa 1d udała się na swoją ostatnią w tym roku szkolnym wspólną wycieczkę. 

       O godz. 9.15 uczniowie zasiedli w sali konferencyjnej, aby wysłuchać prelekcji i wziąć udział w bardzo ciekawej lekcji Po co komu ogon? Potem wszyscy udali się do ogrodu, aby spacerować, oglądać i dowiedzieć się czegoś ciekawego o egzotycznych zwierzętach. 

      • "Kreatywne prace plastyczne" w szkolnej zerówce

      • Oddział przedszkolny wykonał wszystkie zadania wymagane w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne" - III edycja na rok szkolny 2022/23. W czerwcu otrzymał  certyfikat ukończenia projektu.

      • Dzień Dziecka w 1d

      • Dzień Dziecka w naszej klasie obfitował w wiele atrakcji. Rano udaliśmy się na szkolne boisko, aby wziąć udział w  olimpiadzie klas 1-3.

       Nasza klasa byla w 1 grupie uczestników i w swojej grupie zdobyła III miejsce. Po powrocie do szkoły odbyła się bardzo atrakcyjna i inna lekcja angielskiego, po której mieliśmy seans filmowy. Kino w klasie przypieczętowała pyszna pizza. Na koniec dnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się przy muzyce. 

      • Zajęcia w świetlicy szkolnej z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

      • W naszej świetlicy odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Świetliczaki dowiedziały się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji oraz pod jakim numerem wzywać pomoc. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i uwagą, dzięki czemu szybko nauczyły się podstawowych zasad pierwszej pomocy: sprawnego wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, pozycji bocznej oraz resuscytacji. Wiele emocji wzbudziły ćwiczenia z wykorzystaniem naszego szkolnego fantomu o imieniu Grześ.   Więcej zdjęć w galerii.

       Wszystkie materaiały otrzymaliśmy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przeszkoliła naszych nauczycieli do prowadzenia zajęć z uczniami oraz przekazała nam bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne

      • Niebo nade mną

      • W 1 czerwca 2023 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty krawieckie oraz warsztaty z obsługi programu Stellarium, symulatora planetarium, które były kolejnymi działaniami w ramach projektu "Niebo nade mną".

       Uczniowie poznali mapę nieba, bardzo odległe obiekty astronomiczne, konstelacje gwiazdozbiorów między innymi zodiakalne. Mogli obserwować planety Układu Słonecznego, śledzili poruszające się satelity, Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na warsztatach krawieckich poznali podstawy korzystania z maszyn do szycia, zrobili wykroje toreb a następnie kilka godzin spędzili na dążeniu do efektu końcowego. Teraz pozostaje nam tylko ozdobić torby gwiazdozbiorami zodiakalnymi. W projekcie wykorzystaliśmy maszyny do szycia zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości, jak również tablety zakupione na potrzeby warsztatów projektu Niebo nade mną.

      • Piknik szkolny SP344

      • W sobotę 20.05.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 344 odbył się Piknik Rodzinny ,,Spoglądam w przyszłość". Wszyscy zgromadzeni mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników szkoły oraz firmy zewnętrzne. Na boisku szkolnym pojawiły się stoiska sportowe oraz twórcze, a wewnątrz szkoły odbywała się część artystyczna. W międzyczasie nasi goście mogli odpocząć w Kawiarence przygotowanej przez uczniów. Mamy nadzieję, że był to czas odpoczynku i relaksu.

       Zapraszamy za rok!